SushiCo Alsancak

Kültür Mahallesi, Şht. Nevres Blv. No:2, 35220 Konak/İzmir, Türkiye
+902324840070 arama yap

Anavatanı olarak kabul edilen Japonya'da ortaya çıkmasından önce Güneydoğu Çin'de popüler olan suşi, Japon dilinde "ekşi" anlamına gelir. Şeker, pirinç ve şeker ile tatlandırılmış haşlanmış pirinç üzerine balık veya deniz ürünü koyulmasıyla elde edilir. 18. yüzyıl başlarında Japonya'da popüler hale gelen suşi 19. yüzyıl ortalarında Batı'da duyulmaya başlanmış ve 20. yüzyıl ortalarında ise yavaş yavaş Batı mutfağına girmiştir. Bu yüzyılın sonlarına doğru ise oldukça popülerleşmiştir. 

Türkiye'de ise suşinin popülerleşmesi 1997 yılında hizmet vermeye başlayan SushiCo ile gerçekleşir. İstanbul'da hizmet vermeye başlayan marka zamanla ülkedeki bir çok önemli şehre yayılır, tıpkı İzmir gibi. Alsancak'ta Şehit Nevres Bulvarı'nda hizmet veren SushiCo, yaklaşık 20 yıldır olduğu gibi burada da kalitesinden ödün vermeden müşterilerine en leziz suşileri sunmaktadır. 

SushiCo'nun en popüler yemekleri harika suşileri dersek çok da anormal olmaz. Servis edilen suşi çeşitlerinde ise philly roll diğerlerinin önünde. Zira, buraya gelenler philly roll ün Türk damak tadına daha uygun olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca ilk kez suşi deneyenler için de yine en iyi tercihin philly roll olduğu fikri yaygın. Bunun dışında sake roll de en çok sevilen çeşitler arasında. Bu arada suşinin yanında ise wasabi ya da zencefil turşusundan isteyebilirsiniz, emin olun pişman olmazsınız. SushiCo, sadece suşi severlere hitap etmiyor, suşiyi sevmiyorsanız buradaki harika çıtır dana etini deneyebilirsiniz. Eğer beyaz et tercih ediyorsanız da soslu tavuk tam aradığınız tat olabilir. SushiCo'nun harika noodle çeşitlerinden bahsetmezsek olmaz. Özellikle karidesli noodlenoodle severlerin buradaki favorisi. 

Kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışı, rahat ortamı ve güler yüzlü personeliyle SushiCo, İzmir'deki en iyi mekanlarından biri olarak her gün saat 11:30-23:00 (pazar günleri açılış saati 13:00) arasında sizleri bekliyor. 

Tuvalet
Dış mekan