Tahta Bisiklet - TayTay Atölyesi

Birlik Mahallesi, 4187. Sk. 8 A, 35080 Bornova/İzmir, Türkiye

TayTay atölyesi 2014 yılında İzmir’de kuruldu. 100 metrekarelik ahşap atölyemizde denge bisikleti TayTay’ı tamamen el işçiliği ile kendimiz yapıyoruz.

Kurucu: Mustafa Karakuş

Merhaba, 1972 İzmir doğumluyum. Evliyim, 12 yaşında bir oğlum, 6 yaşında bir kızım var. Elektronik Mühendisiyim ve Bisiklet Gönüllüsüyüm.

2007 yılında İzmir Bisiklet Derneği’ni kurdum ve uzun süre başkanlık yaptım. İzmir’de bisiklet konusunda pekçok aktivite, etkinlik ve projede yer aldım. En büyük hayalim; “çocukların güvenli  olarak bisiklet sürebilecekleri bir İzmir’de yaşamak.” Uzun yıllardan beri bisiklet gönüllüsü olarak İzmir’de bisiklet kültürünün gelişmesi için çalışmaya devam ediyorum. Hergün işime ve TayTay atölyemize bisikletimle gidiyorum. Şehiriçi ulaşımda ve atölyenin malzeme taşıma ihtiyaçlarında ulaşım aracı olarak bisiklet kullanıyorum. Bisikletli Bir Dünyanın daha yaşanabilir ve keyifli olacağına inanıyorum.

Profeyonel iş yaşamıma paralel olarak kurduğum TayTay denge bisikleti işini büyütmeye ve geliştirmeye çalışıyorum. Önerilerinize ve desteğinize her zaman ihtiyacım olduğunu belirtmek isterim.

Çocuğunuza, yeğeninize, kuzeninize veya bir tanıdığınızın oğluna gerçekten işe yarayan, seveceği, eğleneceği bir hediye almak istiyorsanız “Ahşap Denge Bisikleti” en güzel ve faydalı hediye olacaktır. Buna emin olabilirsiniz.

Oğlum 2 yaşından 6 yaşına kadar denge bisikleti kullandı. Üzerinden inmek istemezdi. Heryere TayTay ile giderdik. Denge bisikleti kullanmak el ve ayak koordinasyonunu güçlendirdi, kendisine olan güvenini artırdı, dış ortamda (parkta, bahçede) vakit geçirme süremizi artırdı ve en önemlisi iki tekerlek üzerinde dengede kalmayı öğretti. Şimdi çok iyi bir bisiklet sürücüsü, birlikte bisiklet turları yapıyoruz ve bisiklet üzerinde olmanın keyfini çıkarıyoruz.

Kızım 6 yaşında. TayTay kullanmaya 2 yaşında başladı. 3,5 yaşında iki tekerlekli bisiklet (denge tekerleği olmadan) sürmeye başladı. Abisi ve annesiyle ailecek yaptığımız bisiklet turlarına katılıyor ve kendi bisikletini sürüyor.

Kartla ödeme