Alaçatı Taş Otel

132, Yeni Mecidiye, Kemalpaşa Cd., 35950 Alaçatı/Çeşme/İzmir, Türkiye

 

Son yılların yükselen yıldızı Alaçatı'nın ilk butik oteli Taş Otel. Gerçekten de son yıllarda Çeşme denince akla ilk gelen Alaçatı oluyor. Sevimli sokakları, her yaz Ege severleri ağırlayan sempatik cafeleri, irili ufaklı birçok başarılı ürünü bulabileceğiniz butik dükkanları ve özellikle sörfçülerin göz bebeği olan uçsuz bucaksız sahiliyle Alaçatı, sadece İzmirlilerin değil Türkiye'nin dört bir yanından gelen tatilcilerin uğrak mekanı konumunda. Alaçatı'da 2001 yılından beri hizmet veren şahane bir otelden söz edeceğiz size. Sahibi Zeynep Hanım, 2001 yılında herkesi şaşırtan bir karar alıyor ve bunaldığı profesyonel iş hayatını terk ederek Alaçatı'daki 120 yıllık bir Rum konağını restore ediyor. Bugün Alaçatı müdavimlerinin çok iyi bildiği ve severek konakladıkları Taş Otel işte böyle doğuyor.

Alaçatı'ya sık sık gelen herkesin aşina olduğu bir yer Taş Otel. Yılın 12 ayı açık olan otelin 7 odası var. Yazın Alaçatı sahillerinde güneşlenebilir, sörf yapabilir ve Çeşme'nin tüm nimetlerinin tadını çıkartabilirken kışın ise şömine başında şarap keyfi ile benzersiz bir tatil geçirebilirsiniz.

Yıllardır tüm ziyaretçilerinden tam not almayı başaran bu otelin en çok sevilen yanlarından biri ise muhteşem kahvaltısı. Ev yapımı lezzetler tüm misafirlerin göz bebeği. Çeşit çeşit sıcacık ekmekler, taptaze İzmir gevreği, rengarenk, güneşte kıvamlanmış reçeller, paskalya çöreği, peynir çeşitleri, Gemlik zeytinleri vs ' Bahçede sunulan bu enfes kahvaltıda yok yok. Ayrıca akşamüzeri saatlerinde misafirlere çay ve kahve ikramıyla fırından yeni çıkmış taptaze kekler de servis ediliyor. Alaçatı Taş Otel'in tertemiz bembeyaz odalarında mükemmel bir tatil geçiren konukların hem gözleri hem de mideleri bayram etmiş oluyor böylece.

Sizler de tatiliniz için Alaçatı'yı seçtiyseniz, Alaçatı Taş Otel'i mutlaka deneyin. 15 yıllık bu gelenekten kesinlikle çok memnun kalacaksınız.

İzmir ve çevresindeki diğer mekanlar ile ilgili bilgi edinmek için www.otuzbeslik.com 'u takip etmeye devam edin.

Kartla ödeme