Teos Divers

Seferihisar Haritada gör
Sığacık Mahallesi, Club Resort Atlantis İç Yolu No:175, 35460 Seferihisar/İzmir, Türkiye

İnsanoğlu uçamaz ve dalamaz  ama yine de varoluş tarihinden beri yeryüzünde olan biten her şeyi ve her yerini merak etme duygusunun oluşumuyla birlikte, insanoğlu suni de olsa hem uçmuş, hem de dalabilmiştir. Bu merak duygusu sonucunda uzayın derinliklerini, ayı, güneşi ve gezegen sistemlerini çözmüş; okyanusların en derin tabanlarını, belki balıkların bile gidemediği en derinleri fethetmeyi bilmiştir.

Dalgıçlığın başlangıcı konusunda elimizde net veriler olmasa bile, yazının bulunmasından önce bile insanların denize dalış yaptıkları sanılmaktadır. Bugün bizim bildiğimiz anlamdaki aletli dalış, 19.yüzyılın sonlarında, bilim ve teknolojinin insanlara açtığı geniş kapılardan girildikten sonra gerçekleştirilmeye başlanmıştır.


Teos Divers (Hamdi Uygur Sualtı Sporları Merkezi), 90’lı yılların başında İzmir’in Seferihisar İlçesi, Sığacık Beldesi’nde kurulmuştur.  Uzun süre Happy Divers  ve European Divers  isimleri altında hizmet sunan merkez, 2000 yılından sonra Teos Divers adıyla, kadrosunu güçlendirerek hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Eğitim ve dalış etkinlerinde dalıcının güvenliğini ön planda tutan Teos Divers ekibi, kaliteli ve farklı hizmet anlayışıyla ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Her dalıcıyla ayrı ayrı ilgilenebilmek ve eğitimlerden maksimum faydanın sağlanabilmesini sağlamak için eğitim ve dalış gruplarına sayı sınırlaması getiren Teos Divers, kısa sürede bu alandaki farklılığını göstermiştir.

Dalış Merkezimiz Uzman eğitmenler ile PADI ve CMAS belgelendirme sistemlerinin eğitimlerini sunmaktadır. 

Türkçe’nin yanısıra, İngilizce , Fransızca ve Almanca dillerinde de hizmet sunabilen Teos Divers, su altının ilk kez keşfetmek isteyenler için özel Discover (keşif , deneme) dalışı hizmetleri de vermektedir.

14 yaşını doldurmuş her adaya eğitim verebilen Teos Divers da başlıca görevimiz, bu gizemli dünyayı keşfetmenizde, siz sualtı dostlarına ve meraklılarına dalış güvenliğinizi esas alarak rehberlik yapmaktır.

Kuşadası – Çeşme aksının tam ortasında, İzmir Merkez’e 45km ve Menderes Hava Alanına 45 dakika mesafede olan  dalış merkezimiz, dalış noktalarımız ve özel dip zenginliğiyle dikkat çekmektedir. Türkiye’nin birçok bölgesinde görmekte zorluk çekeceğiniz renkli zemin yapısı, pek çok dalıcıya, Türkiye karasularında değil de “Kızıldeniz” de dalıyormuş izlenimi yaratmaktadır. Dalış merkezi olarak bizler, bu farklılığı vurgulayabilmek amacıyla : “KIZILDENİZ DEĞİL, TEOS!” sloganını sık sık kullanmaktayız.