The Lukkans Coffee

Gazikent Mahallesi, 73. Sk. No:1, 35410 Gaziemir/İzmir, Türkiye

Lukkans Coffee ismini Anadolu'nun kültürünü ve karakterini oluşturan en önemli medeniyetlerden biri olan Hititlerin, aynı dönemde yer alan Likya'lıların ülkesine verdikleri "Lukka" isminden alıyor.

Lukka, Hititçede "Işık Ülkesi" anlamına geliyor ve yenilmez, onurlu, mert savaşçılar olarak bilinen, dünyanın ilk demokratik yönetim şeklini oluşturan insanlar olarak Anadolu ve dünya tarihinde iz bırakan Likyalılar'ın ülkesini onore ediyor.

LUKKANS ise "Işık ülkesinin özgür insanları" anlamına geliyor ve aslında daha derin bir anlamı var oda; iyiliği, iyi niyeti hayat felsefesi edinmiş güzel insanların, enfes kahveler içip, keyifli dost sohbetleri ettikleri güzel mekanı tanımlıyor.

Lukkans Coffee ile ilgili diğer ilginç bir detay da logomuzda saklı. Logodaki kral figürü MÖ 1400'lerde Ege bölgesinde yaşayan, mührü 1850 yılında İzmir'deki arkeolojik bir kazıda bulunan Hitit kralı Tarkummuwa'ya ait. Yani o gerçek bir İzmirli kral:) Bu mühür Sümerce ve Hititçe olarak dünyanın çift dilde yazılmış ilk mührü olma özelliğinide taşıyor. Lukkans'daki ilginçlikler bununlada bitmiyor, Hitit kral ve askerlerine ait sfenksler graffiti olarak ön kolonlarımızda yer alıyor ve ülkemizde değerini bilemediğimiz arkeoljik zenginliğin örnekleri olarak sunuluyor.

Lukkans Coffee olarak kahvelerimizi İtalyanın en seçkin kahvelerinin de seçilmişini bulunduran Milano'dan getirtiyoruz ve sağlık açısından zararlı olan glukoz içeren şurupları kullanmıyoruz.

İtalyan ve farklı dünya kahvelerinin en has aroması ve en sağlıklı şekliyle içilmesini hedeflediğimiz Lukkans Coffee'de yine aynı anlaşıyla frape ,smootie ve cocao mixlerini Amerika, Kaliforniya'dan getirtiyoruz ve bu farklı lezzetler şeker hastaları tarafından bile içilebiliyor.

Aroması en yüksek, asit oranının en düşük olmasından dolayı dünyanın en kaliteli kahve çekirdeği olarak bilinen Arabica çekirdeğinden yapılan kahvelerimizi müşterilerine sunduğumuz Lukkans Coffee'de ayrıca doğal ürünlerden oluşan kahvaltı, mekanda hazırlanan soğuk sandwich, farklı kurabiyeler ve poğaçalar da mutlaka denenmesi gereken lezzetler olarak sizlerin beğenisine sunuyoruz. Tabiki kahvenin yanında olmazsa olmaz olan tatlılarımız da çok kaliteli. Özellikle Belçika çikolatalı özel pastalarımız, Hollanda'nın leziz elmalı turtaları, Çek Cumhuriyeti'nin sıcak sütle servis edilen Marlenka tatlımız, ev yapımı Rus tatlılarımız; Medovik, Napolyon, Oreshki şimdiden müşterilerimizin favorisi olmuş tatlar.