Vecihi Pub

Alsancak Mahallesi, 1453. Sk. No:3, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Türk sinemasının 70'lerden günümüze kadar popülaritesini korumuş bir çok filmi var. Hababam Sınıfı, Neşeli Günler bunlar arasında ilk akla gelenlerden bazıları. İlginçtir bu filmlerin çoğunda Münir Özkul, Adile Naşit, Ayşen Gruda ve Şener Şen gibi isimleri görüyoruz. Bu isimlerin oynadığı popüler filmlerden biri de hiç kuşkusuz Gülen Gözler filmi. Bu filmin en sevilen, en unutulmaz karakteri ise tabi ki Şener Şen'in canlandırdığı 'Vecihi' karakteri. Adını, Türk tarihinin en önemli havacısı olan Vecihi Hürkuş'tan alan bu karakter, hepimizin aklına Yaşar Usta'dan (Münir Özkul) kızı Fiktret'i (Ayşen Gruda) isterken söylediği 'Kan ve Gül' şarkısıyla kazınmıştır. 

İzmir'deki eğlence mekanı Vecihi de adını bu şarkıdaki 'Peki öyle olsun' nakaratından alıyor. Zaten mekanın konsepti de bize bu filmi ve Vecihi'yi hatırlatıyor. İçerideki posterler, Şener Şen'in Vecihi rolündeki fotoğrafları mekana hoş bir hava katıyor. 

Vecihi, tabi ki sadece retro mekan görüntüsünden ibaret değil. İzmir şarkı dinlemek için ilk tercih edeceğiniz yerlerden biri burası. Vecihi özellikle eski dönemlere ait Türkçe şarkılarla müşterilerini geçmişe götürüyor. Müşteriler ise en çok 90'ların şarkılarını dinlemekten hoşlanıyorlar. Ayrıca salı günleri düzenlenen dans gecelerini kesinlikle kaçırmayın. 

Vecihi'nin kokteylleri de oldukça popüler. Harika isimlere sahip bu kokteyller arasında 'Tayyare ve İsmet' popüler olanlar. Vecihi'deki hizmetler sadece kokteyllerle sınırlı değil. Kokteyl yanında gelen ikramları ile de şımartılıyorsunuz. Yemek konusunda birçok güzel seçenek olmakla birlikte, sağlığını düşünen müşteriler için glütensiz yemekler de mevcut. 

Samimi ortamıyla huzurlu ve güzel zaman geçirebileceğiniz Vecihi, Alsancak'taki Gazi Kadınlar Sokağı No:8'de sizlere hizmet vermeye hazır. Aklınızda bulunsun, gece saat 04:00'a kadar açıklar. 

Vecihi ve İzmir'deki diğer eğlence mekanları hakkında hiçbir şeyi kaçırmak istemiyorsanız 
www.otuzbeslik.com'u mutlaka takip edin.

 

Akşam yemeği
Happy hour
Kokteyl
Full bar
Şarap