Waffle'cı Akın

Mimar Sinan Mh., İrfan Boyner sok 16/C, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Kökeni Belçika'ya dayanan waffle, yiyeceğin ilk pişirici markası olan Gaufre'den almıştır. Gaufre hala Fransızca'da waffle kelimesinin karışılığı olarak geçer. Hollandacadaki söylenişi wafel olan yiyecek İngilizceye waffle olarak geçmiş, Türkçede de değişikliğe uğramamıştır. Ülkemizde de ilk olarak dükkanları İstanbul'da açılan waffleın ünü, daha sonra diğer şehirlerimize de dağılmıştır. İzmir'de ise waffle yemek isteyenlerin uğradığı en popüler yerlerden biri olarak Waffle'cı Akın göze çarpıyor. 

1994 yılında kurulan Waffle'cı Akın'ın İzmir'de 15 adet şubesi bulunuyor. Bu şubeler arasında ilk kurulan Alsancak'takidir. 1444 Sokak'taki şubenin ilk olmanın etkisiyle daha çok tercih edildiğini söylersek yanlış olmaz. Bu arada aynı kalitede hizmet veren Alsancak dışındaki İzmir şubelerini Buca'dan Bornova'ya kadar bir çok ilçede bulabilirsiniz. 

Waffle'cı Akın'ın en çok tercih edilen yiyecekler haliye wafflelarıMuzlu çilekli waffle'ın bir çok müşterinin favorisi olduğunu söylersek yanlış olmaz. Bunun dışında frambuaz-çikolatalı waffle da hemen hemen gelen herkesin en çok tercih ettiği waffle çeşitleri arasında. Waffle seçenekleri oldukça fazla Waffle'cı Akın'da. Klasik seçeneklerin yanı sıra, waffle'ınız üstüne farklı dondurma çeşitleri koydurabiliyorsunuz. Bu açıdan müşteriler en çok krokanlı dondurma koydurmayı tercih ediyorlar. Waffle dükkanına gelip waffle yememek gibi ilginç bir planınız varsa ya da waffle sonrası içecek bir şeyler istiyorsanız, Waffle'cı Akın'ın kahveleri de en az waffleları kadar güzel. Özellikle, Türk kahvesini denemenizi mutlaka öneriyoruz. 

Waffle'cı Akın'ın öğrenci dostu bir mekan olduğunu söylersek yanlış olmaz. Çevredeki bir çok mekana göre fiyatları oldukça uygun. Ayrıca çalışanlar da oldukça güler yüzlü ve ilgili. Bazen mekanın sahibi ile sohbete dalıp, vaktin nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz bile. 

Eğer İzmir'de yaşıyorsanız ya da yolunuz İzmir'e düştüyse ve tatlı bir şeyler yemek istiyorsanız siz de mutlaka Waffle'cı Akın'a uğrayın. 

İzmir'deki diğer kafeler hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorsanız, www.otuzbeslik.com'u mutlaka takip edin.

 

Kartla ödeme
American express