BonVivant

Alsancak, Cumhuriyet Blv No: 268, 35220, Konak, İzmir/Türkiye

BonVivant, yaşamaktan keyif alan, iyi ve kaliteli yaşamayı seven, hayatın değerini anlayan insan… Bizim için İzmirli olmanın tanımı. Her şey İzmir’e, tıpkı eski güzel günlerdeki gibi, Alsancak’ın tarihi ve sosyo kültürel dokusunu yeniden günümüze taşıyan bir mekan, bir buluşma noktası yaratma hayaliyle başladı.

 

Alsancak Cumhuriyet Bulvarı üzerinde bulunan, 19. yüzyıla ait, yorgun sırtlarını birbirine dayamış iki komşu Rum evi ile olan karşılaşmamız, işte bu hayalin ve tutkunun gerçeğe dönüşmesi için bir dönüm noktası oldu.

 

Geçmişte birçoklarına ev sahipliği yapmış, kapılarını belki de nice aşklara, sevinçlere, yer yer hüzünlere açmış, hatıralarla dolu bu komşu evler, eski sakinlerinin artık terk ettiği harap bir durumdaydı.

 

“BonVivant” projesi ile başlatılan dönüşüm kapsamında, büyük bir titizlikle yürütülen rölöve ve restitüsyon çalışmaları sayesinde tarihi evler aslına uygun olarak restore edildi ve eski günlerdeki özgün kimliğine kavuştu. 

 

Bu tarihi dönüşüm ile Alsancak’ın sosyal hayatına kazandırılan “BonVivant Evleri”, kapılarını hayatın her anından keyif alan, iyi ve kaliteli yaşamayı seven yeni dostlarına, ilham veren buluşmalara, nice sohbetlere, dertleşmelere, kısacası yepyeni hatıralar oluşturacak keyifli anlara açıyor.

 

Asırlık evlerin misafir odaları, artık yeni BonVivant’larını bekliyor!

Brunch
Tatlı
Akşam yemeği
Kokteyl
Full bar
Şarap