Yazılar

13. İzmir Uluslararası Kukla Günleri Başlıyor!

Paylaş
12-02-2019
Can Sue

Dünyanın en çok bilinen kukla festivallerinden biri olan 13. İzmir Uluslararası Kukla Günleri, 28 Şubat - 17 Mart 2019 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleşecek.

Bu yıl festival programında 24 ülkeden 42 kukla tiyatrosu topluluğu 44 gösteriyi 47 kapalı ve açık gösteri mekanında 174 kez sahneleyecek. Bir söyleşinin de yer alacağı festival programında 4 adet sergi de sanatseverleri ağırlayacak. Beşi profesyonel sahne sanatçıları, ikisi de çocuklar için yedi atölye çalışması festival programını zenginleştirecek. 

 

 

Festival Direktörü Selçuk Dinçer, etkinlik sayesinde kukla sanatının geleneğe dönüştüğünü ifade etti.

Kentte merakla beklenen festivalin bu yıl zengin içerikle perdelerini açacağını bildiren Dinçer, festivalin farklı kültürlerin şölenine sahne olacağını kaydetti.



Ücretli gösterilerin bilet fiyatı 30.00 TL'dir.


13. İzmir Uluslararası Kukla Günleri Programı

28 Şubat 2019

Yavru Kutup Ayısı Umka - Theater Projekt (Estonya)
İzmir Sanat   /  11.00

Kukla Sirki - Viktor Antonov (Rusya)
21. Yüzyıl Karşıyaka Koleji  / 11:00  (Ücretsiz)

Çok Lezzetli! 
- Burgas State Puppet Theatre (Bulgaristan)
İzmir Sanat   /  14:00 

Küçük Kabare - Francesca Zoccarato (İtalya )
İ.B.B. Gezici Sanat Sahnesi - Forbes Cad. Buca  /  17.00  (Ücretsiz)



01 Mart 2019

Küçük Küp Evler 
- Cie Spectabilis (Fransa )
İzmir Sanat  /  11:00 

Yavru Kutup Ayısı Umka - Theater Projekt (Estonya)
Sabancı Kültür Sarayı  /  11:00 

Kum Tanelerinden Öyküler - Boxart - Nedelina Roselinova (Bulgaristan)
Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonu  /  11:00 - 14.00  (Ücretsiz)

Kukla Sirki 
- Viktor Antonov (Rusya)
İzmir Sanat   /  14:00 

Küçük Kabare - Francesca Zoccarato (İtalya )
İ.B.B. Gezici Sanat Sahnesi - Kıbrıs Şehitleri Cad. İsmail Sivri Heykeli Önü  /  17:00  (Ücretsiz)

Dönüşüm - Terzostudio (İtalya )
Küçük Park - Bornova / 18:00 - 20.00  (Ücretsiz)

Yaşam - Javier Aranda Company (İspanya)
İzmir Sanat / 20:00 

Yaşayan Tablolar - Teatri 35 (İtalya )
Sabancı Kültür Sarayı / 20:00 



02 Mart 2019

Yavru Kutup Ayısı Umka - Theater Projekt (Estonya)
İzmir Sanat  /  11:00 

Çok Lezzetli! - Burgas State Puppet Theatre (Bulgaristan)
İzmir Sanat  /  14:00 

Dönüşüm 
- Terzostudio (İtalya )
Dominik Cad. Alsancak  /  15:00  - 19.30  (Ücretsiz)

Küçük Kabare
 - Francesca Zoccarato (İtalya )
Mekan: İ.B.B. Gezici Sanat Sahnesi - Konak Meydanı Metro Çıkışı  /  Saat: 15:30  (Ücretsiz)

Küçük Küp Evler - Cie Spectabilis (Fransa )
İzmir Sanat  /  20:00 



03 Mart 2019

Kum Tanelerinden Öyküler - Boxart - Nedelina Roselinova (Bulgaristan)
İzmir Sanat  /  11:00 

Ezop Masalları - Children's Theater Center Skopje (Makedonya )
D.E.U. Eğitim Fakültesi Konferans Salonu  /  14:00 - 18.00  (Ücretsiz)

Şahmeran - İzmir Devlet Tiyatrosu (Türkiye)
İzmir Sanat  /  14:00  (Ücretsiz)

Dönüşüm - Terzostudio (İtalya )
Bornova Doğanlar Şapeli Kültür Merkezi  /  14:30 - 20.00  (Ücretsiz)

Neşe 
- Duygu Bayar Ekren (Türkiye)
İzmir Sanat  /  17:30 



04 Mart 2019

İyi Geceler - Theatre Puzzle (Kanada)
İzmir Sanat  /  11:00 -  14.00

Çifte Cazular - İstanbul & Sakarya Karagöz Evi (Türkiye)
Prof. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi  /  11:00 

Çok Lezzetli! - Burgas State Puppet Theatre (Bulgaristan)
Bornova Kültür Merkezi  /  11:00 - 14.00  (Ücretsiz)

Oradan Buradan - Theatre Trio (Bulgaristan)
Prof. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi  /  14:00 

Ezop Masalları - Children's Theater Center Skopje (Makedonya )
Doğa Koleji Bornova Kampüs  /  14:00  (Ücretsiz)

Küçük Kabare - Francesca Zoccarato (İtalya )
İ.B.B. Gezici Sanat Sahnesi - Bornova Meydanı  /  17:00  (Ücretsiz)

Yaşam - Javier Aranda Company (İspanya )
İzmir Sanat  /  20:00 



05 Mart 2019

Kağıt Tekne - Ming Ri Institute for Arts Education (Hong Kong )
İzmir Sanat  /  11:00 - 14.00

Ezop Masalları - Children's Theater Center Skopje (Makedonya )
Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi  /  11:00 

Nohut Oğlan - İzmir Devlet Tiyatrosu (Türkiye)
Prof. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi  /  11:00  (Ücretsiz)

Çok Lezzetli! - Burgas State Puppet Theatre (Bulgaristan)
Ahmet Piriştina Kültür Merkezi  /  11:00 - 14.00

Çifte Cazular - İstanbul & Sakarya Karagöz Evi (Türkiye)
Prof. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi  /   14:00 

Oradan Buradan 
 /  Theatre Trio (Bulgaristan)
Aziz Vukolos Kilisesi Kültür Merkezi  /  14:00 - 20.00  (Ücretsiz)

Hazine Adası - O Que De Que (Brezilya)
Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi  /  14:00 

Küçük Kabare - Francesca Zoccarato (İtalya )
İ.B.B. Gezici Sanat Sahnesi - Sevgi Yolu - Bayraklı  /  17:00  (Ücretsiz)

Yaşam - Javier Aranda Company (İspanya )
İzmir Sanat  /  20:00 



06 Mart 2019


İyi Geceler - Theatre Puzzle (Kanada)
Güzelyalı Kültür Merkezi  /  11:00 - 14.00

Kum Tanelerinden Öyküler - Boxart - Nedelina Roselinova (Bulgaristan)
Çiğli Kültür Merkezi  /  11:00  - 14.00  (Ücretsiz)

Kağıt Tekne - Ming Ri Institute for Arts Education (Hong Kong )
İzmir Sanat  /  11:00 - 14.00

Oradan Buradan - Theatre Trio (Bulgaristan)
TED Ege Koleji  /  12:45   (Ücretsiz)

Ezop Masalları - Children's Theater Center Skopje (Makedonya )
Doğa Okulları Mavişehir 2 Kampüsü  /  14:00  (Ücretsiz)

Küçük Kabare - Francesca Zoccarato (İtalya )
İ.B.B. Gezici Sanat Sahnesi - Konak Vapur İskelesi  /  17:00  (Ücretsiz)

Yaşam - Javier Aranda Company (İspanya )
İzmir Sanat  /  20:00 



07 Mart 2019


Hazine Adası - O Que De Que (Brezilya)
Ahmet Piriştina Kültür Merkezi  /  11:00 - 14.00

Ezop Masalları 
- Children's Theater Center Skopje (Makedonya )
İzmir TED Koleji  /  13:30  (Ücretsiz)

Paslı Çiviler ve Diğer Kahramanlar - TAMTAM Objektentheater (Hollanda )
Han Tiyatrosu  /  14:00 - 20.00

Benim Küçük Buzağım - INS Puppet Theatre Lab (Güney Kore )
E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi  /  14:00 

Küçük Kabare - Francesca Zoccarato (İtalya )
İ.B.B. Gezici Sanat Sahnesi - Denizatı Heykeliönü - Göztepe  /  17:00  (Ücretsiz)

Yaşam - Javier Aranda Company (İspanya )
E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi  /  20:00 



08 Mart 2019

Benim Küçük Buzağım - INS Puppet Theatre Lab (Güney Kore )
E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi  /  11:00 

Paslı Çiviler ve Diğer Kahramanlar - TAMTAM Objektentheater (Hollanda )
Han Tiyatrosu  /  11:00 - 14.00

Oyun'da Sınır Yok - Tiyatro Oyun Kutusu (Türkiye)
E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi  /  14:00 

Küçük Kabare - Francesca Zoccarato (İtalya )
İ.B.B. Gezici Sanat Sahnesi - Büyük Park - Bornova  /  17:00  (Ücretsiz)

Yaşam - Javier Aranda Company (İspanya )
Han Tiyatrosu  /  20:00 



09 Mart 2019

Kil, Oyun ve Şaka - Thalias Kompagnons (Almanya)
İzmir Sanat  /  11:00 

Benim Küçük Buzağım - INS Puppet Theatre Lab (Güney Kore )
E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi  /  12:00 

Pamuk İpliğine Bağlı 
- Di Filippo Marionette (İtalya-Avustralya )
Balçova Kipa AVM  /  13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

Hünerli Ayaklar - Teatro Dei Piedi (İtalya )
Çiğli Kipa AVM  /  13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

Pepe'nin Kulübesi - Compagnie Theatres De Marionnettes (FRANSA)
Balçova Kipa AVM  /  14:00 - 17.00  (Ücretsiz)

İki Dakika Lütfen! - Cie Du Petit Monsieur (Fransa )
Balçova Kipa AVM  /  14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

Budapeşte Kuklaları - Bence Sarkadi Theater of Marionettes (Macaristan )
Çiğli Kipa AVM  /  14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

Küçük Kurt Minski ve Arkadaşları - Kabaré Púpala Marionettes (Almanya)
İ.B.B. Gezici Sanat Kamyonu - İzban Girişi - Karşıyaka  /   15:30  (Ücretsiz)

Aç Sandviç - The Train Theater (İsrail)
İzmir Sanat  /  16:00 

Oyun'da Sınır Yok - Tiyatro Oyun Kutusu (Türkiye)
E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi  /  16:30 



10 Mart 2019


Kil, Oyun ve Şaka - Thalias Kompagnons (Almanya)
İzmir Sanat  /  11:00 

Budapeşte Kuklaları - Bence Sarkadi Theater of Marionettes (Macaristan )
Balçova Kipa AVM  /  13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

İki Dakika Lütfen! - Cie Du Petit Monsieur (Fransa )
Çiğli Kipa AVM  /  13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

Pepe'nin Kulübesi - Compagnie Theatres De Marionnettes (FRANSA)
Çiğli Kipa AVM  /  14:00 - 17.00  (Ücretsiz)

Pamuk İpliğine Bağlı - Di Filippo Marionette (İtalya-Avustralya )
Çiğli Kipa AVM  /  14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

Hünerli Ayaklar 
- Teatro Dei Piedi (İtalya )
Balçova Kipa AVM  /  14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

Gölgelerle Sinema - Cia Sombras Chinas (Arjantin)
İzmir Sanat  /  15:30 



11 Mart 2019

Küçük Prens - Atlas Sanat Tiyatrosu (Türkiye)
Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi  /  11:00 

Aç Sandviç - The Train Theater (İsrail)
İzmir Sanat  /  11:00 

Midas'ın Kulakları - Bodrum Deneme Sahnesi (Türkiye)
Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi  /  14:00 

Gölgelerle Sinema
 - Cia Sombras Chinas (Arjantin)
Beydağ Belediye Şehir Salonu  /  14:00 - 20.00  (Ücretsiz)

Bembeyaz ve Simsiyah - Thalias Kompagnons (Almanya)
İzmir Sanat  /  14:00 

Küçük Dinazor Igu - Theatre ‘Privet!' (Rusya)
Işıkkent Eğitim Kampusü  /  15:45  (Ücretsiz)

Küçük Kurt Minski ve Arkadaşları 
- Kabaré Púpala Marionettes (Almanya)
İ.B.B. Gezici Sanat Kamyonu - Kıbrıs Şehitleri İsmail Sivri Heykeli Önü  /  17:00  (Ücretsiz)

Kukuriku - Ola Muchin (Polonya)
Üçyol Metro Çıkışı  /   17:30 - 19.30  (Ücretsiz)



12 Mart 2019

Küçük Dinazor Igu - Theatre ‘Privet!' (Rusya)
Ahmet Piriştina Kültür Merkezi  /  11:00 - 14:00

Aç Sandviç - The Train Theater (İsrail)
Güzelyalı Kültür Merkezi  /  11:00 

Perküsyonist Hayalet - La Gotera De Lazotea (İspanya)
İzmir Sanat  /  11:00 

Midas'ın Kulakları - Bodrum Deneme Sahnesi (Türkiye)
Güzelyalı Kültür Merkezi  /  14:00 

Kayıp Hazine - Eva Sotriffer Puppet Theatre (İtalya )
19 Mayıs İlkokulu  /  14:00  (Ücretsiz)

Bembeyaz ve Simsiyah - Thalias Kompagnons (Almanya)
İzmir Sanat  /  14:00 

Küçük Kurt Minski ve Arkadaşları - Kabare Pupala Marionettes (Almanya)
İ.B.B. Gezici Sanat Kamyonu - Sevgi Yolu - Bayraklı  /  17:00  (Ücretsiz)

Kukuriku - Ola Muchin (Polonya)
Karşıyaka Çarşı Girişi  /  17:30 - 19:30  (Ücretsiz)



13 Mart 2019

Perküsyonist Hayalet - La Gotera De Lazotea (İspanya )
İzmir Sanat  /  11:00 

Kayıp Hazine - Eva Sotriffer Puppet Theatre (İtalya )
İ.B.B Selçuk Kültür Merkezi  /  11:00 - 14:00  (Ücretsiz)

Gölgelerle Sinema
 - Cia Sombras Chinas (Arjantin)
Seferihisar Kültür Merkezi  /  14:00 - 20:00  (Ücretsiz)

Küçük Dinazor Igu
 - Theatre ‘Privet!' (Rusya)
İzmir Sanat  /  14:00 

Küçük Kurt Minski ve Arkadaşları
 - Kabare Pupala Marionettes (Almanya)
İ.B.B. Gezici Sanat Kamyonu - Kasaplar Meydanı - Çiğli  /  17:00  (Ücretsiz)

Kukuriku - Ola Muchin (Polonya)
Kıbrıs Şehitleri Prof. Türkan Saylan K.S.M. Önü  /  17:30  - 19:30  (Ücretsiz)

Çünkü Seni Seviyorum
 - Skromlehjulet (Norveç)
Punta Bar  /  21:00 



14 Mart 2019

Perküsyonist Hayalet - La Gotera De Lazotea (İspanya )
Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi  /  11:00 - 14:00

Kayıp Hazine
 - Eva Sotriffer Puppet Theatre (İtalya )
Aliağa Kültür Merkezi  /  11:00 - 14:00  (Ücretsiz)

Woogie Boogie - Brush Theatre (Güney Kore )
İzmir Sanat  /  11:00 

Küçük Kurt Minski ve Arkadaşları - Kabaré Púpala Marionettes (Almanya)
İ.B.B. Gezici Sanat Kamyonu - Denizatı Heykeliönü - Göztepe  /  17:00  (Ücretsiz)

Gölgelerle Sinema
 - Cia Sombras Chinas (Arjantin)
İzmir Sanat  /  20:00 

Çünkü Seni Seviyorum 
- Skromlehjulet (Norveç)
Punta Bar  /  21:00 



15 Mart 2019

Kayıp Hazine
 - Eva Sotriffer Puppet Theatre (İtalya )
Necati Bey İlkokulu  /  11:00  (Ücretsiz)

Küçük Dinazor Igu
 - Theatre ‘Privet!' (Rusya)
Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi  /  11:00 - 14:00  (Ücretsiz)

Woogie Boogie - Brush Theatre (Güney Kore )
İzmir Sanat  /  11:00 

Yalancı Sahici - Şeyler Kukla ve Obje Tiyatrosu (Türkiye)
İzmir Sanat  /  14:00 

Ustaların Ustası - Senmaru (Japonya )
Kiraz Belediyesi Düğün Salonu  /  14:00 - 20:00  (Ücretsiz)

İplerin Ucunda Yaşam - Nadia Imperio (İtalya )
Durukan Anaokulu Manisa  /  14:30  (Ücretsiz)

Küçük Kurt Minski ve Arkadaşları
 - Kabaré Púpala Marionettes (Almanya)
İ.B.B. Gezici Sanat Kamyonu - Büyük Park  /  17:00  (Ücretsiz)

Melekler Sokağı
 - PUCK Puppet Theater (Romanya)
İzmir Sanat  /  20:00 

Çünkü Seni Seviyorum - Skromlehjulet (Norveç)
Punta Bar  /  21:00 



16 Mart 2019

Woogie Boogie - Brush Theatre (Güney Kore )
İzmir Sanat  /  12:00 

Komedi Sirki - Compagnie Lannutti & Corbo (İtalya )
Balçova Kipa AVM  /  13:00 - 16:00  (Ücretsiz)

Ustaların Ustası
 - Senmaru (Japonya )
Çiğli Kipa AVM  /  13:00 - 16:00  (Ücretsiz)

Pepe'nin Kulübesi
 - Compagnie Theatres De Marionnettes (FRANSA)
Çiğli Kipa AVM  /  14:00 - 17:00  (Ücretsiz)

Moskova Kuklaları
 - Nikolai Zykov (Rusya)
Balçova Kipa AVM  /  14:30 - 18:00  (Ücretsiz)

İplerin Ucunda Yaşam
 - Nadia Imperio (İtalya )
Çiğli Kipa AVM  /  14:30 - 18:00  (Ücretsiz)

Küçük Kurt Minski ve Arkadaşları - Kabaré Púpala Marionettes (Almanya)
İ.B.B. Gezici Sanat Kamyonu - Konak Meydanı Metro Çıkışı  /  15:30  (Ücretsiz)

Melekler Sokağı
 - PUCK Puppet Theater (Romanya)
İzmir Sanat  /  17:00 

Çünkü Seni Seviyorum 
- Skromlehjulet (Norveç)
Punta Bar  /  21:00 



17 Mart 2019

Woogie Boogie - Brush Theatre (Güney Kore )
İzmir Sanat  /  12:00 

İplerin Ucunda Yaşam - Nadia Imperio (İtalya )
Balçova Kipa AVM  /  13:00 - 16:00  (Ücretsiz)

Moskova Kuklaları - Nikolai Zykov (Rusya)
Çiğli Kipa AVM  /  13:00 - 16:00  (Ücretsiz)

Pepe'nin Kulübesi - Compagnie Theatres De Marionnettes (FRANSA)
Balçova Kipa AVM  /  14:00 - 17:00  (Ücretsiz)

Ustaların Ustası - Senmaru (Japonya )
Balçova Kipa AVM  /  14:30 - 18:00  (Ücretsiz)

Komedi Sirki - Compagnie Lannutti & Corbo (İtalya )
Çiğli Kipa AVM  /  14:30 - 18:00  (Ücretsiz)

Melekler Sokağı - PUCK Puppet Theater (Romanya)
İzmir Sanat  /  16:30 



https://www.izmirkuklagunleri.com/