08 Haz 2022
Otuzbeşlik

The Letter Art Gallery’nin açılış sergisi İzmir’den sevgilerle., 11 Haziran – 9 Temmuz tarihleri arasında GoyaHub Kemeraltı’nda

The Letter Art Gallery’nin açılış sergisi İzmir’den sevgilerle., 11 Haziran – 9 Temmuz 2022 tarihleri arasında GoyaHub’ın ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

The Letter Art Gallery, İzmir’den sevgilerle. adlı grup sergisiyle GoyaHub’ın İzmir Kemeraltı Antikacılar Çarşısı’ndaki galeri alanında 11 Haziran 2022’de açılıyor. Sergi, İzmir’de yaşayan, çoğunlukla güzel sanatlar eğitimlerini bu şehirde almış, kariyerlerinde ilerlemekte olan sanatçıların ve eğitimlerini sürdüren genç sanatçıların çalışmalarını bir araya getiriyor.

 

Her sene gerçekleşmesi planlanan serginin ilk edisyonunda İzmir’de çalışmalarını sürdüren Hazal Arol, Sinem Erginekon, Ceylan Eşit, Gizem Güler, Aysel Güneş, Ali Kanal, Arzu Oto, Başak Özkutlu, Papyx ve Duygu Süzen’in çalışmalarından oluşan bir seçki yer alıyor.

 

Galeri, tohumlarının sergide yer alan sanatçılar sayesinde filizlenmiş olmasından dolayı ilk sergisini İzmir’de çalışan sanatçılara ithaf ediyor. Bu teşekkürün yanı sıra, İzmir’den sevgilerle. sergisi İzmir sanat ortamının geçirdiği tarihsel süreç ve karşılaştığı güncel engelleri göz önünde bulundurarak İzmir’deki sanatçılara ve çalışmalarına görünürlük kazandırmayı amaçlıyor.

 

The Letter Art Gallery sanatçıların çalışmalarını hem GoyaHub’ın fiziksel mekanında bir ay sürecek sergiyle İzmir’deki sanat izleyicileriyle, hem de çevrimiçi imkanlar ve iletişim kanalları aracılığıyla İstanbul başta olmak üzere diğer şehirlerdeki sanat izleyicileriyle buluşturuyor. Galeri, sanatçıların daha geniş bir sanatsever kitlesine erişimlerinin kolaylaşmasına, şahıs ve işletmelerde koleksiyonerlik ve sponsorluk bilincinin yaygınlaşmasına katkıda bulunacak olmaktan mutluluk duyuyor.

 

The Letter Art Gallery

The Letter Art Gallery yeni nesil bir sanat galerisi. 2022’nin Haziran ayında İzmir’de kuruldu. Farklı fiziksel mekanları süreli sergiler düzenlemek üzere değerlendiriyor ve çevrimiçi imkanlardan daha çok sanatsevere ulaşmak için faydalanıyor. Galerinin düzenlediği sergilerde ve web sitesinde, yurt içi ve yurt dışındaki güzel sanatlar fakültelerinin resim, heykel, fotoğraf ve seramik bölümlerinden mezun, kariyerlerinde ilerlemekte olan sanatçıların ve eğitimlerini sürdüren genç sanatçıların çalışmalarını keşfedebilirsiniz.

GoyaHub

İzmir’in en değerli noktalarında paylaşım ekonomisine dayalı ortak çalışma ve yaşam projeleri geliştiren GoyaHub, İzmir’in tarihini saklayan Kemeraltı’nda bu sefer Paylaşımlı Galeri konseptiyle İzmirli sanatseverleri, Kemeraltı Antikacılar Çarşısı’nda İzmir’i seven sanatçılar ile buluşturuyor. Çarşının en renkli ve heyecanlı konsepti ile dikkat çeken Kemeraltı Antikacılar Çarşısı büyülü ortamına sizleri de bekliyor.

Kapak: Ceylan Eşit - Masal Kent