30 May 2022
Otuzbeşlik

Teknolojiden Uzak Bir Tatil Yapmak İsteyenler İçin 5 Farklı Rota

Teknoloji hayatımızı kolaylaştıran ve birçoğumuz tutkunu olduğu bir kavram. Teknolojinin bize sunduğu ürünleri her gün istisnasız olarak kullanıyoruz.

Sürekli olarak bilgisayarlar ve akıllı telefonlar ile iç içeyiz. Ancak bu durum fayda kadar zarara da sebep oluyor. Sürekli olarak bir manyetik alana maruz kalıyoruz ve bu durum bizi farklı bir ruh halinin içerisine sokuyor.

Tatil dönemleriniz geldiğinde çıkacağınız tatilde teknolojiden uzak, doğa ile iç içe bir tatil yapmayı düşünebilirsiniz. Web sitesi üzerinden ucuz uçak bileti işleminin yaparak teknolojinin nimetlerinin kullanıp uçak biletinizi almanız gerekli. Ancak size sunacağımız şehirlere vardığınızda artık teknolojiden uzaklaşabileceksiniz. İşte 5 harika şehir.

Avrupa’nın Sonuna Yolculuk: Svalbard

Teknolojiden uzaklaşmak için kalabalık nüfustan ve şehir merkezlerinden uzaklaşmak gerekiyor. Bunun için Avrupa sınırına gitmek oldukça mantıklı bir tercih olabilir. Son dönemde yaşam kalitesi ve gelişmişlik düzeyi ile birlikte insanları kendisine hayran bırakan Norveç size sunabileceğimiz ilk adres. Almanya uçak bileti fiyatları aldığınız site üzerinden Oslo uçak bileti alarak Norveç’e hareket edebileceksiniz.

Uçak biletinizi Oslo’ya almış olsanız da size önereceğimiz şehir Svalbard. Oslo ile birbirine çok yakın olan şehir havalimanına sahip değil. Siz de teknolojiden uzaklaşmak istediğiniz bu durum sizin lehinize olacak. Eğer 23 Eylül ile 21 Mart tarihleri arasında bu şehre yolculuk yaparsanız geceleri üzerinde hareket eden Kuzey Işıkları olacak. Sıcacık şöminenin etrafında huzurlu bir tatil yapabileceksiniz.

Kamp Yapmayı Sevenler İçin Korgalzhyn Köyü

Çevrimdışı kalmayı başarabileceğiniz bir rota sunmak için ikinci adres olarak Kazakistan’ı seçtik. Dünya üzerinde Türk toplularına ev sahipliği yapan ülkelerden bir tanesi. Avrupa’da doğal yaşamı korumayı başarmış ve çok fazla büyümemiş olan ülke teknolojiden uzak tatil arayanlar için muhteşem bir seçenek konumunda. Almanya uçak bileti ile Kazakistan uçak biletleri arasında uçurumlar yok. Bu sebeple ödeyeceğiniz ücretler de uygun seviyelerde olacak.

Ülke içerisinde ziyaret edebileceğiniz birçok şehir bulunuyor. Ancak biz size bir köyden bahsedeceğiz. Korgalzhyn Köyü her yıl kamp yapmayı seven kişileri ağırlayan, misafirperver ve yemyeşil doğaya sahip olan bir köy. Bir yandan dağlarda kampınızı yaparken bir yandan etrafta gezinen pembe Flamingoları görebileceksiniz.

Dalga Sesiyle Uyanmak İstiyorsanız Adresiniz Wight Adası

Size sunacağımız tatil rotalarının tamamı çok ekonomik tatiller değil. Bazıları gelişmiş ülkeleri ve büyük şehirleri kapsıyor. Wight Adası da bu tarz pahalı seçeneklerden bir tanesi. İngiltere’de bulunan ada doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenler için harika bir seçenek. Tabi ki Brezilya uçak bileti aldığınız paraya İngiltere uçak bileti almanız zor. Ayrıca vize işlemlerinizi de yapmanız gerekiyor. Ancak vizeniz varsa ya da başvuru aşamasını sizi rahatsız etmiyorsa Wight Adası muhteşem bir seçenek.

Manş Denizi’nin ortasında yer alan Wight Adası her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Bu turistlerin beklentileri de sizinle aynı. Her biri teknolojiden uzak kalmak için bu adaya geliyor. Adada telefonun çekmiyor olması ve motorlu taşıtlara yer verilmemesi sizi çok memnun edebilir. Bisikletle adayı dolaşabilir ve tamamen doğa ile iç içe bir tatil yapabilirsiniz.

Çöl Tutkunları İçin Yeni Önerimiz Wadi Rum

Teknolojiden uzaklaşmak için kendinizi yeşil doğaya bırakmanız mümkün. Ancak yeşil tek renk seçeneği değil. Kahverenginin baskın olduğu alanlarda da teknolojiden uzaklaşabilirsiniz. Çöllerden bahsettiğimizi anladığınızı düşünüyoruz. Dünyanın sonsuzluğu en iyi şekilde hissettiren alanlarından olan çöller her zaman teknolojiden uzak alanlar. Gece saatlerinde gökyüzünü izlemeye başladığınızda tamamen dünyadan uzaklaştığınızı fark ediyorsunuz.

Dünyanın birçok farklı çölü olsa da bizim size önerimiz Ürdün’de yer alan Wadi Rum olacak. Buraya gelerek dünyanın 7 harikasından bir tanesi olan Petra Antik Kenti’ni de görebileceksiniz. Kıbrıs uçak bileti alır gibi Ürdün biletlerinizi satın almanız mümkün.

En Yakınını En Sona Sakladık

Teknolojiden uzak kalmanız için tek çare yurtdışına çıkmak değil. Hali hazırda doğal yapısını korumuş ve size muhteşem bir yaşam alanı sunan şehirlerimi bulunuyor. Bolu da bunlardan bir tanesi. Web sitesi üzerinden uçuş ara işleminin yaparak kolayca ulaşım sağlayacağınız Bolu’nun Yedigöller bölgesi sizin için muhteşem bir adres olacak.

Çok sayıda gölü bir arada barındıran bölgede yer alan doğa evlerinde konaklayabilir ve bu süreç içerisinde telefonunuzu kapatıp kafa dinlemeye başlayabilirsiniz. Hem çok daha ekonomik hem de çok etkili bir huzur tatili karşınızda.