15 Haz 2020
Otuzbeşlik

2. Kısa Kısa Kemeraltı Film Yarışması'na Başvurular Devam Ediyor

Hezarfen Film Galeri, Kentimiz İzmir Derneği ve TARKEM tarafından İzmir'in en değerli alanlarından biri olan Kemeraltı'nın tanıtımı ve bilinirliliğinin artırılması, İzmir'de film üretiminin büyütülmesi, İzmir'i ve özellikle Kemeraltı bölgesini, Türkiye ve dünya film endüstrisinin önemli lokasyonlarından birine dönüştürmek için gerçekleştirilen Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması'nın 2'incisi için başvurular kabul ediliyor. 

Geçen yıl ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması, ikinci yılında yine Kemeraltı’ndan filmlere sahne olacak. İlk yılında 91 başvuru yapılan ve Kemeraltı’ndan çeşitli hikayeler sunan yarışmaya belgeselden kurmacaya, komediden drama kadar bir çok türde film katıldı. 

 

İzmir’in en değerli alanlarından biri olan Kemeraltı’nın tanıtımı ve bilinirliliğinin artırılmasını amaçlayan yarışmada, bu yıl da birinciye 10.000 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye 3.000 TL para ödülü verilecek. Jüri üyelerinin ilerleyen günlerde belirleneceği yarışmada, katılımcıların bölgeyi tanıması için gezi de düzenlenecek. Başvuru için son tarih 1 Kasım 2020Şartname ve başvuru formu'na bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Hezarfen Film Galeri, Kentimiz İzmir Derneği, TARKEM tarafından düzenlenen yarışmaya bu yıl Konak Belediyesi, İzmir Vakfı, İzmir Sinema Ofisi ve İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği de destek veriyor. 

 

Kaynak: www.kisakisakemeralti.com