05 Kas 2019
Otuzbeşlik

20. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali başladı

İzmir kentinin tek sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, 4 Kasım günü başladı ve 10 Kasım'a kadar devam edecek. Bu yıl 20'ncisi düzenlenen festival, özel seçkilerle beraber 300’ün üzerinde filmi ücretsiz olarak seyirciyle buluşturuyor. Film gösterimleri paneller, söyleşiler, sergiler ve sinemaya dair etkinliklerle de destekleniyor.

Ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde verilecek Altın Kedi Ödülleri, 9 Kasım Cumartesi günü yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

 

Almanya Deneysel Film Seçkisi, Macaristan Seçkisi, Tel Aviv Kısa Film Festivali Seçkisi ve Romanya Seçkisi olmak üzere belirlenen özel film seçkileri de izleyicilerle buluşuyor.

 

Film gösterimleri, ana gösterim salonu Fransız Kültür Merkezi olmak üzere, İzmir Sanat, Konak Sineması, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi ve Bayraklı Belediyesi Osmangazi Hizmet Binası’nda ücretsiz olarak gerçekleşecek.

 

 

Görselde sinema perdesini ve kalabalık izleyici grubunu görüyoruz.

Jüri Başkanı Ömür Atay, jüri üyeleri Farah Zeynep Abdullah, Metin Akdülger ve Arda Yıldıran söyleşi etkinlikleriyle İzmirlilerle buluşucak. Ayrıca 7-8 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan Sinema Ekipmanları Fuarı ve atölyelerle son teknolojiler kısa filmcilere sunulacak.

 

Uluslararası kurmaca jüri başkanı ise Dresen Film Festivali Direktörü Sylke Gottlebe. Jüri üyeleri arasında ise Hollywood filmlerinde boy göstermiş Ana Ularu ve rol aldığı Game Of Thrones ve The Man In The High Castle gibi diziler ile ünlenen Marc Rissmann da yer alıyor. Ünlü oyuncular 8 Kasım saat 14.00'te Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde yapılacak olan söyleşi ile sinemaseverlerle buluşacak.