26 Şub 2019
Seçil Şeker

"360 İzmir" ile Eğlendiren Akşam Yemeği

360 İzmir'i, İzmir'de bilmeyen yoktur. Onları böyle dillere pelesenk eden özellikleri ise kesinlikle kaliteleri. İzmir'e; 360 derecelik muhteşem manzaralarıyla, büyük bir titizlikle, fazlasıyla konforlu ve eğlenceli hizmet sunuyorlar. İzmir insanını nasıl kendilerine böyle bağladılar, vadettikleri "fun dining" konsepti nedir, gittik sorduk, onlar da büyük bir profesyonellikle bize kendilerini anlattılar. 
 
Kaynak: 360
 

360'ın yaratmış olduğu bir konsept var ve bu açılan tüm 360'lar için geçerli. Menülerde ufak değişiklikler olsa da büyük değişiklikler yok. Başka bir şehirde 360 deneyimini yaşayan bir kişi her yerde aynı kaliteyi ve vizyonu bulabiliyor. Hizmet, lezzet ve servis kalitesi ve bu kalitenin istikrarını sağlamak 360 için çok önemli.

Lezzet açısından temin edilen ürünler her restoran için önemlidir. Menüyü 360 grubunun hem ortağı hem de baş aşçısı Güney Afrikalı Mike Norman belirliyor. Tek elden çıktığı için diğer şubelerde de aynı reçetelerle üretim sağlanıyor. Tüm aşçılar Mike Norman tarafından eğitime tabi tutulduğundan nereye giderseniz gidin gözünüz kapalı "Bu 360'ın menüsünün lezzeti!" diyebiliyorsunuz. 

Kaynak: 360
 

Restoranın ana eğitim noktası İstanbul. Garsonlardan, bar tender'lara kadar sunum ve hizmet kalitesinin istikrarı açısından her detay incelikle düşünülmüş. Bu da 360'ın başarısının asla bir tesadüf olmadığını gösteriyor. İşinde uzman bir ekiple ilerleyen 360 grubu yeni açılan mekanları için gerekirse şehir değişikliği destekli kadrolar kuruyor. 360 İzmir'in şefi Can Şef ise Mutfak Sanatları Akademisi mezunu ve yaklaşık 3 yıl İstanbul'da şeflik yapmış bir aşçı. Kendi şefini kendi yetiştiren grup tabiri caizse aile olmuş durumda.

Kaynak: 360
 

360 güne öğle saatlerinde iş adamlarının yemekli toplantılarıyla başlıyor.  Kendi tatlarıyla dünya mutfağını birleştiren bir menüsü olduğundan ve manzarasıyla görenleri kendine hayran bıraktığından çok tercih edilen bir yer olmuş durumda. 360'ta çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi geceleri ise DJ performanslara yer veriliyor. Bir de 2-3 dakikalık, dört set halinde mini şovlarla akşam yemeğinize eğlence katıyorlar. Ne mi bu mini şovlar? Akrobasi, canlı performanslar veya dans şovları... 23:30'dan sonra başlayan Go-go kızlarının performansları ise yemekteki monotonluğu tamamen yok ediyor. Mekan bu konsepte "fun dining" adını vermiş.

Kaynak: 360
 

Ana menüler tüm 360'larla eş zamanlı değişiyor; fakat özel menüler de hazırlanabiliyor. Mesela Ot Festivali ve Enginar Festivali'nde "Yemyeşil Ege tatları" adıyla menü çıkarmışlar. Ege otları ve 360'ın kendine has yorumuyla harika lezzetler çıkmış ortaya. 

Önümüzdeki sezon, yazlık bir yerde  "Dünyamız 360" sloganına uyan bir konseptle bize merhaba diyeceklermiş. Acaba nerede olacak, Otuzbeşlik duyuracak, takipte kalın efendim.