24 Eki 2018
Otuzbeşlik

6. Bolluk Bereket Festivali'nde Saliha Dökmeci de var!

2-3-4 Kasım'da Güzelbahçe Academico'da gerçekleşecek olan 6. Bolluk Bereket Festivali'nde Saliha Dökmeci de var! Kendisi Luna Akademi'nin kurucusu ve yaratıcısı. Saliha Hanım her şeyi çok seven birisi. Günlük hayatımızda karşılaştığımız onca olumsuzluklara rağmen böyle pozitif insanları görmek umut veriyor. Saliha Hanım'ı birlikte tanıyalım ve festival için düzenleyeceği etkinliği yakından inceleyelim.

 

 

 

Saliha Dökmeci’yi biraz yakından tanıyabilir miyiz?

1993 senesinde veteriner hekim olarak meslek hayatıma başladım. Kısa bir dönem mesleğimi icra ettim daha sonraki süreçte insanlarla iç içe geçirdiğim, paylaşımlar yaşadığım güzellik merkezimi 15 yıl boyunca yürüttüm. İkinci üniversite olarak sosyoloji bölümünü okurken davranış bilimlerine olan ilgimden dolayı bu konular ile alakalı sektörün ileri gelen hocalarından çeşitli eğitimler aldım.  

Hipnoz , Bilinçaltı Dili, Holografik Beyin Teknikleri, Beden dili, NLP, Ho'oponopono yöntemi, Yaşam koçluğu, EFT, Tapas tekniği, Masaj,  Refleksoloji, Akupunktur, El - Yüz okuma gibi alternatif konulardaki aldığım eğitimleri modern tıp bilgilerimle birleştirerek kendime yepyeni bir yol çizdim. Halen Luna Akademi isimli kurumumda eğitimler ve danışmanlık hizmetine devam etmekteyim. Uzun süredir mutlu ve sağlıklı olmayı tercih eden, yaratılan her şeyi çok seven biriyim.

 

Geçmişten bir kişi ile tanışabilme şansınız olsaydı bu kim olurdu?

Bir değil birkaç kişiyi çok merak ediyorum. İlk başta tabii ki Nasrettin Hoca, astronomi ve kelam alimi Ali Kuşçu, ünlü Türk bilgini İbn-i Sina’yı hep merak etmişimdir. Onları tanımak muhteşem olurdu.

 

 

 

Saliha Dökmeci’nin Bolluk Bereket  Festivali ile buluşması nasıl oldu?

Kişisel gelişimle ve spiritüellik ile yolları kesişen herkes Bolluk Bereket Festivali’nden haberdardır. Bu festivalleri düzenleyen, kişilerin yollarına ışık tutan Didem ve Ayten Hanım sayesinde Bolluk Bereket Festivali ile buluşup, konuşmacı olarak katkı sunma şansına sahip oldum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar.

 

Bolluk Bereket Festivali hakkında neler düşünüyorsunuz?

Ruh-Beden-Zihin üçlemesinin uyumunu sağlamamız için kendimize olan yolculuğumuzda bizlere katkı sunan bir organizasyon. Güzel insanları bir araya toplayan, bereketi içimizde bulmamıza yardımcı olan bir organizasyon. Akıl edip düzenleyen, bizlere ışık tutan yaratıcı yüreklere sonsuz teşekkürler.

 

¨Bilinçaltı Diliyle Satışta Sihir Yaratmak¨ başlığı altında bizlerle buluşacaksınız. İçeriğinden bahsedebilir misiniz?

 3 Kasım Cumartesi saat; 12.00’da anlatacağım konu başlığım bu.

Uzmanlık alanım olan bilinçaltını yönetme teknikleri ve başarılı satışın sırlarını o gün konuklarla paylaşacağım. Biliyorsunuz ki bizi yöneten %96’lık bir oranla bilinçaltımızdır. Karşımızdaki kişinin bilinçaltı ikna olursa satış gerçekleşir. Kişiler harika şeyler üretiyorlar ama karşı tarafa sunumlarında ve kendilerini anlatmada sorunlar yaşayabiliyorlar. Satışta uyum yakalamak, ürettiğimiz şeyleri doğru bir dille sunmak için renklerin ve bilinçaltı dilinin sırlarını öğreneceğiz.

 

Hayatta nelere minnettarsınız?

Bir zamanlar her sabah ve akşam minnettar olduğum 3 şeyi kağıt parçalarına yazar bir kavanoza koyardım. Bir ayın sonunda baktım ki kavanoz kağıtları almıyor. Ben o günden sonra ne çok şeye minnettar olduğumu net bir biçimde gördüm. O yüzden burada minnet duyduğum şeyleri sıralamam imkansız. Kavanozlar almadı, sayfalar nasıl alsın.

Kaslarınızı nasıl kullandıkça geliştiriyorsanız, minnet duyacağınız şeyleri çoğaltarak geliştirin. Böylece hayat kalitenizi artırın.

 

Kendinize yüklediğiniz etiketler nedir?

Neşeli, meraklı, araştırmayı seven, bulduğu tüm güzellikleri paylaşan…

 

 

 

Ben Bilmem Beynim Bilir isimli kitabı yazma süreciniz nasıl gerçekleşti?

Ben Bilmem Beynim Bilir isimli kitabım, tasarlanmış bir kitap yazma serüveni sonucu ortaya çıkmadı.

Bana danışanlardan çok sorular geliyordu. Siz nasıl değiştiniz, ne yapıyorsunuz da böyle bir hayatınız oldu gibi. O sorulara cevap olarak doğdu bu kitap. İstedim ki kişiler kendi huzur ve mutluluklarını yakalamak için kendi yaşam koçları olsunlar, bu kitapta anlattığım birçok kısa tekniği uygulayarak kimseye ihtiyaç duymadan sadece kitabı okuyarak sorunlarından kurtulup huzuru yakalasınlar.

Geri dönüşlere bakılırsa galiba bunu da başardım. Kitabı okuyanlara şifa getirmesine niyet ediyorum.

 

Sizin için başarının tanımı nedir?

Nerede olursam olayım, elimdekilerle en iyisini yapabilmektir. İyi düşünüp, iyi hareket etmektir.