26 Tem 2018
Otuzbeşlik

6x6x6 Rotaları ile Gün Boyu Sanat, Kültür, Tasarım, Gastronomi

6x6x6, katılım odaklı ve kültür deneyimini çeşitlendirmeye öncelik veren bir dizi etkinlikten oluşuyor. Ayda bir kez haftasonlarında düzenlenecek olan 6x6x6 rotaları, gün boyu sanat, kültür, hafıza, tasarım ve gastronomi gibi farklı türde etkinliklerden oluşan, çeşitli mekanlara yayılan bir buluşma ortamı yaratıyor.

30 Haziran-30 Kasım tarihleri arasında gercekleştirilecek seri, 6 rotaya ev sahipliği yapıyor. Bu rotalar sırasıyla: Karşıyaka, Güzelbahçe/Urla, Seferihisar, Karataş/Güzelyalı, Karabağlar ve Basmane/Kemeraltı. Ayrıntılar için tıklayınız.

6x6x6 İzmir’in 2018 etkinlikleri; Goethe-InstitutHollanda Büyükelçiliğiİstanbul İsveç Başkonsolosluğu ve Fransız Kültür Merkezi’nin öncülüğünde başlatılan, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Anadolu Kültür’ün işbirliğiyle gerçekleştirilen Kültür İçin Alan projesi tarafından fonlanıyor.

Bu haftaki rota Urla! 

rota#2 Urla Programı

12:00
ESİNTİ CAFE (Urla İskele)GÖSTERİM Atölye ve belgesel projeleriyle öne çıkan Mahzen Photos kolektifinin foto-röportajı “Aquadis”in ardından, Vahap Sarıaltın ve Kırat Yıldız’ın aynı adlı belgeselini izliyoruz.
(mahzenphotos.com)13:30
BİSİKLET CAFE (Urla İskele)DİNLETİ / SÖYLEŞİ Erkan Karakiraz, ‘Ta-Ke(n)disi’ adını verdiği solo projesiyle 12 İzmirli kadın şairin şiirlerinden bestelediği 12 şarkıyı seslendiriyor. Şairler de bizimle olacak. (vimeo.com/takendisi)15:00
360 DERECE (Urla İskele)SUNUM 360 Derece Araştırma Grubu, alanda gerçekleştireceği sunumda denizcilik tarihi üzerine yürüttüğü eşzamanlı projeler hakkında bizi bilgilendiriyor. (360derece.info)

17:00
KARANTİNA ADASI YOLU (Urla İskele)OKUMA “Nefes Al ve Oku”: Ezgi Ceren Kayırıcı, Etem Şahin ve Ozan Çılgın, Paul Lafargue’nin yayımlandığı günden bu yana sıkça tartışmalara konu olmuş “Tembellik Hakkı” kitabını disiplinler arası bir okuma yaparak tartışmaya açıyor.

18:30
KARANTİNA ADASI (Urla İskele)PERFORMANS Şafak Ersözlü ve Tijen Lawton, Açık Stüdyo’nun Kültür İçin Alan projesi kapsamında, 6x6x6’ya özel tasarladıkları kamusal alanda çağdaş dans performansıyla karşımızda. (acikstudyo.com)


21:00
GÜZELBAHÇE – KONAK – KARŞIYAKA VAPURU (Güzelbahçe İskele)BULUŞMA / YAYIN 90’lı yılların kült istasyonu Radyoaktif’in arşivini kazıyoruz: Serhan Ada ve Kürşat Bumin’in beraber hazırlayıp sunduğu, 1993 tarihli “Bakılık Dünya” program serisinden oluşan bir saatlik kolajı dinleyerek eve dönüyoruz. (eksisozluk.com/radyoaktif--74385)

6x6x6 İzmir'in 2018 yılı etkinlikleri Kültür İçin Alan projesi tarafından fonlanmaktadır. http://kulturicinalan.com/