07 Ağu 2017
Zeynep Öztürk

86. İEF’de Yok Yok!

Kaynak: egelobisi
 
Bu sene de İzmir Enternasyonal Fuarı, namı değer İEF döktürmüş de döktürmüş. Her kesime hitap eden bu fuarda yok yok! Sergi var, müzikal var, Çim Konserleri var, 17. Sinema Burada Festivali var, İEF Kısa Film Proje Yarışması var... Dediğim gibi yok yok, maşallah!
 
Sanata, sanatçıya ayrı bir değer veren İzmir ve insaları dibine kadar hayatı yaşamayı iyi biliyor. Eee boşuna dememişler ¨İzmir Yaşayan Şehir, Yaşanacak Şehir¨ diye... İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sloganını kullandığıma göre daha önceden Aziz Kocaoğlu ile yaptığımız röportajı da şuraya iliştiriyorum. (Bakınız.)
 
Gelelim 86. İzmir Enternasyonal Fuar'da yapılacaklar listesine. İlk olarak şiddetle Çim Konserleri'ni öneriyorum, Lunapark'a uğramadan olmaz değil mi? Ara ara eski yazılara geri dönüş yapıyorsak İzmir Lunapark yazımız ise burada, ilgilenenler buyursunlar... (Bakınız.)
 
Biz etkinliklerden devam edelim; Sergiler, Bambo Caz Geceleri, İEF Kısa Film Proje Yarışması ve 17. Sinema Burada Film Gösterimi gibi etkinlikler sizleri bekliyor. Hangi etkinliğe katılacağınız size kalmış, ama biz sizin için etkinlik başlıkları adı altında tüm bilgileri düzenledik. Keyifli okumalar.
 
Çim konserleri    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: bybossorganizasyon
 
Eski fuar alanında sizleri bekleyen diğer bir sürpriz ise Çim konserleri, yaşasın Çim Konserleri. Zaman zaman hüzünlenecek, zaman zaman göbek atacağız ama dibine kadar eğleneceğiz; çünkü biz İzmirliyiz!
 
İZFAŞ bu yıl birçok ünlü isme ev sahipliği yapacak. Fuar süresince devam edecek konserlerde kimler mi var? Gelin birlikte göz atalım;
 
18 Ağustos, saat 21:30’da Nilüfer 
19 Ağustos, saat 20:30’da Vestel sponsorluğunda Doğukan Manço Dj Performans 
19 Ağustos, saat 21:30’da Sıla
20 Ağustos, saat 21:30’da Mabel Matiz
21 Ağustos, saat 21:30’da Demet Akalın
22 Ağustos, saat 21:30’da Teoman
23 Ağustos, saat 21:30’da Volkan Konak
24 Ağustos, saat 21:30’da Migros sponsorluğunda Buray
25 Ağustos, saat 21:30’da Buika
26 Ağustos, saat 21:30’da Migros sponsorluğunda Selami Şahin
27 Ağustos, saat 21:30’da Candan Erçetin sahne alacak.


İEF Kısa Film Proje Yarışması  ve 17. Sinema Burada Film Gösterimi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: kisaiyidir
 
İZFAŞ A.Ş. tarafından Kare Film danışmanlığında gerçekleştirilen İEF Kısa Film Proje Yarışması'nın bu yıl 23-27 Ağustos tarihlerinde 17.si düzenlenecek. 10 projenin yer alacağını bu platformda başvurular maalesef 10 Temmuz'da son idi fakat gelecek yıllar için takipte kalın derim. Ayrıca bir kişi birkaç farklı proje ile başvuru yapabiliyor aklınızda olsun. Para ödüllü olan bu yarışmada birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL, üçüncüye ise 2.000 TL verilecek. Gelecek senelerde başvuru yapmak, daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız şuraya link iliştiriyorum. (Bakınız) Eğer ilgilenirseniz, film gösterimleri ücretsiz lakin İzmir Sanat Büyük Salonu'ndaki gösterimler davetiyelidir. Davetiyenizi gösteri öncesi İzmir Sanat gişesinden alabilirsiniz.
 
Sergiler
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: ief
 
 
İnstersteller - Uzay Sergisi, Dinleme Enstelasyonu ve Sinema Burada Festivali Özel Dergisi sergi alanlarında sizleri bekliyor olacak. Hangisi hangi holda, saat kaçta diye merak ediyorsanız buyurun. (Sergi bilgileri)
 
Sanat Sokağı Etkinlikleri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: egedesonsöz
 
 
¨86. İEF’de Yok Yok¨ diye boşuna dememişim, sıkı durun Sanat Sokağı Etkinlikleri'ne ayrı bir bayılacaksınız. Bakalım neler varmış...
 
Fotoğraf Atölyesi, Sihirbazlık Atölyesi, Sirk Atölyesi, Origami, Çanta Boyama ve Mask Atölyesi, Ebru Atölyesi, Bay Balon, E.Ü Okul Öncesi Gelişim Atölyesi ve son olarak Masterpiece Atölyesi Sanat Sokağı'ndan sizlere göz kırpıyor, bana gel bana gel diyor resmen. Bütün etkinlik saatleri 17:00-22:00 arasında Uzun Avlu'da gerçekleşecek. Ayrıca hol nerede, Uzun Havlu nerede bunları nereden bilelim diyorsanız şuraya da bir harita bırakıyorum. (Linkten bakmak isterseniz)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi
 
Açık Alan Etkinlikleri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: wikipedia
 
Fuara Lozan Kapısı'ndan giriyorsanız Pony Club etkinliğine bir bakın derim. Ben çim alanı tercih ediyorum sinir stres atacağım, kendimle baş başa kalacağım belki de hayatımda yeni bir şey deneyeceğim diyorsanız Yoga ve Zumba etkinlikleri  İsmet İnönü Sanat Merkezi önü çimlik alanda sizleri bekliyor olacak. Uzun havuz çim alanında ise İzelman Fuar Çocuk Kulübü, çocuklarınızın da güzel vakit geçirebileceği etkinliklerle sizler ile buluşuyor olacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: scarlettentertainment
 
Çocuklar demişken (içinde sahip olduğun çocuk da dahil), balon şovuna kim hayır diyebilir ki? Kaskatlı Havuz Sahnesi'nde 19:00-19:30 ve Göl Sahnesi 2100:-21:30'da balon şovları fuar süresince sizleri bekliyor. Sokak müziği ve illüzyon gösterilerini de unutmamak lazım. Şenlik gibi bir fuar sizleri bekliyor. 

Otuzbeşlik ailesi olarak biz de orada olacağız, bizim de standımız olacak ve bu stand'da sizleri bekleyen sürpriz çekilişler ve etkinlikleri de kaçırmak istemezsiniz sanırım. O zaman fuarda görüşmek üzere...