07 Ağu 2017
Seçil Şeker

86. İEF’nin Bu Yılki Teması Enerji!

Başta enerji olmak üzere tarım, metal ve makine, yatırım ve finans, turizm ve kimya sektörlerine yatırım yapıp, Türkiye'nin ve Rusya'nın ticari hacmini geliştirmek için İzmir Enternasyonal Fuarı'na, Rusya geliyor. 


 Kaynak: sondakika
 
Bu yıl 18-27 Ağustos tarihlerinde, ziyaretçilerine Enerji temasıyla kapılarını açacak, İzmir Enternasyonal Fuarı.  

Fuarda enerji temasında birçok ülkeden gelen yeni ürünler ziyaretçilerine sunulacak. Partner ülkenin Rusya Federasyonu olduğu 86. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda özel sektör temsilcilerinin de buluşmasına imkan sağlanıyor. Fuarın onur konuğu ili ise ekonomik ve kültürel değerleriyle öne çıkan Muğla olarak belirlendi.
Rusya elektrik ve doğal gaz üretiminde dünyanın en önemli ülkelerinden biri... Enerji Bakanlığı ve daha birçok bakanlık ile birlikte İzmir Enternasyonal Fuarı’nın her boyutuna güçlü bir katılım sağlamaya hazırlanıyor.

Partner ülke Rusya Federasyonu, devlet kurumları ve firmaları ile büyük bir katılım gösterecek. Fuar süresince Rusya Federasyonu ile ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel ilişkiler ile yeni iş birlikleri geliştirmeye yönelik çok sayıda toplantı gerçekleştirilecek.


Kaynak: sondakika
 
ENERJİDE TÜRK-RUS İLİŞKİSİ

1984 yılında başlayan Türkiye-Rusya doğal gaz iş birliği, günümüzde Trans Balkan ve Mavi Akım boru hatları aracılığıyla devam etmekte. 
Yapım aşamasındaki Türk Akımı Doğalgaz Boru Hattı Projesi ile iki ülke enerji ticaretinin gelişmesi bekleniyor.

Fuarın ürün gruplarına göz atmak isteyenler olursa;
Güneş Enerjisi, Rüzgar Enerjisi, Jeotermal Enerji, Hidrolik Enerji, Dalga Enerjisi, Biyokütle Enerji, Enerji Üretim Sistemleri, Isıtma-Soğutma-İklimlendirme- Havalandırma, AR-GE Merkezleri, Teknoparklar, Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Yapı Malzemeleri ve İnşaat Teknolojileri, Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi, Motosiklet-Bisiklet ve Yan Sanayi, Dayanıklı Tüketim Malları, Yazılım Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Gıda Ürünleri ve Teknolojileri, Tarım ve İlaç Sanayi, Medikal ve Kimya Teknolojileri, Yerel Yönetimler, Eğitim ve Eğitim Teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren firmalar fuarda yer almaya hazırlanıyor.


Kaynak: almrasal
 
TÜRKİYE’DE ENERJİ YATIRIMLARI
Hidroelektrik santraller, ısıtma amaçlı biyokütle, termal güneş ve jeotermal enerji kullanımı, Türkiye’de enerji üretimine katkıda bulunan başlıca yenilenebilir enerji kaynakları.

Jeotermal potansiyeli ile dünyada yedinci sırada yer alan Türkiye, üretim kapasitesinde on dördüncü sırada yer alıyor. Son yıllarda Türk enerji sektöründe, jeotermal ve rüzgar enerjisine dayalı elektrik üretimi de etkili olmaya başladı. 

Üstelik fuar süresince otellerin doluluk oranı yüzde yüze ulaşacak şimdiden yerlerinizi ayırtın!

Ayrıca söylemeden geçemeyeceğiz, fuarın ana sponsoru olan Folkart ve inovasyon ana sponsoru olan Vestel grubuna desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.