25 Mar 2018
Seçil Şeker

9. Alaçatı Ot Festivali'ne Hazır Mısınız?

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali için hazırlıklar çoktan başladı. 4 yıl önce adı tescillenen ve yüz binlerce ziyaretçinin akın ettiği festival, bu sene 5-8 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kaynak: sozcu.com

Tur şirketlerinin şimdiden paket programlar hazırlayıp, yerli yabancı turistlere sunmaya başladığı festivale katılım her geçen yıl artıyor. Eğer siz de festivale katılmayı planlıyorsanız, yerinizi şimdiden ayırtmanız gerekiyor. Çünkü festival yaklaştıkça Çeşme ve çevre bölgelerinde konaklama yeri bulmakta zorlanabilirsiniz.

Kaynak: sozcu.com

Festivalin bu yılki teması ise "Sarmaşık & Kuşkonmaz". Yüz binlere ev sahipliği yapan festival her sene çığ gibi büyüyor. Shining Star Awards 2016'da ‘En Başarılı Festival’ ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2017 İzmir Turizm Ödülleri'nde ‘Onur Ödülü’ alarak başarısını taçlandıran festivalde neler yok ki? Otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmekte. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve blogger'ların söyleşileri ve atölyeleri ile dolu dolu geçen festivalin korteji, renkli görüntülerle sahne almakta, korteje yüzlerce kişi eşlik etmekte. Festivalin son gününde, Alaçatı Amfi Tiyatro’da, en çok ot toplama ve en güzel ot yemeği yarışmaları geleneksel olarak düzenlenmekte.

Kaynak: sozcu.com