25 Ağu 2016
Gülay Güler

Aile Boyu Spor: Arkas Çeşme Site Spor

 
Arkas Çeşme Site Spor bu yaz da alanında uzman ve sertifikalı antrenörler ile hem çocuklara hem de ebeveynlerine eğlence ve sporla dolu bir yaz sunuyor. 16 Eylül’e kadar hizmet verecek kampta çocuklar voleybol, yelken, tenis, basketbol, futbol branşlarından tam gün veya yarım gün faydalanabiliyor. Arkas Çeşme Site Spor’da ebeveynler de düşünülmüş. Technogym ve I’lins markalarının en son teknoloji ürünlerinin bulunduğu stüdyolarda ebeveynler; reformer pilates, kravmaga ve VisionBody gibi bireysel çalışmalar ile kangoo jump, zumba, mat pilates, trambolin ve yoga gibi grup çalışmalarına katılabiliyor. Ayrıca VisionBody ile electro muscle stimulation (elektronik kas uyarı) sistemini kullanarak haftada iki gün, 20 dakika spor ile 4 saatlik antrenman performansına ulaşılabiliyor. Tesisin içinde yer alan A Sports Cafe ise, Akdeniz mutfağının lezzetli menüsü ile Vitamin Bar’ın sağlık dolu içecekleri ile yoğun ilgi görüyor. Arkas Yelken Şubesi Takım Kaptanı Tolga Yağlı ile Arkas Çeşme Site Spor’un kuruluş hikayesi ve tesis hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 

Arkas Çeşme Site Spor’un kuruluş sürecinden bahseder misiniz?

Burası yaklaşık 30-40 yıl önce kurulmuş bir tesis. Ağaçların gölgesinde hem spor yapmak hem de sosyal bir ortam yaratmak amacıyla kurulan tesis; o dönemlerde spor turnuvalarına, bireysel sporlara, Çeşmeli gençlerin biraraya gelerek keyifli sohbetlerine ev sahipliği yapardı. Kuruluşundan yaklaşık 10 yıl sonra burası maalesef atıl bir hale geldi. Zaman içinde burası bir zamanlar olduğu gibi canlandırılmak istense de hiç kimse tam olarak organize olamamış ve bu misyonu yüklenmemiş.

Arkas Spor Kulübü bu önemli sorumluluğu üstelenerek her yaştan insanın faydasına sunacağı bir tesis yaratmak amacıyla 2015 yılının yaz sonunda 15 yıllık bir kiralama anlaşması yaparak tesisin işletmeciliğini aldı. Geçen sene yaz sonu olduğundan dolayı pek yenilik yapamadan sadece küçük çaplı onarımlarla açıldık. Bu sene köklü değişiklikler ve yenilikler yaparak tam anlamıyla faaliyete geçtik. Yoğun bir ilgi ve talep ile karşılaştığımız için çok memnunuz. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tesiste spor alanları dışında neler var?

Tesiste spor alanları dışında kapsamlı bir menünün sunulduğu A Sports Cafe yer alıyor. Spor yapan çocuklarımız ve ebeveynleri dışında bütün Çeşmelileri ağırlayan kafeteryada, sağlıklı yiyecekler ve içecekler eşliğinde keyifli anlar geçirebilirsiniz. Tesis içinde yer alan Arkas Store ise Arkas Spor Kulübü ve belli başlı markaların spor ürünlerinin satış hizmetini veriyor. İhtiyacınız ve ilginiz olan spor malzemelerini anında temin etmek artık çok kolay. Her yaştan insana hitap eden toplantı salonlarımız, gerçekleştirilecek aktivite doğrultusunda düzenlenebiliyor. Ayrıca 3-6 yaş arasındaki çocuklarımız için eğitim ve aktivite alanımız da tesis içinde yer alıyor.

Arkas Çeşme Site Spor'a gelenler hangi hizmetlerden yararlanabiliyorlar?

Bu sene 300 metrekarelik bir spor ve aktivite alanı oluşturduk. 20 profesyonel antrenörümüz var. Çocuklar voleybol, yelken, tenis, basketbol, futbol branşlarından tam gün veya yarım gün faydalanabiliyor. Kurslarımız sabah 9'da başlıyor. Büyükler ise Reformer pilates, kravmaga ve VisionBody gibi bireysel çalışmalar ile kangoo jump, zumba, mat pilates, trambolin ve yoga gibi grup çalışmalarına katılabiliyor. Fitness salonumuzun çatısı ve cam kapıları tamamen açılabildiği için konuklarımız belli saatlerde açık havada spor yapabiliyor 

Tesiste insanlar için sosyal bir ortam oluştu mu?
 
Elbette oluştu. 1000 konutlu bir sitenin içinde izole bir alan yaratıldı. Tesisin ağaçlık ve sakin bir konumda olması nedeniyle, herkes evinin bahçesindeymişçesine rahat edebiliyor. Bu tesiste hem güzel bir yemek yiyebiliyorsunuz hem arkadaşlarınızla keyifli bir sohbet edebiliyorsunuz hem de bir kahve eşliğinde kitabinizi okuyabiliyorsunuz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Çeşme'de sezonu ne zaman kapatıyorsunuz? 

Tesisimiz 16 Eylül 2016’da sezonu kapatıyor. Fakat benim de başında olduğum Lemon Sailing School bünyesinde yelken branşında aktif olarak devam ediyoruz. Lemon Sailing Yelken Okulu olarak yazın Çeşme'de, kışın İzmir Körfezi'ndeyiz. Arkas Spor Kulübü ile iş birliği içindeyiz. Kış sezonunda yelken branşında okullarda ve kişiye özel dersler vermeye devam ediyoruz. 

Tesise yönelik talepleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çok hızlı bir şekilde yapılandırdığımız ve faaliyete açtığımız Arkas Çeşme Site Spor’a oldukça yoğun bir ilgi oldu. Günde ortalama 250-300 sporseverle buluşuyoruz. Bu vesileyle bedensel ve zihinsel sağlığımız için kesinlikle hayatımızda olması gereken spora yönelik bilincin oldukça yükselmiş olduğunu görmekten çok memnunuz. Ayrıca bu lokasyona keyifli ve faydalı bir tesis kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Üyelik paketlerinizden bahseder misiniz?

Basketbol, voleybol, tenis gibi branşlar 3 haftalık paketlerde; Fitness aylık paket olarak alınabiliyor. Özel dersler ise 10 derslik paketler halinde sunuluyor. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3-6 yaş grubu eğitimleriniz neleri kapsıyor?

3-6 yaş eğitimleri için çok fazla talep aldık. Bu nedenle miniklerimiz için okul öncesi spor eğitimi, kişisel beceri gelişimi ve atölye çalışmalarını kapsayan bir eğitim programımız mevcut. 

Önümüzdeki sene Arkas Çeşme Site Spor ile ilgili planlarınız neler?

Tesisimizdeki faaliyetler ile ilgili daha çok kişiye ulaşmak ve aktivite ağını genişletmek anlamında çalışmalarımız sürekli devam ediyor. Her gün bir taşın üzerine bir taş daha koyarak gelişmeye ve ilerlemeye devam ediyoruz. Önümüzdeki sezon için yeni projelerimiz elbette olacak. 

Topluma faydalı, yenilikçi ve ileriye dönük bir rota çizdik, yelkenlerimiz fora...

Bonus: Site Spor Drone video!