02 Ara 2017
Otuzbeşlik

Alternatif İzmir - Back To Space

 

Bir süredir güncel olarak Instagram'da takip ettiğim yeni bir platformdan bahsetmek istiyorum sizlere bugün... Siz yazıyı okurken, o ruhu yaşamanız için de şuraya bir müzik iliştiriyorum;

 

 

 

İzmir'in alternatif etkinlikleri ve fotoğraflarına güncel olarak yer veren Alternatif İzmir (@alternatifizmir), ticari amaçtan uzak, elektronik başta olmak üzere, underground ve diğer alternatif müzik tarzı sevenlerin ilk tercihi hale gelen bir platform. İzmir'de olup biten alternatif etkinlikleri paylaşan Alternatif İzmir, sadece etkinlikleri tanıtmakla kalmayıp bir süre sonra kendi etkinliklerini de düzenlemeye başlamış. Bugün gerçekleşecek olan etkinlikleri Back To Space Vol. II, öyle bir etkinlik ki ön planda House müzik olmasına rağmen bunun yanında, canlı sprey çizim performansı, videolar ile uzay yolculuk deneyimi, 3D mapping, neon makyaj, farklı alternatif uzay dekoru ile diğer partilerden ayrılmaya çalışıyor. Nasıl mı? Teknoloji çok gelişti azizim. Yandaki bir odada sevdiğiniz tarz müzik çalarken uzayın derinliklerini keşfedeceksiniz. Anti ekibi ile gerçekleştirecekleri etkinlik 22:00'da başlayacak, biletler 30 TL ve bir içki bedava! Uzay konseptli bu etkinliği kaçırmayın derim. Ciddiyim, kaçırmayın! 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Alternatif İzmir

 

Alternatif İzmir macerası nasıl başladı?

Amerika'daki gibi garajda başladık demek isterdim ama hobi olarak odağımda başlattığım bir proje. Popüler müzik ve konserlerinin paylaşıldığı bir çok mecra olmasına rağmen, benimde kişisel olarak ilgi duyduğum elektronik müzik ve DJ performansların paylaşıldığı bir mecra olmamasından ve bu tarz alternatif müzik tarzlarını dinleyen ve ilgi duyan azımsanmayacak sayıda kişi olduğunu bilme hissiyatı ile başladım. Tabi sadece elektronik müzik ile kalmayıp hip-hop, rap, diğer alternatif müzik türleri ve yerel sanatçı performanslarını da ilgi alanımıza ekledik.

 

Etkinliklere ilgi yoğun oluyor mu?

Kendi düzenlediğimiz etkinlik olarak Back To Space'in birinci serisinde beklediğimizden fazla ilgi oldu ve tüm biletler satılmıştı. Önümüzdeki etkinliklerde de aynı ilgiyi bekliyoruz. Çünkü gerçekten insanların seveceği ve olmayan bir şeyler yapmak istiyoruz ve buna çalışıyoruz.

 

Geri dönüşler ne yönde oluyor?

Birçok kez "günümüzü dolu geçirmemizi sağladığınız için teşekkürler" vb. temalı mesaj aldık; çünkü insanlar sadece televizyonda hergün gördükleri sanatçıların konserine gitmek yerine farklı etkinlikler de görmek istiyor. Biz de hayatını daha alternatif yaşamak isteyen kitleye hitap ettiğimiz için o kişilerin ihtiyaçlarına karşılık vererek birlikte büyümek isteriz.

 

Anti Boring ile Alternatif İzmir'in yolları nasıl kesişti?

ANTI hali hazırda etkinlikler düzenleyen müziğin ikinci planda olduğu, farklı interaktivite, oyun ve muhabbetler düzenleyen ve katılımcıların neredeyse yarısı yabancı olan bir buluşma platformu. Dolayısıyla bir etkinliklerine katılmam vasıtası ile kurucusu Anıl ile tanıştık ve aramızda bir sinerji oluştuktan sonra neden birlikte bir iş olmasın diyerek başladık. Hedefimiz geçici ve unutulcak etkinlikler değil, akılda kalıcı ve uzun süreler devam edecek etkinlikler düzenlemek. O yüzden Back to Space konseptini bir partiler serisi olarak planlıyoruz.

 

Etkinliklerin çoğu neden uzay temalı? Özel bir anlamı var mı?

Dediğim gibi uzun vadeli ve kaliteli işler yapmak istediğimiz için bir konsept belirledik (Uzay) ve bu konsepti her etkinlikte geliştirerek ve değiştirerek ilerletmek istiyoruz. Umarım birgün Back To Space partisinin 20. veya 50. serisini görürüz. Konseptin uzay olmasının sebebi de dünyadan uzaklaşmak, yaşadığımız sıkıntıları, stresleri dünyada bırakarak müziği uzayda dinlemek istemek istememizden dolayı. 

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Alternatif İzmir olarak farklı etkinliklere açığız. O yüzden insanlar bize Instagram hesabından ulaşabilirler. O gün İzmir'de hangi alternatif etkinlik olduğunu görmek için Instagram Story paylaşımlarımıza bakmaları yeterli olacak. Normal paylaşım kısmında ise ileri tarihli etkinlikleri ve yine sıradan, herkesin paylaştığı tarzda olmayan güzel İzmir fotoğraflarımızı bulabilirler. Kendini alternatif hisseden insanlar, bizi takip etmeyi unutmayın: @alternatifizmir