19 Şub 2019
Gülay Güler

Alternatif Kısa 11 - Kısa Film İyi Gider

 

Otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği "ALTERNATİF KISA" film etkinliğimizin on birincisiyle karşınızdayız. Bu seçkimizin konusu: Sahip olma dürtüsü ve açgözlülük. Sahip olma dürtüsü bizi açgözlülüğe itmeseydi daha farklı yaşamlar sürer miydik? Toplumsal ve bireysel hayatımızda bunu nasıl yorumlarız? Bu sorunları işleyen dört kısa film izleyecek, her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız. Dünyayı nasıl gördüğünü bizlerle paylaşan yönetmenlerimizle keyifli bir ortamda görsel algımızı tartacağız. 

Kısa filmlerin ve kısa sohbetlerin bir arada olacağı bu güzel etkinlik için 22 Şubat Cuma günü saat 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde buluşalım. Etkinliğe ulaşmak için tıklayın

Kısa Film İyi Gider! 

Not: Biletler 7 TL. Biletinizi girişte alabilirsiniz.

Not: Görme engelli arkadaşlarımız için filmlerin betimlemeleri yapılacaktır. Lütfen yanınızda akıllı telefonlarınızı ve kulaklıklarınızı getirin. Mümkünse telefonunuzda WhatsApp uygulaması olsun. Destek isteyenler bize film gösteriminden önce [email protected] adresinden ulaşabilir.

 

 

Arkhe

 

 

Distopik dünyadaki bir parıltı, gök yüzündeki parlak ruhları kendisine çekmektedir. Bu karanlık dünyada inen ruhlar buldukları insan parçalarından kendilerine katı bedenler yaparlar. Her bir parıltı bir adım daha atmalarına neden olacaktır. Peki vardıkları yerde onları ne beklemektedir?

 

 

Batuhan Köksal

 

1987 yılında İzmir'de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları Oyunculuk bölümünden 2011 yılında mezun oldu. 2005 yılından itibaren 3d animasyon ve modelleme çalışmalarıyla ilgilenmeye başladı. 2016 ve 2017 yılları arasında Arkhe ve Fabrika adlı iki kısa animasyon filmini tamamladı. İlk kısa animasyon filmi Arkhe, Yurt dışında doksandan fazla festivalde gösterildi ve ödüller kazandı. Aktif olarak tiyatro, drama ve 3d animasyon çalışmaları yapmaktadır. Çalışmalarına İzmir'de devam etmektedir.

 Filmografi: "Arkhe" (2016),  "Fabirka" (2017) 

 

 

Farmakon

 

Melih ve arkadaşları uzatmalı üniversite öğrencileridir. Sevgilisi Dilek'in terfi alarak her şeyi yoluna sokması ve Melih'in değişmek istememesi Dilek'i zorlamaktadır. Dilek ve Melih hem birbirlerine hem başka imkanlara sahip olmak istemektedirler.

 

Murat Emek Özkan

 

1987 Yılında Mersin'de doğan Murat Emek Özkan; 2011 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne girdi. 2012 yılından beri sinema sektöründe reji asistanı olarak çalışmaktadır.

 Filmografi:  "Kum Zamanı"(2012), "Ceviz Ağacı" (2013), "Şok Soruşturma" (2014), "Şanslı Hiç" (2015)  "Farmakon" (2018)

 

 

 Plak

Plak; şanslı bir adamın, eskiciden aldığı bir plakla hayata bakış açısının değişmesinin hikayesidir. Bu, dinleyicisine hayatında dinlediği en güzel müziği sunan mistik bir plaktır. Film, insanların hırsları ve bencillikleri yüzünden güzel olanı yok etme üzerine bir güzellemedir.

 

Ece Palaz

1986 Ankara’da doğumlu Ece Palaz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema - TV bölümü mezunu. 2009 yapımı "Megiddo" adlı kısa filmi yurt içi ve yurt dışı festivallerde gösterildi. Aynı yıl, Roma Med Film Festivali’nde jüri üyeliği yaptı. 2010 - 2013 yılları arasında Özel Amerikan Robert Koleji’nde film yapımı ve kurgu dersleri verdi. 2004 yılından bu yana sektörde reji ve prodüksiyon asistanlığı yapmaktadır. Kültür Bakanlığı desteği ile "Plak" isimli kısa filmini çekmiştir. Kendi bireysel projelerine ve sektörde çalışmaya devam etmektedir.

"Megiddo" (2009), "İki Kişilik" (2013), "Plak" (2018), "Bi Tane Daa" (2019) (post-prod)

 

 

L’Alliance

Bir adam hamağını asmak için iki ağaç aramaktadır ama bu arayışı beklediğinden daha zorlu olacaktır. 

 

 Eugene Boitsov

Eugene Boitsov, Ukrayna'daki Kharkiv Kültür Akademisi'nden 2009'da TV yönetmenliği diplomasıyla mezun oldu. Daha sonra La Poudrière film okulunda eğitim gören Boitsov, freelance animatör olarak çalışmakta.

Filmografi:  "La Table" (2016), "L' Alliance" (2017)