21 Nis 2018
Gülay Güler

Alternatif Kısa 7 - Kısa Film İyi Gider

Birikim Atölyesi ve Otuzbeslik.com'un düzenlediği "ALTERNATİF KISA" film etkinliğimizin yedincisiyle karşınızdayız. Bu etkinliğimizde hayata ve tecrübelere dair dört kısa film izleyecek, her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız. Sezonun son film gösteriminde bu güzel etkinlik için 4 Mayıs Cuma günü Fransız Kültür Merkezi'nde saat 19.30'da buluşalım.

Kısa Film İyi Gider!

Not: Biletler 5 TL. Biletinizi girişte alabilirsiniz.

 

Gösterilecek Filmler

Son Akşam Yemeği

 

Bir restoranda şef olan Levent’in yanına bir gün yakın arkadaşı Kurtuluş gelir. Dünyada çok sayıda insanın acı çektiğini, bununla ilgili iyi bir fikri olduğunu söyler ve insanların acılarına son vermek için Son Akşam Yemeği Şirketi’ni kurmayı teklif eder. Başvuranlar çoklu aşamadan geçirilecek, geçerli bir sebepleri olmaları halinde her gün bir kişiye dünyadaki acılarına son verecek bir yemek hazırlayacaklardır. 

 

 

Yönetmen: Hatice Aşkın

 

 

Hatice Aşkın

1991 doğumlu Hatice Aşkın 2015 yılında Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim dalını bitirdi ve ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı ve Yazarlık Ana sanat dalı eğitimine başladı.  2016 yılında beş ülkenin bir araya gelerek kısa filmler çekeceği Uluslararası Börklüce Sinema Atölyesi’nde Türkiye ekibinin yönetmenliğine seçilerek, ekibin yönetmenlik ve senaristliğini yaptı. 2017 yılında Uluslararası bir proje olan OTEL "Kırık Bellek" oyunun Video Art çekimlerinin yönetmenliğini, 6. TAKSAV İzmir Uluslararası Tiyatro Festivali’nin kurgu direktörlüğünü yaptı ve aynı yıl TÜRSAK 14. Geleceğin Sineması Yarışması’nda Son Akşam Yemeği adlı senaryosuyla ödül kazandı. 2018 yılında Siyah Bant adlı senaryosuyla 16. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali'nde finalist olarak seçildi.

  

Golden Shot

 
 
 
Küçük evlerinde ışığa muhtaç bir şekilde yaşayan paslı makinalar, güneşin gelip onları gökyüzüne çıkardığı günün hayalini kurmaktadırlar. Küçük bir ışık, onları ancak ayakta tutup, hayal kurmaya devam etmelerini sağlar fakat makinalardan bir tanesi artık güneşi görmek ister ve bunun için bir planı vardır. 
 
 
 
 
Yönetmen: Gökalp Gönen 
 

 

Gökalp Gönen

1989 doğumlu Gökalp Gönen, YTÜ İnteraktif Medya Tasarımı Bölümünü bitirdi. 3B Generalist ve yönetmen olarak çalışmalarına devam etmektedir. Gökhan; 2010 yılında Güveç, 2013 yılında Lumen Forest, 2015 yılında Altın Vuruş adlı işlere imza atmıştır.
 
 

Deniz

Fotoğrafçılık yapmakta olan Deniz, ailesine evlatlık olarak verildiğini bilmektedir. Ailesiyle herhangi bir sorun yaşamamasına karşın, biyolojik annesi ile tanışmak ister. 

 

 

Yönetmen: Çağrı Güreş

 

 

Çağrı Güreş

1992 Yılında Eskişehir’de doğdu. 2011 yılında başladığı Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Film Tasarım ve Yönetmenlik bölümündeki eğitimini, yönetmenliğini yaptığı ‘’Deniz’’ isimli kısa film projesiyle tamamladı. "Deniz" filmi Norveç’te gerçekleşen Ringerike International Youth Film Festival kapsamında yarışma bölümünde gösterilerek jüri özel ödülünü kazandı. ‘’Deniz’’ filmi festival yolculuğuna yerli ve yabancı festivallerde devam etmekte. Çağrı Güneş, Ege Üniversitesinde yüksek lisans eğitimine devam ederek kısa film çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Automne

 

Bir adam ve onun öküzleri, mevsimlerin ani değişimine tanıklık ederek yolları gezerler.

 

Yönetmen: Hugo de Faucompret

 

 

Hugo de Faucompret

2013 Paris Gobelins animasyon mezunu olan Hugo; 2015 yılında Apollinaire, 2016 yılnda 13 film-poèmes Que dalle adlı animasyon filmlerine imza attı.