12 Eki 2016
Seçil Şeker

Aroma Festivali'nin Ardından

Kaynak: Instagram - izmiraromafestivali
 
23 - 24 - 25 Eylül'de İzmir Alsancak Tren Garı, Aroma Festivali'ne ev sahipliği yaptı. Otuzbeslik.com ailesi olarak biz de oradaydık. 
 
Çikolata ve kahveyi birleştirmeyi vaat eden festivalde çok az çikolatayla karşılaştık. Ama eğer waffle seviyorsanız, bu lezzet şölenine yeni bir soluk getiren Choco Bons Waffle'ı denemelisiniz. 
 
 
 
Festivalin kahve kısmı gerçekten zengindi. Dünyanın dört bir yanından gelen çekirdeklerle insanlara bambaşka serüvenler yaşatmak isteyen markalar vardı. Sekizinci kahvemde taşikardi geçiririm diye düşünüyordum ama o kadar keyifli ve lezzetli kahveler içtik ki hiç kalbimiz üzülmedi. 
 
Sanırım ilgisi, alakası ve her soruma usanmadan cevap vermesi sebebiyle gönlümü çalan Ayaküstü Kahve oldu. Özellikle çok farklı bir bakışla 'cold brew' kahveyi, mantar kapaklı şişelerde bir kaç gün bekletip, tadını yoğunlaştırdıktan sonra sunmaları müthiş bir lezzet şöleni. Gidin, deneyin ve denettirin... Pişman olursanız ben buradayım! 
 
 
 
 
Bir de etkinlik programına değinmeden geçemeyeceğim. Hiç bir seminer tam vaktinde başlamadı. Dışarıda müzik dinleyip kahvelerimizi yudumlamak varken seminer salonunda beklemek biraz sıkıcıydı.
 
 
Fotoğrafta görmüş olduğunuz kişi Gürkan Yılmaz. Kendisiyle sohbet etme imkanı bulduk ve instant kahveden yaptığı resimlerden oluşan sergisini gezdik. Öyle yaratıcı bir adam ki çok yakında hepinizle tanıştıracağız.
 
Son olarak müzikler beni şaşırttı diyebilirim. Opera eğimi alan sanatçılar popüler türküleri yorumladılar. Bir elimde cold brew bir elimde makoron arka fonda Osman Ağa... la la la....