07 Mar 2020
Otuzbeşlik

Avrupa’nın hızla büyüyen buluşma platformu 12min.me şimdi İzmir'de!

Almanya'nın Hamburg şehrinde başlayıp, kısa sürede tüm Avrupa’ya yayılan buluşma etkinliği 12min.me Türkiye’de İstanbul’dan sonra ilk kez İzmir’de.

Sıra dışı girişim hikayelerinin ve günümüz iş dünyasının açmazlarının konuşulduğu 12.min.me, bağımsız girişimcilerin, özellikle yeni kuşağın öncülük ettiği kar amacı gütmeyen bir platform.

 

Dünyadaki farklı çözümlerden haberdar olmak isteyen ve yeni insanlarla tanışmayı kazanç olarak gören herkese açık olan etkinlikte her konuşmacıya 12 dakika sunum, 12 dakika soru-cevap ve 12 dakika tanışma süresi ayrılıyor. 

 

12 Mart Perşembe günü Origin Coworking’de gerçekleşecek ilk İzmir buluşmasında Alican Gülişli, İrem Sönmez ve Murat Merdin sunum yapacak.

12 Mart’ta kimleri dinleyeceğiz?

 

Alican Gülişli: “Elektrikli Otomobiller Anaakım Olur Mu?”

İlk etkinliğin ilk konuşmacısı, Almanya ve Fransa’daki sürdürebilir enerji, solar termal sistemler üzerine gerçekleştirdiği akademik çalışmalar sonrasında, Vestel Arge ekibinde elektrikli araç batarya sistemlerinin multifizik modellemesi üzerine çalışan Alican Gülişli. Alican Gülişli sunumunda geçmişten geleceği sektörün kilometre taşlarına hızlı bir bakışla beraber modern elektrikli araç teknolojisinin bel kelimi olan batarya sistemleri hakkında pratik bilgiler paylaşacak.

 

İrem Sönmez: "Plazaların Tepelerinden Dağların Tepelerine"

İstanbul plazalarından Erciyes’in zirvesine giden ufuk açıcı hikayesiyle kişisel antrenör İrem Sönmez: “5 yıl sonra kendinizi nerde görüyorsunuz diye sorduklarında içimden Everest’in tepesinde derdim. Hafta içi masa başında bütçe raporları hazırlayıp C Club’a sunum yaparken, hafta sonu Erciyes’in zirvesinde olmak bir şeylerin yanlış gittiğinin resmiydi. Topuklu ayakkabılı şıkır şıkır elbiseli plaza kadınlığından nerelere geldim. Bazen kar fırtına demedim kazma krampon dağa çıktım, bazen sırtımda çantayla 100 km koştum, bazen açık deniz korkuma rağmen 5km yüzdüm. Baktım bunlar yetmiyor Ironman olayım dedim. Tabi bu arada, ilk önce işi bıraktım.”

 

Murat Merdin: “Endüstride Dijitalleşme ve Robotik"

MET İleri Teknoloji Sistemleri CEO’su Murat Merdin, sanayide dijitalleşme ve robotik konusunda geldiğimiz nokta, ülkemizde yapılanlar, bizleri bekleyen tehlikeler ve üstümüze düşenler üzerine konuşacak, MET’in patentli robotik çözümleri hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.