13 Eyl 2018
Otuzbeşlik

“Azizname” İEF’de Sahnelendi

 

Aziz Nesin’in öykü ve taşlamalarından, Yücel Erten tarafından sahneye uyarlanan Azizname, 87. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde izleyicilerle buluştu.

 

 

Eğlenceli etkinliklerinin yanında kültür ve sanata da önem veren 87. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde tiyatro şöleni yaşanıyor. Folkart sponsorluğunda gerçekleşen Şen Makas, Aşk Halleri, İntiharın Genel Provası, Tamamla Bizi Ey Aşk gibi ilgi çekici oyunların ardından 12 Eylül akşamı “Azizname” adlı oyun sahnelendi.   

 

İzleyicilerden büyük ilgi

Gazeteci, yazar Aziz Nesin’in öykü ve taşlamalarından yola çıkılarak yönetmen Yücel Erten tarafından yeniden uyarlanan ‘Azizname’, sanatseverlerle İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde buluştu. Oyuncu kadrosunda Emre Altuğ, Bülent Çolak, Zühtü Erkan, Pınar Gülkapan, Hande Kaptan, Berk Sezenler, Burak Şentürk ve Fatip Topçuoğlu’nun yer aldığı oyun  izleyiciler girişlerde uzun kuyruklar oluşturdu.

 

 

 

Güldürürken düşündürüyor

Azizname, dar gelirli sade vatandaş öyküleri, bürokrasi konusunda çeşitli öyküler ve yaşanmışlıklardan alınan gerçekleri yansıtarak güldürmeyi, güldürürken de düşündürmeyi hedefleyen bir oyun olarak seyirciden büyük ilgi gördü.