06 Mar 2019
Otuzbeşlik

Bir Roman Karnavalı "Romanival" geliyor!

Romanival, "Bir Roman Karnavalı" 4 Mayıs’ta Hıdırellez’i kutlamak için İzmirlilerle buluşuyor.

Her yıl yorucu kış ayları geride kaldığında; tüm cemreler yeryüzüne düştüğünde kutlanması gereken bir gün mutlaka gelir herkesin aklına; Hıdırellez! Çünkü güneş yüzünü iyiden iyiye gösterdiğinde kutlanacak bir şeylerimiz olduğunu biliriz. Farklı din ve kültürlerde farklı anlamları olsa da baharı bekleyenlerin müjdecisi kendi ritüellerinin ev sahibi bir gündür Hıdırellez.

 

Bu yıl İzmir'de ilk kez FabricHouse ve Urbantune iş birliğiyle İzmir Arena’da düzenlenecek Romanival 4 Mayıs’ta İzmir Arena’da kapılarını Hıdırellez’i kutlamak isteyen herkese açacak. El kınasından, yumurta tokuşturmaya, sokak sanatçılarıyla dans etmekten, bakla falı baktırmaya kadar gün boyu sürecek birçok aktivite katılımcıları bekliyor. Ayrıca Romanival Pazarı’ndan alışveriş yapabilir söğüşünden midyesine, turşusundan boyozuna her şeyin özenle düşünüldüğü yemek alanlarında vakit geçirebilirsiniz.

 

Sahnede ise Taksim Trio, Hamdi Akatay & Tepecik Filarmoni Orkestrası, Kobra Murat, Dolapdere Big Gang, Roman müziğinin önde gelen grup ve sanatçılarıyla; Dimitrios The Music Medicine, Hakan Kabil Klarnet Project, Dj Bey ile Hıdırellez karnavalına hazır olun!