17 May 2019
Otuzbeşlik

Bir Yaz Masalı ile 19 Mayıs Daha Güzel

Kaynak: İzmir Devlet Opera ve Balesi

 

Bir Yaz Masalı adlı çocuk tiyatrosu, 19 Mayıs’ta İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi’nde…

 

TOBAV Çocuk Tiyatrosu’nun hazırladığı Bir Yaz Masalı adlı çocuk tiyatrosu, 19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 16.00’da ve 20.00’da Elhamra’da sahnelenecek.

 

Shakespeare’in “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı oyunundan uyarlanan Bir Yaz Masalı, Emel Bala tarafından yazıldı. Yönetmenliğini İlker Atatoprak’ın üstlendiği oyunun müzikleri Kemal Alpan’a ait. 

 

TOBAV Çocuk Tiyatrosu oyuncularının görev aldığı Bir Yaz Masalı’nın konusu şöyle: Balkız ve Şekeroğlan birbirini seven ama farklı statülerde iki gençtir. Hiç kimse ikisinin birlikteliğine rıza göstermemektedir. Kaçma planı yaptıkları sırada ormanının perileri yanlış büyülerle her şeyi ve herkesi birbirine karıştırırlar. Aynı zamanda, kraliçenin düğünü için esnaf takımı ile bir tiyatro oyunu hazırlığı içindedirler. Tam da büyülerin ortasında kalırlar. İşler tamamen karışır. Böcek Peri bu karışan büyüleri çözmek için çözüm yolları aramaya başlar. Çünkü Böcek Peri’nin eşi Çiçek Peri de bu büyülerden nasibini almıştır.

 

Shakespeare’in en önemli oyunlarından biri olan “Bir Yaz Gecesi Rüyası” çocuklar tarafından ilk kez İzmir’de sahnelenecek ve Shakespeare ile çocuklar arasında bir bağ kurmayı amaçlamaktadır.