13 Ara 2017
Seçil Şeker

Bostanlı'nın Keyifli Kafeleri

Bostanlı kafeleri, 3. dalga kahvecileriyle kendine tatlı bir dünya yarattı. Her damak tadına, her zevke hitap eden bir kafesi mutlaka var. Biz sizlere bir kaçını listeledik. Bakalım sizin favori kafeniz neresi olacak.

 

Tuck Coffee 

 

 Kaynak: Tuck Coffee

Bir günün sabahla; bir haftanın pazartesiyle başladığına inanmayanlardansanız, her an uyanık olup da hayata dair hiçbir şeyi kaçırmak istemeyenlerdenseniz, kahveden önce ve parti esnasında söylenen hiçbir şeyi ciddiye almıyorsanız Tuck Coffee tam size göre! Birinci sınıf kahve çekirdekleri ve özenle hazırlayan barista'larıyla hayata musmutlu bir panda gibi bakacaksınız. 

 

80's Cafe 

Kaynak: 80's Cafe

Dekorasyonunda antikalara yer verilmiş, nostaljik ve sıcacık bir cafe 80's. Çaylar, kahveler, tazecik günlük kekler bulabileceğiniz, hani müdavimi olup her gün uğramadan eve geçilmeyecek cafeler vardır ya 80's öyle bir cafe. Çok önemli not: Yanıbaşınıza bir kedi gelip kurulabilir, lütfen keyfini bozmayınız. 

 

Cafe's Cafe 

Kaynak: Cafe's Cafe

Bostanlı'nın en eski mekanlarından biri Cafe's Cafe. Biz diyelim 5, siz deyin 10, sahibi Ahmet Abi diyor ki: 16 yıldır buradayım! Bir şeyler içmek için de uğrayabilirsiniz, yemek yemek için de. Bizden de bir tavsiye isterseniz tiramisusunu yemeden kalkmayın deriz.  

İro Cafe  

Kaynak: İro Cafe

İsmini Japonca "renkler" kelimesinden alan İro Cafe renkli mi renkli bir cafe. Kendinizi evinizde hissettiren film geceleriyle de Bostanlı'nın kalbini çalmış durumda. İro Cafe'nin etkinliksiz haftası yok! Eğer hala gitmediyseniz gidip taze çekilmiş kahveleri ya da biraz şarap eşliğinde mutlaka bir film gecesine katılmalısınız.  

 

Pulp Artisan Coffee 

Kaynak: The Pulp Artisan Coffee

Mekanın sahipleri arkadaşınız olabilir. Olmasa da hemen arkadaş olabilirsiniz, öyle içten, öyle sıcaklar ki... Çiçeği burnunda yepyeni bir hazine Bostanlı için. Fazlasıyla artist! Duvarlarındaki resimlerin ilginizi çekeceğine eminiz. Hepsini Onur Tonga yaptı biz şahidiz. Kafenin ortaklarından olan Onur Tonga'yı da tanımıyorsanız buradan tanışabilirsiniz kendisiyle.  

 

Enki Kafe 

 

Kaynak: Enki Kafe

Tahmin edebileceğiniz gibi ziyaret ettiğinizde sizi bu mekanda yakalayacak olan ilk unsurlar; taze kahve kokusu ve müzik olacak... Güzel kahve kokusunu; Enki’yi hemen ziyaret edip derin derin içinize çekmenizi tavsiye ederiz. Enki sunumuyla, lezzetiyle, kalitesiyle bir adım öne çıkıyor. Kendilerinin beğenmediği bir şeyi misafirlerine de sunmayan bu kafeyi ziyaret ederseniz hikayelerini de sizlere memnuniyetle anlatacaklardır. Bostanlı’da samimi, kendine özgü ve iyi kahve yapıp müzik çalan bir yer arıyorsanız tam yerini buldunuz demektir. Bu açıklama bana yetmedi derseniz buradan inceleyebilirsiniz.