16 Eyl 2018
Otuzbeşlik

Bu Fuarı Kaçırmayın!

 

Büyük bir törenle 7 Eylül Cuma günü kapılarını açan 87. İzmir Enternasyonal Fuarı, son iki gününde de birbirinden ünlü isimleri ağırlayacak. 8 günlük süreçte 7’den 70’e her kesime hitap eden İEF, cumartesi ve Pazar günü de kapılarını  İzmirliler için dopdolu programıyla açacak.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ilk ve tek genel ticaret fuarı 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda son iki gün heyecanı yaşanıyor. İzmirliler başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illeri ve dünyadan misafirlerini ağırlayan İzmir Enternasyonal Fuarı, yüzlerce birbirinden özel etkinlikleriyle 8 gün boyunca binlerce insanı ağırladı. Ticari görüşmelerin yanında, kültür, sanat ve eğlencenin doruklara ulaştığı 87. İzmir Enternasyonal Fuarı; cumartesi ve pazar günü dolu dolu programıyla birlikte ziyaretçilerin uğrak noktası olacak.

 

 

Bu konserleri kaçırmayın

Bu yıl da Kaskatlı Havuz yanı, kapalı otopark üstünde kurulan Çim Konserleri alanı, müzikseverlerin merkezi oldu. Fuarın ilk günü olan 7 Eylül’de bu yana çeşitli müzik türlerinde sanatçıları ağırlayan Çim Konserleri sahnesinde eğlence 2 gün boyunca devam edecek. 15 Eylül Cumartesi akşamı, Migros sponsorluğunda söz yazarı ve besteci Fettah Can sevilen romantik şarkılarıyla sahnede olacak. Fuarın son günü ise İrem Derici sevenleriyle Çim’de buluşacak. 2010'ların başından itibaren "Zorun Ne Sevgilim", "Kalbimin Tek Sahibine" ve "Dantel" gibi hit şarkılarla büyük bir hayran kitlesine ulaşan Derici, sevilen şarkılarını seslendirecek.  

 

Rock Sahnesi büyülüyor

Folkart sponsorluğunda bu yıl ilk kez kurulan Rock Sahnesi, ünlü grupları ağırladı. Pinti Band ön grup olarak sahne aldığı Rock Sahnesi son iki gün de ünlü grupları hayranlarıyla buluşturacak. 3 No’lu Hol otoparkında gerçekleşen konserlerde cumartesi akşamı Kolpa, Pazar akşamı ise Redd sahne alacak.

 

 

 

Caz esintilerini kaçırmayın

Yıllara meydan okuyan Mogambo’da Caz Geceleri bu yıl da Folkart sponsorluğunda devam ediyor. Caz müzik hayranlarının bir araya geldiği Mogambo, Cumartesi ve Pazar gecesi ünlü isimleri ağırlayacak. Grup Gündoğarken’in ön grup olarak yer alacağı caz gecelerinde Cumartesi Ayşe Gencer ile İmer Demirer, Pazar gecesi ise Bülent Ortaçgil mükemmel bir performans sunacak.

 

İsmet İnönü’de tiyatro keyfi

İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde ise Folkart sponsorluğunda ünlü oyuncular yine sahnede olacak. Cumartesi gecesi sahnede Çehov Kabare, izleyenleri güldürürken düşündürecek. Dünyaca ünlü yazar Anton Çehov’un yazdığı, Bora Severcan’ın yönetmenliğini üstlendiği oyunda Volkan Severcan, Erhan Yazıcıoğlu, Melda Gür, Bora Severcan ve Murat Kodallı sahnede olacak. Pazar ise Ali ve Aysun Kocatepe “Hayat Bayram Olsa” ile sevenlerine keyifli bir gece yaşatacak.

 

Açıkhava nefes kesiyor

Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda 15 Eylül gecesi Gürcü etnografik kültürünü, bölge kültürleriyle sentezleyen Arsiani; aşk, mücadele, coşku ve kutlama ruhunu izleyicilere sunacak. Fuarın son günü ise Cuban Crystal Band & Swing Latino grupları,  “Tropical Party” ile Latin esintileri yaşatacak. Son derece hareketli danslarla sahnede olacak gruplar, izleyenlere keyifli anlar yaşatacak.

 

Sokakta hayat var

Çocuklardan gençlere hemen hemen herkesin dikkatle takip ettiği dev mekanik çekirge “The Giant Grasshoppers, fuar sonuna kadar Kültürpark içinde turlarına devam edecek. Lozan Meydanı’ndan yola çıkan Dev Çekirge, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin standının önüne kadar üzerinde bulunan dansçılarla şov yapacak. Folkart sponsorluğundaki Free Hall bölümü ve sokak gösterileri son iki gün de açık olacak. Fransa’dan gelen beş kişilik ekip, 18 metreye kadar yükselerek aşağı alanda kurulan özel hava yatağının üstüne birbirinden heyecanlı akrobatik hareketlerle atlayacak. Free Fall etkinliğine katılmak isteyen ziyaretçiler ise dört metre yükseklikten denemeler yapabilecek. Fuarın çeşitli yerlerinde kurulan ve bir hayli ilgi çeken sokak gösterileri de misafirleri şaşırtmaya devam edecek.