02 Apr 2018
Otuzbeşlik

Bu Hafta İzmir'de Neler Oluyor (2-8 Nisan)

Birbirinden güzel etkinlikler varken evde mi oturacağız. Tabii ki hayır! Bu hafta İzmir'de neler oluyor? Bakalım siz hangi etkinlikleri beğeneceksiniz? İşte sizin için seçtiklerimiz...

 4 Nisan'da Tam Da Bugün Oyununu Sahne Tozu Tiyatrosu Fehmi İşgören Sahnesi'nde izleyebilirsiniz!Kaynak: Sahne Tozu Tiyatrosu Fehmi İşgören Sahnesi

 

Gizay Kaya'nın yönetmenliğinde gerçekleşecek olan ¨Tam Da Bugün¨ oyunu ile gülmeye hazır olun. Bir karmaşanın içinde oyunun ana karakterleri Tom ve Linda çocuk evlat edinebilecek midir? İki perdeden oluşan bu oyunu 4 Nisan Çarşamba günü Sahne Tozu Tiyatrosu Fehmi İşgören Sahnesi'nde izleyebilirsiniz. Bilet almak için tıkla!

 

5 Nisan'da Haydi Abbas: Elektro Duble - DieLope Nostaljik Edit'ler

Kaynak: 1888

 

1888, dillere destan bir etkinlik ile karşınızda. Üstelik girişler ücretsiz ve gece boyunca mezeler de müessesenin ikramıymış! Şakşuka, yoğurtlu patlıcan ezme, zeytinyağlı Ege otları, Antep ezme, cevizli kereviz, tam tekmil fava gibi efsane soğuklara yaprak ciğerin ağababası eşlik ediyor. ''Haydi Abbas: Elektro Duble''; Ümit Besen, Selda Bağcan ve Erkin Koray gibi üstadlara kendi altyapıları ve reedit'leri ile yeniden can veriyor. Bir köşk gecesine davetlisiniz ama tek bir şartla: Rez: 0542 547 1888

 

6-7-8 Nisan 9. Alaçatı OT Festivali

 

 Kaynak: Alaçatı Ot Festivali

 

Her yıl düzenlenen ve Türkiye'nin birçok yerinden ilgiyle karşılanan Alaçatı Ot Festivali  bu yıl 6-8 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yılın teması ise “Sarmaşık/Kuşkonmaz” olarak belirlendi. Festival, Shining Star Awards 2016'da ‘En Başarılı Festival’ ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2017 İzmir Turizm Ödülleri'nde ‘Onur Ödülü’ alarak başarısını taçlandırmıştır. Paket programların olduğu bu festivalde Çeşme'ye ve otlara dair bir kültür turu da sizleri bekliyor olacak. 9. Alaçatı Ot Festivali’nde şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.

 

 Ezginin Günlüğü 6 Nisan'da Optimum Sahnesinde 

 

Şu anki kadrosu: Eylem Atmaca, Murat Kurt, Cafer İşleyen, Nadir Göktürk, Erkan Gürer ve Cem Gezginti’den oluşan "Ezginin Günlüğü", 6 Nisan'da Hayal Kahvesi İzmir - Optimum sahnesinde sevenleriyle buluşacak. 

 

Kaplan Sarılması 6 Nisan'da TOY İzmir Ege Perla'da

 Kaynak: TOY İzmir Ege Perla

 

TOY İzmir Ege Perla'da Bahar Kerimoğlu'nun yönettiği Kaplan Sarılması oyunu sizlerle... Bahar Kerimoğlu'nun yönettiği bu oyunda kadının trajikomik hikayesi sizleri bekliyor olacak. Kadın çıktığı bu uzun yolculukta “İyi ki buradasın!” diyeceği adam için ya kendinden vazgeçecek ya da aşktan. 

6 Nisan'da Troya Müzikali Ege Galası

 6 Nisan Cuma gecesi Bir Anadolu Efsanesi, efsane bir prodüksiyonla izleyicisiyle buluşuyor. 200 dansçının yer alacağı bu etkinlik de 2000 adet kostüm tasarlanmış ve dikilmiş. Açıkçası çok büyüleyici! Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Troya efsanesine yeniden hayat veriyor. Troya’da zaman, Troya’da mekan, Troya’da aşk... 3500 parça makyaj malzemesi kullanılan bu oyun sizleri etkisi altına alacak, şimdiden iyi seyirler.

 

8 Nisan'da Aşk Halleri OyunuKaynak: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu

 

Zuhal Olcay ve Burak Sergen, 2.Karşıyaka Tiyatro Festivali kapsamında Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu'nda sevenleriyle buluşuyor. Hollandalı yazar Maria Goos’un sevilen oyunu, “Doek!”, “Aşk Halleri” adıyla ilk kez Türkçe sahneleniyor! Heyecan verici değil mi? Işıl Kasapoğlu'nun yönettiği bu oyunda, Maria Goos’un “Aşk Halleri”nde bir kadın-erkek, karşı cinslerden iki meslektaş, eski iki arkadaş ve eski iki sevgili olarak Richard ve Liz üzerinden kurduğu dünya; ilişkilere, geride bırakılanlara, özlemeye, vazgeçmeye ve geri dönmeye dair bir sorgulama.


7 Nisan'da Yalın

Kaynak: trendus.com

 

Türk pop müziğinin başarılı ve sevilen ismi Yalın, 7 Nisan'da Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi Sahnesi'nde sevenleriyle buluşuyor.

 

7 Nisan'da Pub Story: "Anybody Seen My Baby"

Kaynak: Pub Locale

 

¨Yeni arkadaşlar, harika insanlar, belki yeni aşklar ve yeni hikayeler için bekliyoruz!¨ mottosuyla yola çıkılan bu etkinlik 7 Nisan Cumartesi Saat 21.00'da Pub Locale'de gerçekleşecek. Yeni insanlar tanımak istiyorsanız bu etkinlik tam size göre olabilir. ¨Pub Story Nasıl Bir Şey?¨ derseniz eğer özetle; tüm bar birbiri ile özel tasarım bir oyun oynuyor, bu sırada tanışıyor, çok gülüyor, çok eğleniyor!