19 Feb 2018
Otuzbeşlik

Bu Hafta İzmir'deki Etkinlikler

Her pazartesi olduğu gibi bu pazartesi de size bu haftanın kaçırılmayacak etkinliklerini listeledik. 

Bakalım, Otuzbeşlik bu hafta sizin için neler önermiş.

Herkese sendromsuz pazartesi diliyoruz...

 

II. İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali

Kaynak: Mavi Sanat

 

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali, 20 – 28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tamamen bağımsız sanatçıların kolektif katılımıyla gerçekleşecek olan festivalde, geçen yıldan farklı olarak tiyatronun yanında çağdaş dans, mim ve müzik alanında solo performanslar yer alacak. Festivalin tiyatro, mim ve müzik alanında sanat yönetmenliğini Ahmet Akdeniz üstlenmekte. Çağdaş dans performanslarının sanat yönetmenliğini Şafak Ersözlü'nün yaptığı festivalin koordinatörü ise Alper Akdeniz. Otuzbeslik.com'un da iletişim sponsoru olduğu festivalin görsel tasarımları ise Dilek Alpgün imzasıyla çıktı.

Tüm etkinlikler 20:00'de başlayacaktır ve performansların ardından birer söyleşi gerçekleşecektir.

Bilet ücretleri tam 30TL, öğrenci 25TL'dir ve Biletix üzerinden satılmaktadır.

Performanstan 2 saat önce gösterim mekanlarında ayrıca gişe açılacaktır.

Detaylı bilgi: 0232 4646069

 

20 Şubat Salı, İro Cafe'de Sinemaskop 25 Var!

Kaynak: İro Cafe

 

Sinemaskop, 3 kişilik takımlar halinde yarışılan bir oyundur tadında bir yarışmadır. En çok puanı toplayanların ödüller kazandığı bueğlenceli yarışmada; sinema üzerine yazılı, görsel ve işitsel formlardaki bilgi, tahmin, dikkat gibi değişik kategorilerde toplam 30 soruya cevap verilir.
Her sorunun değeri o soruyu doğru cevaplayan kişi sayısına göre belirlenir. Herkesin bildiği sorudan herkes 1 puan kazanırken, tek bir takımın doğru cevapladığı soru toplam takım sayısı kadar olur. Tek başına gelenler ise yarışma öncesi takımlarını oluşturur. Ezbere dayalı değil eğlence odaklı olan oyunda sinemadan keyif alan herkesin kazanma şansı var! Sinemaskop, eğlendirirken bilgilendiren bir yarışma. Toplamda en çok puan toplayan 3 takım çeşitli ödüller kazanacak. Katılmak için gereken tek şey rezervasyon yaptırmak...

 

21 Şubat Çarşamba, OpusKitap Atölye Alsancak'ta Her Çarşamba Bir Opera Var!

Kaynak: sydneyoperahouse

 

Toplam 13 hafta sürecek olan "Her Çarşamba Bir Opera", Mozart'tan Puccini'ye ve en sonunda da bir sürpriz eserle sizleri bekliyor. Birinci perde bitiminde kek ve çay servisiyle dünya sahnelerinden en gözde operalar, üstelik büyük perdede ve HI-FI ses sistemiyle. 

 

 

21 Şubat Çarşamba, Contanier Hall'da PechaKucha Night İzmir vol.17 Var.

Kaynak: Pechakucha İzmir

 

Yaratıcı insanların ilham veren hikayeleri 4 yıldır sizlerle buluşuyor. Sunumlar ürün tasarımı, kültür platformu girişimi, müzik/sosyal girişim, grafik tasarım, sosyal medya, mimarlık ve teknoloji/mekatronik üzerine olacak. İzmir'de yaratıcı fikir ve tasarım kültürüne dair neler oluyor? Yaratıcı alanlarda kimler neler üretiyor, ilham verici hikayeleri neler?

PechaKucha'yı 800'den fazla şehirde; İzmir'de NOBON'un kurucusu Cenk Hasan Dereli tarafından düzenleniyor. İzmir'in farklı yaratıcı dinamiklerini yansıtan konuşmacılar kendi hikayelerini anlatacaklar. 19:30 Kapı açılışı. 20:20'da sunumlara geçiyoruz. Mekan Girişi: 10 TL. Bisikletle gelenler için ücretsiz!

 

22 Şubat Perşembe, KafePi Bornova Köşk'de Sosyalleşmek Lazım Az Biraz // Stand-Up Var!

Kaynak: KafePi Bornova

 

Uğur Günel, uzun yıllar Gırgır dergisinde çizdiği ¨Sosyalleşmek Lazım az biraz¨ isimli çizgi öykülerini sahneye taşıyor. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bu etkinlikte; talihsizlikler, tesadüfler ve hayal kırıklıklarıyla bezeli hayat hikayeleri sizler bekliyor. Biletler: 20 TL

 

23 Şubat Cuma, İZ Performance Sahnesinde Eren Dutlu Var!

Kaynak: İZ Performance

 

Herhangi bir eğitim almadan Barış Manço, Cem Karaca dinleyerek müziğe başlayan; İzmir'in tek Live Looping yapan müzisyeni Eren Dutlu, kendi deyimiyle Barış Manço'nun Batı ve Anadolu sentezli tarzından etkilenen Eren'in müzik hayatına adımı 15 yaşında aldığı ilk gitarıyla başlamış. Eren Dutlu röportajını okumayanları şöyle alalım. 

 

23-24-25 Şubat'ta Kaç Baba Kaç Sizlerle Buluşuyor!

Kaynak: Sahne Tozu Tiyatrosu

 

Kaç Baba Kaç oyunu, Haldun Dormen & Çağlar İşgören yönetmenliğinde tiyatroseverler ile buluşuyor. Doktor David Morgan'ın yıllardır beklediği, üniversitede rektör olma şansı kapısını çaldığı anda, yıllar önce yaptığı küçük bir kaçamak 18 yaşında bir erkek çocuk olarak karşısına çıkar. Üstelik çocuk sarhoştur ve ehliyetsiz araba kullandığı için tutuklanıp polis nezaretinde Dr. Morgan'ı aramaya gelir. Doktor bunu herkesten özellikle de karısından saklamaya çalışır. Doktorları, hemşireleri ve hastaları işin içine sokmadan idare etmek yerine tam tersi onları da bu arapsaçına dönüşmüş durumun ortasına atar. Doktor arkadaşından yardım isteyip onu da içinden çıkılmayacak durumlarla baş başa bırakır.