18 Ara 2017
Otuzbeşlik

Bu Hafta İzmirlileri Bekleyen Etkinlikler

 

Her pazartesi olduğu gibi bu pazartesi de size bu haftanın kaçırılmayacak etkinliklerini listeledik. Bakalım, Otuzbeşlik bu hafta sizin için neler önermiş.

Herkese güzel bir hafta diliyoruz...

 Ayrıca yılbaşı için etkinlik arayışında olanlar  ¨2017 Yılbaşı Etkinlikleri¨ yazımıza göz atabilirler.

 

İş Batırdım Geceleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: eventbrite 

18 Aralık Pazartesi günü Kültürpark Tenis Kulüp Rose Garden Restaurant'da İş Batırdım Geceleri'nde buluşalım.

Başarısızlıkların neşeli bir dille anlatıldığı network platformu olan İş Batırdım Geceleri, her yaş ve meslekten meraklıya açık bir buluşma. 

 

Cimri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Tiyatrolar.com.tr 

 Fransız komedi yazarı Moliere'in ünlü eseri "Cimri" 18 Aralık Pazartesi günü Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda sizleri bekliyor.
17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere'in ünlü eseri Cimri sahneye hiç bu kadar yakışmamıştı. Belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakacak, garip rastlantılara tanık olacaksınız.

 

Bir Delinin Hatıra Defteri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: emrgryblogu 

Genco Erkal'ın ülkemizde oynanan ilk tek kişilik oyunu olan Bir Delinin Hatıra Defteri 50 yıl sonra yeniden seyircilerle buluşuyor.
Nikolay Gogol'un en sevilen öykülerinden olan bir Delinin Hatıra Defteri, 1965 yılında sahneye uyarlanmış ve ülkemizde ilk tek kişilik oyun olarak Genco Erkal tarafından Ankara Sanat Tiyatrosu'nda oynanmıştı. Yıllar boyunca sanatçı aynı eseri üç kez, üç değişik yorumla sahneledi. Şimdiki yapım oyunun 50. yıl kutlaması olarak gündeme geliyor. Gogol'un toplumsal kara mizah başyapıtı bir kez daha güldürürken içimizi acıtacak.

Etkinliğin İzmir'deki ilk gösterimi 18 Aralık Pazartesi günü Sabancı Kültür Sarayı Hasan Tahsin Salonu'nda, ikinci gösterimi 19 Aralık Salı günü Suat Taşer'de, üçüncüsü ise 20 Aralık'ta Güzelbahçe Kültür Merkezi'nde olacak.

 

Çingeneler Zamanı Müzikali

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Kaynak: Sanatkaravanı

Çingeneler Zamanı Müzikali, 18 ve 19 Aralık'ta Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi'nde...
Çingeneler Zamanı'nda sahip olduğu saf aşkı kaybeden genç bir çingene kızın hikayesi anlatılır. Bu hikayede 1980’lerin Yugoslavya’sında her daim neşe ile yaşayan ancak yüzlerine baktığımızda her bir çizgide hüzünlerini görebildiğimiz çingenelerin aşkları, ayrılıkları, neşeleri, acıları bizleri bekliyor.

 

Can Gox, 20 Aralık'ta Bios'ta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: havadiskbris

Ülkemizde birçok kişiye cazı sevdiren Can Göksün'ün rock ve caz üstüne birçok bestesi bulunmaktadır. 2011 yılında Kaybedenler Kulübü için soundtrack bir albüm hazırlamıştır. Kaybedenler Kulübü'nde yer alan 'My Woman' ile geniş kitlelerce tanınan Can Gox, 2013 yılında kariyerinin ilk solo albümü "Yalnızım Ben" ile her geçen gün hayran kitlesini arttırmaktadır.

 

Levent Üzümcü - Anlatılan Senin Hikayendir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kaynak: Tiyatro Günlüğü

''Anlatılan Senin Hikayendir", 21 Aralık'ta Narlıdere'de 22 Aralık'ta ise Bostanlı'da seyircisiyle buluşuyor.

"Bir insanı tanımak demek, onun hikayesini bilmek demektir."  Gülerken ağlayacağımız, ağlarken güleceğimiz bu oyunda hepimiz kendimizden bir parça bulacağız. Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi ve Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda oynanacak bu oyunu kaçırmamalısınız.

 

Alternatif Kısa 3, 22 Aralık'ta Fransız Kültür Merkezi'nde olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Otuzbeslik.com

Otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği "ALTERNATİF KISA" film etkinliğinin üçüncüsü başlıyor. ALTERNATİF KISA yoğun bir ilgi gördü ve ayda bir tekrarlanmaya devam edecek. Birbirinden güzel beş kısa film izlenecek, her filmin ardından yönetmenlerle sohbet edilecek, sorular sorulacak. İzmir'de kısa filme gönül vermiş sinemacıları ve sinemaseverleri bir araya getiren etkinlikte kısa filmler ve kısa sohbetler bir arada olacak.

 

Pişman İnsanlar Partisi - Bir Cemiyet Gecesi İzmir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Biletino

Bu parti, bildiğiniz partilerden değil... Dans ederken, bir anda kendinizi hayata isyan ederken bulabilirsiniz... Sonuçta hangimiz pişman değiliz ki? İstanbul'un ardından, Pişman İnsanlar Cemiyet'i ilk kez bu partide Bardak Alsancak'ta İzmir'deki Cemiyet üyeleriyle buluşuyor.

 

Adamlar ve Pentagram, muhteşem performansları ile 22 Aralık'ta Ooze Venue'de sevenleriyle buluşuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakuzi 23 Aralık Cumartesi günü İZ Performance'da sahne alacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: bantmag

 2015 yılının sonlarında Kutay Soyocak ve Taner Yücel tarafından kurulan Jakuzi, son yılın en çok ses getiren darkwave, synthpop grubu.
Albümleri "Fantezi Müzik"i, kaset formatında, Domuz Records üzerinden yayımladılar ve bunun üzerine Berlinli plak şirketi City Slang Records ile anlaştılar. Jakuzi; Avrupa’da Paris, Londra, Berlin, Amsterdam gibi pek çok şehirde konser vermekte.

 

İzmir Attack

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Biletix 

Cenotaph ve Asafated, Türk death metalin ustalaşmış iki köklü grubu ve 24 Aralık'ta İzmir'de...

1994 yılında Ankara'da kurululan Cenotaph; ilk albümleri  "Voluptuously Minced" 1996 yılında yayınladıklarında büyük bir başarı elde etmişti. 1993 yılında İstanbul Bakırköy'de kurulan Asafated; "Humanity Landscape" ve "Lonely" demonlarını yayınladıktan sonra 1995 yılında "Kaybolmuş Masumiyet" albümü büyük beğeni toplamıştı. Cenotaph ve Asafated 24 Aralık'ta İzmirli sevenleriyle 232 Park Bornova'da hasret giderecekler. Konser İzmir Attack Oragnizasyonluğu ile gerçekleşecek.

 

 

Aşkım Kapışmak ile İnsanız İşte

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Biletix

"Aşkım Kapışmak ile İnsanız İşte", 24 Aralık'ta İzmir Sanat'ta sizlerle buluşacak.
İnsanız işte, bir zihinsel terapi gösterisidir. Bilincin ve bilinçsizliğin yol açtığı acılar ve hazları kontrol edebilme farkındalığı ile karşılaşacak, insan zihninin içinde akıl, duygu ve düşlerin muhteşem bir yolculuğuna şahit olacaksınız. ¨Gerçek ne? Neden mutlu olamıyorum? Değişebilir miyim?¨ gibi soruların cevaplarını bulacaksınız. Aşkım Kapışmak etkinlik sonunda kitaplarını imzalayacak ve katılan herkese Aşkım Kapışmak'tan Yaşam Rehberi hediye edilecektir.