23 Oct 2017
Otuzbeşlik

Bu Hafta İzmirlileri Eğlendirecek Etkinlikler

Her pazartesi olduğu gibi bu pazartesi de size bu haftanın kaçırılmayacak etkinliklerini listeledik. 
Önemli not: Listemiz konserler, tiyatrolar ve festivallerden habercidir. 
Daha önemli not: Kaçırmamanız gereken bir çok güzel atölye için Otuzbeşlik'i takip etmeyi unutmayın! 
Sendromsuz pazartesiler... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazapizm - Bios Bar 
Sokağın tüm anlarını ve anılarını farklı bir müzikalite ile yorumlayan Gazapizm, 25 Ekim Çarşamba Bios sahnesinde. Siz de bu harika performansı kaçırmak istemiyorsanız yerinizi ayırtın. Tabii Gazapizm röportajını okumamış olanlar, sizi de hemen buraya alalım. 

 

 
 

Roots. Presents: Be Svendsen

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Be Svendsen
 

 

Danimarkalı Lasse Bruhn'un, Svendsen’in kovboy botlarını ayağına geçirip Be Svendsen’liğe bürünmesiyle techno’nun alternatif yüzünde yeni bir güç doğmuştu. Yarattığı çöl teknosu konseptiyle kendisi gibi özgür ruhlara seslenen modern zaman şamanı Svendsen’in kendi deyimiyle “Tarantino-vari” organik sound’u, kısa zamanda kendi kitlesini yarattı. Be Svendsen, içsel yolculuklara ve toplu danslara aynı anda ilham veren hipnotik performansıyla 27 Ekim Cuma gecesi 1888'e konuk oluyor.

 

 


 


Mehmet Birkiye'nin yönettiği 39 Basamak, Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi'nde sizlerle...
1935 Ağustos’u, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak üzere bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik, heyecanlı, hareketli, çılgın bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder. Sergilendiği her ülkede seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaşan 39 Basamak, 9 sene boyunca aralıksız olarak sahnelendiği West End’in en uzun soluklu yapımlarından biri olmuştur. Yine ve yeniden 28 Ekim akşamı 39 Basamak sizlerle.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: karnaval.com
 
Jabbar İz Performance Sahnesi'nde sizleri bekliyor
Deeperise ile ortak yaptığı "Raf" şarkısıyla hepimizin ruhuna misafir olan Jabbar 28 Ekim Cumartesi gecesi İz Performance Sahnesi'nde. 


 

 

Pitch Black Process Hayal Kahvesi'nde

Pitch Black Process, İzmir'in metal müzikte Avrupa'ya açılan kapısı. İzmirlilerin çokça dinlemeye fırsat bulabileceği grubu ön yargılara takılmadan bir dinlemek gerekiyor. Pitch Black Process, yaptıkları cover şarkılarla çoktan gönüllere taht kurmuş durumda. 18 yıla 4 albüm sığdıran grup başarı basamaklarını hızla tırmanıyor ve dinleyenlerini de büyük bir mutluluğa sürüklüyor. İzmirliler çokça dinlemeye fırsat bulacak dedik ya, işte fırsat! 28 Ekim akşamı Hayal Kahvesi Optimum'da Pitch Black Process'i dinleyebilirsiniz.

 
 
 
 

Ülke sınırlarını aşan müzik ve şovlarıyla Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, 27 Ekim'de Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda sizlerle...
Bolero'lar, salsa'lar, caca'lar ve özel sürprizlerle müziğe doyamayacağınız harika bir gece sizleri bekliyor.