30 Oct 2017
Gülay Güler

Bu Hafta İzmirlilerin Kaçırmaması Gereken Etkinlikler

 
Her pazartesi olduğu gibi bu pazartesi de size bu haftanın kaçırılmayacak etkinliklerini listeledik. Bakalım, Otuzbeşlik bu hafta sizin için neler önermiş. 


 
 
 
Şakalı Akustik, 1 Ekim Çarşamba Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu'nda...
 
 
Harun Tekin ve Koray Candemir en sevilen şarkılarını akustik formda söyleyecek ve sohbetleriyle izleyenleri kahkahaya boğacak!
 

İlhan Erşahin's İstanbul Sessions projesiyle 1 Kasım'da Bios'ta... 
 “Radiohead caz yapsa böyle tınlardı” diyen dünyaca ünlü Fransız trompetçi Erik Truffaz haksız sayılmaz...
 
New York’ta 10 yıl önce kurduğu kulübü Nublu ve Nublu Records ile yoluna devam eden Ilhan Erşahin, tüm dünyada büyük beğeni toplayan "İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions" projesi ile 1 Kasım'da Bios sahnesinde.
 
İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, müzisyenin 2008 yılında başlattığı caz, rock ve dans müziğini bir araya getirdiği oldukça başarılı bir müzik projesi. İstanbul’un çok kültürlü ruhunu yansıtan tarzlarıyla dinleyicilerin beğenisini kazanan İstanbul Sessions, Avrupa’nın en önemli müzik festivallerinde, New York Summer Stage’de ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde konserler verdi.
 
 
Louisahhh 3 Kasım'da 1888'de... 
 

 
 
Müzik tutkusuyla dolup taşan bir atmosferde yetişen Louisahhh, DJ'liğe olan tutkusunu keşfetmeden önce, çok genç yaşta şarkı söylemeye ve farklı enstrümanlar çalmaya başladı. 17 yaşında sahte kimliklerle New York kulüplerine girmeye başlayan Louisahhh, 2000'li yıllar süresince New York’taki underground gece kulüplerinde kendine bir isim yapmaya başladı. Danny Daze ve Brodinski gibi başarılı artistlerle imza attığı büyük projelerle listelerde en üst sıralara çıktı ve eşsiz tarzı, sesi ve yüksek enerjili setleriyle ismini en çok duyduğumuz kadın techno sanatçılarından biri haline geldi.
 
 
 
Mavi Sakal, 3 Kasım'da Bios'ta!
 
 
 
2015'te "Naklen" adlı yeni EP'sini piyasaya süren, Türk rock müziğinin kült gruplarından Mavisakal, 3 Kasım'da Bios Alsancak'ta... 
 
 
Hayko Cepkin 3 Kasım'da Ooze Venue'de...
 

 
 
Her projesi farklı bir konsept barındıran Hayko Cepkin, son albümü "Beni Büyüten Şarkılar Vol.1" konserlerine devam ediyor!  "Beni Büyüten Şarkılar Vol.1" albümünde Hayko Cepkin'in çocukluğundan gelen unutulmaz şarkıların kendine has üslubuyla yorumluyor.
 
 
German Brigante 4 Kasım'da Container Hall'da...
 
 
 
İspanyol müzik efsanesi German Brigante, son yıllarda kazandığı ivme ile Avrupa ve Amerika'nın en çok dans ettiren DJ'leri arasında yerini almayı başardı. Geçtiğimiz senelerde Resident Advisor'ın ''Most Charted Artists'' listesinde ilk 50'de yer alan Brigante, hayranlarını dans etmeden duramadıkları yüksek enerjili setleriyle kendine bağlıyor. Los Angeles'tan Moskova'ya, Sidney'den İbiza'ya uzanan geniş çaplı dünya turnelerinde eğlenceli ve unutulmaz gecelere imza atan German Brigante, 4 Kasım Cumartesi gecesi ilk kez İzmir'e geliyor!
 
 
Kurtalan Ekspres 4 Ekim'de Jazzger Live'da...
 
 
 
Barış Manço vefat etmeden önceki dönemde çıkan kaset yapma fikri Barış Manço’nun vefatı nedeniyle ertelenmişti. Kurtalan Ekspres Müzikal Yolculuğunda 2003 yılında 3552 yayınlandı daha sonra Teoman, Feridun Düzağaç, Gür Akad, Özlem Tekin, Ogün Şanlısoy, Fuat Güner, Özkan Uğur, Bülent Ortaçgil, Kıraç ve Kurtalan Ekspres’ten Ahmet Güvenç, Bülent Güven, Cem Yalçınkaya, Tolga Akyurt, Sefa Ulaştır da bir araya gelen grup ve hep özledikleri gökyüzündeki arkadaşlarına birer selam göndermek amacıyla, son yıllarda en çok satan rock albümü olan Kurtalan Ekspres "Göğe Selam"ı yayınladılar. Kurtalan Ekspres "Göğe Selam" ile bizlerle buluşmaya devam ediyor.