09 Eki 2017
Gülay Güler

Bu Hafta Mutlaka Gitmeniz Gereken Etkinliler

İzmir'de çok güzel etkinlikler düzenleniyor, ey ahali! İzmir'deki tüm etkinlikleri bir arada bulabileceğiniz Otuzbeslik.com her pazartesi haftanın en iyi etkinlikleri listesini yayınlayacak. Bakalım, Otuzbeşlik bu hafta sizin için neler önermiş. 10 Ekim İrfan Değirmenci, "Anne Ben Artist Oldum" stand-up gösterisiyle Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu'nda. 

Kaynak: Askidanevar

20 yıl televizyon haberciliği yapan İrfan Değirmenci, bir sabah uyandığında kendini dev işsizlik kervanının içinde bulur! Haber anlatmanın dışında ne gibi yetenekleri olduğunu sorgulayan İrfan, her zaman en iyi yaptığı şeyi yapabileceğine karar verir; insan öykülerini ve insanlık hallerini kendine özgü üslubuyla anlatmaya devam edecektirancak bu kez Televizyonda değil, sahnelerde. Anne Ben Artist Oldum, İrfan Değirmenci'nin ünlü olma, şöhretle baş etme gibi konuları mizahi bir dille irdelediği iki perdelik stand-up gösterisi. Bilet 45TL. 


Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu "Metot" o
yunu ile 11 Ekim'de sezon prömiyeri'ni  yapacak! 

  Kaynak: Bornova Belediyesi


Grönholm Metodu adlı bir personel seçim yöntemi kullanan çok uluslu Dekia Şirketi’nin seçim sürecini izleyeceğiniz oyun, içerdiği sürprizler, gerilim ve komedi unsurlarını iç içe geçiren yapısı ile izleyenlere heyecanlı bir seyir sunacak. Tüm oyunlar için bilet fiyatları tam 10TL indirimli 5TL.  
  

Sansar Salvo 11 Ekim Çarşamba günü İz Sahnesi'nde! 

Kaynak: murekkephaber

Rap severler dikkat! Son olarak DokuzSekiz Müzik etiketiyle yayınlanan, Ceza, Yasemin Mori, Ogün Şanlısoy gibi birçok tanınmış ve Türkçe Rap dünyasından ismi ağırladığı "Şimdi Sans" isimli 20 parçalık albümüyle dinleyicilerinin karşısına çıkan Türkçe Rap'in genç ve köklü yeteneklerinden Sansar Salvo, Dj Brok eşliğinde İz Performance sahnesinde olacak. 

  
Özdemir Erdoğan 11 Ekim Çarşamba Kültürpark Kübana Gazinosu'nda! 

Kaynak: izlesene.com

Türk Müziği'nin kuşkusuz yaşayan en büyük efsanelerinden Özdemir Erdoğan, uzun süredir beraber çaldığı grubu ile çeyrek asır sonra yeniden Kültürpark'ta Kübana Gazinosu'nda olacak! 

Sahne performansı boyunca müzikal kariyerinden anekdotları da kendine has dili ile anlatan usta müzisyen, müzikal beklentinizi doyurmakla kalmayacak Türk müzik tarihini de keyifli bir şekilde önünüze serecek. Özdemir Erdoğan konseri sonrasında Analog Kültür ve Vesvese'nin kurucularından Kaan Düzarat plaklarını döndürecek. 
  

3. Uluslararası Dijital Sanat Festivali "digitIZMir" 12-13 Ekim'de Goethe-Institut'de! 

Kaynak: snsz.org

Uluslararası sanatçıların da katılacağı festivalin etkinlikleri arasında canlı video müzik
performansları ve görsel yerleştirmelerin yanı sıra işitsel yerleştirmeler de yer alacak. digitIZMir, her sene olduğu gibi bu yıl da yepyeni ufuklara ve çağdaş sanatın uzak noktalarını keşfetmeye davet ediyor. 12 Ekim saat 19.00'da Kirsten Reese, 20.30'da Mehmet Can Özer Saygun Quartett; 13.Ekim 19.00'da Georg Hajdu, 20.30'da Headwaters konserleri olacak. Konserler ücretsiz. 


Sena Şener, 13 Ekim'de Bios'ta! 

Kaynak: michaelshow

Sosyal medya üzerinden yayınladığı şarkılarla dijital dünyanın yeni yıldızı olmayı başaran, yorumcu, söz yazarı ve besteci Sena Şener, asıl "ben" diye nitelendirdiği "Bak Bana, Ona ve Sevmemeliyiz" adlı alternatif/rock şarkılarını Pasaj Müzik etiketiyle kliplendirip yayımladı. Sena aynı zamanda Mahmut Orhan'la dünya listelerine girmiş "Feel", Julius Abel'la yine dünyaca ünlü DJ'ler tarafından desteklenmiş "Waiting on the Shore" gibi elektronik çalışmalara besteci ve vokal olarak imza attı. 
  

İzmir Coffee Festival13-14-15 Ekim tarihlerinde 2. kez İzmir Arena'da! 

Kaynak: Caffee Festivali

13-14-15 Ekim tarihlerinde, önce kahve ve bilgi, sonra da Keyif ve eğlence ön planda olacak. Festivalin gece etkinlikleri de eğlenceyi farklı bir boyuta taşıyor. Tüm gün devam edecek olan canlı performansların (DJ performans, müzik grupları, dans showları vb.) yanı sıra, her gece sürpriz isimler konserler verecek. Konserlerden sonra da açık hava sinema gösterimleri olacak. Çimlerde minderlere uzanarak filmleri izleyebilirsiniz. Ayrıca resim, heykel, fotoğraf sergilerini ziyaret edebilir, yetişkinler ve çocuklar için hazırlanan oyun ve eğlence alanı ile keyifli vakit geçirebilir, festival hatırası almak isterseniz alışveriş alanlarını ziyaret edebilirsiniz. Yeme-içme bölümünde ise birçok marka eşsiz lezzeteriyle sizleri bekliyor olacak. Konbine bilet 76TL


 İzmir Attack V, 1 4 Ekim Cumartesi Noxx Stage'de! 

Kaynak: İzmir Attack V


Metal müzik severler, Radical Noise, Ketum, One Aganist, All Demoralized  Noxx Stage sahnesinde  olacak. Coşmaya hazır mısın İzmir! Bilet 35 TL