27 Ağu 2017
Otuzbeşlik

Buika, Yeni Albümüyle Çim Konserleri’ndeydi

‘İspanyol Müziğin Kraliçesi’ olarak bilinen Buika, beş şarkıdan oluşan yepyeni çalışması ‘Para Mi (Benim İçin)’nin Dünya turnesi kapsamında 86. İzmir Enternasyonal Fuarı Çim Konserleri’nde hayranları ile buluştu. Buika, yeni albümden şarkılarını İzmir’de canlı söyledi. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: İEF


MÜZİK ŞÖLENİ 
86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın açılışı ile başlayan Çim Konserleri, dünyaca ünlü sanatçı Buika ile devam etti. Buika son çalışması "Para Mi" ile yeni şarkılarının yanı sıra ‘Vivir Sin Miedo’, ‘No Habre Nadie En El Mundo’, ‘Nostalgia’, ‘Si Volvere’, ‘La Falsa Monedo’, ‘Mari Carmen, ‘Tu Volveras’, ‘Sueno Con Ello’, ‘Tiger Eyes’ gibi sevilen şarkılarını seslendirdi. Buika, 1 saati aşkın süre sahnede kaldı. Zaman zaman artan tempo ile konser alanında toplanan kalabalığı coşturan Buika, kalabalık karşısında “İzmir, güzel İzmir” dedi. Buika’ya sevenleri alkışlarla karşılık verdi. 

“BEN DE SİZİ SEVİYORUM” 
Konser sırasında bir hayranı Buika’ya Türkçe’de seni seviyorum anlamına gelen ‘I love you’ diyerek seslendi. Buika ise yine Türkçe’de ‘Ben de sizi seviyorum’ anlamındaki ‘I love you too’ diyerek karşılık verdi. 

İkinci albümü “Mi Niña Lola” albümü ile İspanyol Müzik Ödülleri’nde “En İyi Prodüksiyon” ve “En İyi İspanyolca Albüm” dallarında; “El Ultimo Trago” albümü ile de “En İyi Tropikal Albüm Grammy”'sini kucaklayan Buika, 56. Grammy ödüllerinde 'La Noche Mas Larga' albümü ile 'En İyi Latin Caz Albümü ve 17. Latin Grammy ödüllerinde 'Si Volvere’ şarkısı ile ‘En İyi Kayıt’ ödülüne aday olmuştu. 

SON BİR KONSER 
86. İEF’nin kapanışını Candan Erçetin yapacak.