Defne Cafe & Bar

Kaynak: Defne Cafe & Bar

 

Can Yücel Sokak'ın gözde mekanı Defne Cafe & Bar gelecek zamanlarda 10. yılını kutlayacak! Yazının sonunda 10. yıla özel çekiliş var bizden söylemesi. 

 

Bir işletmeden daha fazlası olan bu mekan aile olmuş ve gelenleri müşteri mantığından uzak, misafirleri gibi karşılıyorlar. Kalitesi ve hizmetinden fazlasıyla memnun kalacağınızı garanti edebiliriz. En iyi malzemeler en iyi şekilde sunuluyor. Üstelik kendilerine has özel yapım salata, yemek ve cocktail'leri de var. Pardon, belki en güzellerinden bir tanesi olan şarabı unuttum. Macaristan'da şöyle bir gelenek vardır: Macaristan'ın yerel içkisi olan Palinka'nın  her derde deva olduğu söylenir. Hasta mısın? Palinka iç. Mutsuz musun? Palinka iç. Mutlu musun? O zaman yine Palinka iç. Bu kültür biraz tuhaf gelmiş olabilir size ama bu durumu sanırım biz de artık İzmir'de yapacağız lakin bir farkla. Hasta mısın? Sıcak şarap iç. Mutlu musun?  Sıcak şarap iç. Sıcak şarabın en güzel adresi nerede? Tabii ki Defne Cafe & Bar. ¨Abartma canım¨ diyebilirsiniz. Bir kere tadın, bu konuyu tekrar konuşalım derim çünkü gerçekten bu konuda aşmışlar kendilerini. 

  

Kaynak: Defne Cafe & Bar

 

Sırf yemek ve içki konusunda da değil. Birçok sosyal sorumluluk projesinde yer almaya çalışıyor ve yeni projeler geliştiriyorlar. Bir tane sosyal sorumluluk projelerinden bahsetmek istiyorum. Askıda Napolitan ismiyle anılan bu proje Askıda Ekmek projesinin makarna versiyonu. Öğrenciyseniz ve paranız yoksa üzülmeyin. Alsancak'ın Robin Hut'u gibi olan bu mekanda öğrenci kartınızı gösterdiğiniz taktirde askıda olan bir Napolitan makarnayı yiyebiliyorsunuz. Çok güzel değil mi? Bir de Otuzbeslik.com bünyesinden başvuru yapabileceğiniz Bisiklet Dostu İşletmeler'e Defne Cafe & Bar'da eklenecek. Sonuçta bisikletli hayat daha güzel daha sağlıklı ve bu mekanda sonuna kadar bisikletli hayatı destekliyor.  

 

  

Kaynak: Defne Cafe & Bar

 

Gelelim menüye. Menüde sizi bekleyen ve göze çarpanlardan sırasıyla bahsedelim. Atıştırmalıklardan Defne Sepeti, salatalardan İzmir Salata, burger'lerden Defne Cheeseburger, ana yemeklerden İspanyol Tavuk, makarnalardan ise Penne Alfredo. Bir de Happy Hours var onu da unutmayalım! Her gün 12:00-19:00 arası size özel fiyatlar sizleri bekliyor. Fiyatlarda gözle görülür bir şekilde oynama oluyor bizden söylemesi. Son olarak ise haftalık her güne yayılmış menü kombinleri var. Örneğin pazartesi günü saat kaç olursa olsun 2 kadeh şarap ve peynir tabağı 30 TL. Salı günleri ise 2 bira ve Bira Tabağı 35 TL. Diğer günleri merak ediyorsanız takipte kalabileceğiniz bir link bırakıyorum şuraya

  

Mekanın çalışma saatleri ise hafta içi ve hafta sonu her gün 11:00 - 02:00. Sipariş verdiğinizde bekleme süresi ise 5 dakika ile 25 dakika arasında, verdiğiniz siparişin özelliğine göre, değişiyor. Gelelim 10. yıla özel çekilişe.

  

 

Çekiliş koşulları: 

-otuzbeslikcom ve @defne_cafe_bar hesaplarını takip et. 

-Fotoğrafı beğen. 

-Bir arkadaşını etiketle. 

-Çekilişi iki kişi kazanacak. Kazanan kişi bir arkadaşı ile Defne Tabağı ve iki adet soğuk içecek, diğer kişi ise yanında bir arkadaşı ile Napolitan ya da Alfredo Makarna yanına da soğuk içecek kazanacak. 

-Çekiliş 5 Haziran'da bitecek, 6 Haziran'da açıklanacak.

  

NOT: Daha çok etiket daha çok kazanma şansı.