09 May 2018
Otuzbeşlik

EÇEV’in Şık Kermesi

 

Kaynak: EÇEV

 

EÇEV’in Şık Kermesi 10-11-12 Mayıs’ta Sizleri Bekliyor!

Geleneksel Ege Çağdaş Eğitim Vakfı İkinci El Kermesi’ne bu yıl yine Özel İzmir Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü Uşakizade Köşkü ev sahipliği yapıyor. İzmir’in en şık hanımları gardıroplarından seçtikleri özel parçaları yine eğitime destek için bağışladılar.


On yılı aşkın bir süredir yaz - kış sezonunda İzmir'de en şık giyinen hanımlar dolaplarını yeni sezona hazırlarken eğitimi düşünüyor. Ege Çağdaş Eğitim Vakfı gönüllülerinin Özel İzmir Türk Koleji'nin büyük desteğiyle organize ettikleri, hazırlıkları aylar süren EÇEV Kermesine bağışlanan markalı giysi, ayakkabı ve aksesuarlar her sene onlarca öğrenciye burs oluyor.


Hazırlıklar son hızıyla sürerken, kermes öncesinde Uşakizade Köşkü’nü ziyarete gelen İzmir’in sosyal sorumluluk çalışmalarına duyarlılıklarıyla tanınan isimlerinden Ayşe Özgener ve Ayçe Bükülmeyen, kermese destek için satışa sunulacak kıyafetlerden bazılarını giyerek kamera karşısına geçtiler. Keyifli bir sohbet eşliğinde geçen, zaman zaman kahkahalarla bölünen çekimler de Uşakizade Köşkü’nde gerçekleştirildi. Köşkün özgün atmosferinde, renkli görüntüler ortaya çıktı. Banu Sarı ve Denise Tatış da kermesten seçtikleri şık parçaları giyerek poz veren isimlerden oldu.

EÇEV İkinci El Kermesinin hayata geçmesinde ve bugünkü düzeye gelmesinde büyük emekleri olan Banu Tatış ve Çiğdem Yorgancıoğlu, aynı zamanda EÇEV’in kurucu üyeleri arasında da yer alıyor. Banu Tatış: “Kermese yapılan bağışlar ve ziyaretçilerin ilgisi her yıl büyüyor. Artan ilgi nedeniyle bir süre önce kermesi yılda iki kez düzenlemeye başlamıştık. Bu kez mayıs kermesimizin gün sayısını da bir gün daha arttırdık ve üç güne çıkardık.” dedi. Çiğdem Yorgancıoğlu ise “Kermese İzmir dışından da çok sayıda bağış alıyoruz. İstanbul’dan, Ankara’dan eğitim dostu çok sayıda duyarlı bağışçımız çok iyi durumdaki giyim eşyalarını ve aksesuarlarını gönderiyorlar. Satışa sunacağımız ürünler arasında ikinci el olanların yanı sıra çok sayıda sıfır ürün de yer alıyor.” dedi.

 

Kaynak: EÇEV

 

İzmir’in sevilen simalarından Ayşe Özgener “Birkaç kez giyilmiş, ya da yurt dışından veya yurt içinden aldığımız ama kullanamadığımız kıyafetlerin bu şekilde değerleniyor olması çok sevindirici. Kermes gelirleriyle her yıl daha da çok çocuğa eğitim fırsatı sunulması, yıllardır sürdürülen bu çalışmanın ne kadar titiz ve doğru yapıldığının gösteriyor.” dedi. Yoğun programı arasında kermesi ziyaret eden Ayçe Bükülmeyen ise “Hazırlıkları yerinde görünce, birkaç gün düzenlenen kermesin arkasında aylar süren, çok büyük bir emeğin olduğunu fark ediyorsunuz. Hazırlıkları özveriyle yürüten kermes ekibini yürekten kutluyorum.” dedi. Ayşe Özgener ve Ayçe Bükülmeyen satışa sunulacak giysilerden bazıları ile kamera karşısına geçerken, kendi gardıroplarından seçtikleri elbise ve ayakkabıları da kermese bağışladılar.

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı İkinci El Kermesi 10 Mayıs Perşembe günü Uşakizade Köşkünde saat 12.00’ de kapılarını açacak. Abiyeler, takım elbiseler, paltolar, ceketler, çantalar, süs eşyaları ve küçük ev eşyalarının yer alacağı kermeste dünyaca ünlü yerli ve yabancı markaların ikinci el ürünleri uygun fiyatla satışa sunulacak. Kermeste kadın, erkek ve çocuk ürünleri yer alıyor.

Kermes hazırlıklarını aylardır özverili çalışmalarla yürüten çekirdek ekibin içinde bu kez yer alan isimler Banu Tatış, Çiğdem Yorgancıoğlu, Ayşegül Veryeri, Emel Uz, Fatoş Temizocak, Tülin Moral, Zülal Urfalı, Denise Tatış, Deniz Çolakoğlu ve Selin Başer oldu.

 

 

Kaynak: EÇEV

 

HEDEF BÜYÜTTÜLER 


MaxMara, Dior, Gucci, Beymen ve Prada gibi markalardan oluşan, yurt dışından alınmış, az veya hiç giyilmeyen, kuru temizlemesi yapılmış abiyelerin, ceketlerin, ayakkabıların, çantaların ve takıların satılacağı kermesten elde edilecek tüm gelir Ege Çağdaş Eğitim Vakfı'na bağışlanacak. Geçen yıl 3 aylık bir çalışmanın sonucunda açılan kermesten 38 öğrencinin 1 yıllık bursunu karşılayan EÇEV, bu seneki kermes hazırlığının 1 yıldır sürmesinden dolayı hedefi çok daha büyük tutuyor. Bu bir yıllık süreçte İzmirliler, kimseye vermeye kıyamadıkları kıyafetlerin ve aksesuarların eğitime geri döneceğini bildikleri için çok özel bir koleksiyon oluşturdular. 


Hem Alışveriş Hem Eğitime Destek

Kermesten elde edilen gelirle Ege Çağdaş Eğitim Vakfı'nın desteklediği başarılı lise ve üniversite öğrencilerine burs veriliyor, maddi olanakları kısıtlı daha çok sayıda öğrencinin çağdaş eğitim fırsatlarıyla buluşmasına olanak yaratılıyor.

"İzmir'de bir benzeri yapılmayan bu kermese gelerek senede bir kere bu şansı yakalayabilirsiniz. Hem yaptığınız alışverişten hem de eğitime verdiğiniz destekten dolayı kermesten mutlu ayrılacaksınız.

Kermese bağışçı olarak katkıda bulunan pek çok firmanın etiketli ürünlerinin de yer aldığı kermesin bu yıl da büyük ilgi görmesi bekleniyor. Kermeste ürünler temiz, ütülü ve kullanılmaya hazır halde satışa sunuluyor. Başlangıçta her yıl bir gün süreyle düzenlenmekte olan kermes, yıllar içinde gördüğü yoğun talep nedeniyle, bir süredir kasım ve mayıs aylarında olmak üzere yılda iki kez düzenleniyor.

 

 

Kaynak: EÇEV