10 Tem 2020
Otuzbeşlik

Edebiyat Tutkunları İçin Yepyeni Bir Uygulama: E-debiyat App

İzmir merkezli tasarım ajansı DotworkMedia tarafından yayınlanan E-debiyat App, son yıllarda dijital ortamda yakalanan ivmenin etkisiyle edebiyat dünyasına yeni katılan ve keşfedilmeyi bekleyen yazarları yayınevleriyle ve okuyucuyla buluşturmak amacıyla projelendirildi. Geçtiğimiz günlerde Google Play’de yerini alan uygulamayı kimler, nasıl kullanabilir, tüm detaylar yazıda. 

Türkiye’de bugüne kadar eksikliği hissedilen bir soruna çözüm olarak geliştirilen E-debiyat App, amatör yazarları, editörler, yayınevleri ve okuyucular ile buluşturmayı hedefliyor. 

 

Uygulamaya Yazar, Editör veya Okur olarak giriş yapılabiliyor. Okur olarak kaydolduğunuzda yazarları ve eserleri takip ederek yazarlarla iletişime geçebiliyorsunuz. Yazar girişinde ise kullanıcılar kitap yazabiliyor, diğer yazarlarla, editörlerle ve okurlarla iletişime geçebiliyor. Uygulamaya bağlı oldukları yayınevini temsilen Editör olarak giriş yapan kullanıcılar ise yazarları ve eserleri takip ederek eser sahipleriyle iletişime geçebiliyor. Uygulama, dönemsel olarak en çok okunan eserlerin telif haklarına dokunmadan basım ve dağıtımını da üstlenecek. 

 

Genç yazarların ücretsiz olarak kullanabileceği ve kendi okur kitlesini oluşturabileceği uygulamaya Yazar olarak giriş yapan kullanıcılar Premium Üyelik alarak kişiselleştirilebilir kitap kapağı, ekstra yazı kategorisi, arka plan ve font değişikliği gibi özellikleri kullanabilecek. 

 

Dijital ve sosyal etkinlikler aracılığıyla kullanıcıların edebiyat, felsefe ve sanat gibi konularda sohbetlere katılabilmesini sağlayan E-debiyat App, ödüllü yarışma ve buluşmalar da gerçekleştirecek.

 

E-debiyat App’I ücretsiz olarak Google Play’den indirmek için tıklayın.