23 Sep 2019
Gülay Güler

Ekim Ayının En İyi Konserleri

Yaz bitti, şehre dönüş vakti geldi. İzmir bizi birbirinden güzel etkinliklerle karşılıyor. Konserler, festivaller derken nasıl geçtiğini anlamayacağımız bir ekim ayı bizleri bekliyor. "Tüh kaçırdım", dememeniz için ekim ayı içinde gerçekleşecek festivalleri ve konserleri listeledik. Gelin beraber rehberimize bakalım, ajandamızı dolduralım.

Fatih Erkoç Akustik

03 Oct 2019
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Türkiye'de caz müzik sanatçısı denince akla ilk gelen isimlerden olan Fatih Erkoç, 3 Ekim'de Suat Taşer Tiyatrosu'nda sizlerle olacak.

 

Son albümü True Love ile hem farklı enstrümanlardaki hem de pop ve caz gibi farklı türlerdeki yetkinliğini bir kez daha kanıtlayarak sevenlerini büyüledi.

Nazan Öncel

04 Oct 2019
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Müziğe emek veren, yazdığı şarkılarla nice nesiller yetiştiren Nazan Öncel, 4 Ekim'de Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda müzikseverler ile buluşuyor.

 

4 Example Creative işbirliği ile gerçekleşecek konserde tüm şarkılara eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşayacaksınız.

King Presents: Polo & Pan

04 Oct 2019
İzmir Arena

Polo & Pan 4 Ekim'de İzmir Arena'da!

 

Müzik türleri arasında köprüler kurmaya ve harika edit'ler yapmaya inanan ikilinin yolları Paris’in meşhur kulubü Le Baron’un Dj kabininde kesişti. Polo & Pan fantastik unsurların öne çıktığı çalışmalarıyla günümüz çağdaş müzik dünyasının en heyecan verici gruplarından kabul ediliyor.


Siya Siyabend

04 Oct 2019
Bonema Cafe & Bar

Siya Siyabend 4 Ekim'de Bonema Cafe Bar'da sevenleriyle buluşuyor.

 

Sokak müziğinde yeni bir ekol oluşturan Siya Siyabend etnik müziği reggae, blues, caz, rock, rap, punk sound'unda yorumluyor. Bizon Murat'ın kendine has doğaçlaması, bu tarzın temelini oluşturuyor. Bizon Murat müzik öncesinde sahaf sahaf dolaşarak getirdiği dizeleri, hikayeleri bizimle paylaşıyor. Bu paylaşımlarla bizi Ömer Hayyam, Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel, Mevlana ile buluşturuyor.

Bülent Ortaçgil - Birsen Tezer

05 Oct 2019
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

10 yıl önce Kimseye Anlatmadım şarkısına yaptıkları düetle yolları kesişen Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer,  5 Ekim'de Suat Taşer Tiyatro sahnesinde sizlerle olacaklar. 

 

Bülent Ortaçgil ve muhteşem sesinin yanı sıra kanundaki ustalığıyla herkes tarafından sevilen Birsen Tezer unutulmayacak bir konsere daha imza atacaklar.

 

Eats and Beats Oktoberfest

05 Oct 2019
İzmir Arena

Bavyera’nın dünya çapında ses getiren ve asırlardır hiç aksamadan her yıl kutlanan Oktoberfest, tüm dünyayla aynı anda 5 - 6 Ekim tarihlerinde İzmir Arena’da!


Eats and Beats Oktoberfest’in sanatçı kadrosu: Athena, Büyük Ev Ablukada, Anıl Piyancı, Evrencan Gündüz ve Uzaylılar, Hey Douglas! Live, Nova Norda, Ege Çubukçu, Monality

Tezgah, Happy Dix, Cansu Nihal Akarsu, Bambaşka.

Duman

06 Oct 2019
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Duman şarkılarına bağıra bağıra eşlik etmeye hazır mısınız? Başarılı rock grubu Duman sevilen şarkılarıyla şehrinize geliyor.

 

Duman 6 Ekim'de Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne alacak.

 

 

 

Ferit Odman Quintet - Kültürpark Caz Konserleri '19

08 Oct 2019
Mogambo Jazz Club

 İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek Kültürpark Caz Konserleri, 24 Eylül-15 Ekim 2019 tarihleri arasında Mogambo Gazinosu'nda ücretsiz olarak gerçekleşecek.

 

8 Ekim'de Ferit Odman Quartet ile hard-bop dünyasının derinlerinde güzel bir yolculuğa çıkacaksınız.

 

Yüzyüzeyken Konuşuruz

11 Oct 2019
Ooze Venue

Yerli alternatif müzik sahnesinin sevilen ismi Yüzyüzeyken Konuşuruz, 11 Ekim akşamı Ooze Venue sahnesinde sizlerle buluşuyor.

 

Grup indie folk sound’ları üzerinde yaptıkları deneylerle elektronik elementleri ve dans beat’lerini de kullanarak müziklerini sürekli evrimleştiriyor.

Sertab Erener

11 Oct 2019
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Türk müziğinin güçlü sesi Sertab Erener, 11 Ekim'de Külürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sizlerle buluşuyor. 

 

Sertab Erener büyüleyici sesiyle sizi müzik yolculuğuna çıkaracak. Duygu seline hazır olun!

 

 

Hayko Cepkin - Sattas - Tilt

12 Oct 2019
Hangover Bar

Hayko Cepkin, Sattas ve Tilt 12 Ekim'de Hangout Performance Hall sahnesinde sizlerle olacak.

 

Çılgınlar gibi eğleneceğiniz bu etkinlikte müziğin ritmi hiç azalmayacak!

 

Eat'em All

12 Oct 2019
Festival İzmir İnciraltı

Sokak lezzetleri kültürünün ve genç şeflerin hünerlerini sergilediği etkinlik Eat’em All, 12 Ekim 2019 Cumartesi akşamı saat 18:00'da İzmir İnciraltı'nda kapılarını açıyor. 

 

Yerel ve ulusal markaların lezzetlerini deneyimlemek için aç gelmeyi unutmayın!

21st Fullmoon Gathering

12 Oct 2019
Kübana Gazinosu

12 Ekim Cumartesi gecesi Kubana Gazinosu'nda gerçekleşecek 21'inci Fullmoon'un her bileti bir fidan olacak.

Son yılların en iyi alternatif müzik gruplarından canlı performanslarıyla göz dolduran Adamlar, çok hızlı bir çıkış yapan muhteşem sesiyle Ekin Beril, İzmir’de son zamanlarda hızla adını duyuran Bambaşka, Fullmoon’da sizlerle olacak. Eren Dutlu, Longaz, Agawe, Dj Sermet Gültepe, Analog Disco ile Fullmoon’da eğlencenin hızı hiç kesilmeyecek.

Autumn Fest

12 Oct 2019
Life Park İzmir

12-13 Ekim 2019 tarihlerinde Autumn Fest, sonbaharın sesini ve ruhunu hissetmek üzere İzmir'in en güzel festival mekanlarından  Life Park Buca'da gerçekleşecek.

 

Hafta sonu boyunca eğlenceli etkinlikler, alternatif sahne performansları ve ana sahne performansları ile eğlencenin, müziğin ve huzurun tadına varacaksınız. Sahneyi Hayko Cepkin, Mor ve Ötesi, Ceylan Ertem, Gripin, Pera, Necati ve Saykolar, Fondip, Narkoz, Rolla, Mösyö, Siyah, Krep paylaşacak.

Evet Ne Söylüyorduk

16 Oct 2019
Ooze Venue

Evet Ne Söylüyorduk, 16 Ekim akşamı Ooze Venue sahnesinde sizlerle buluşuyor.


Ayçin Asan, 2014 yılından beri sosyal medyada yayınladığı şarkılarla geniş bir dinleyici kitlesi yarattı. Uzun süredir Evet Ne Söylüyoduk projesi ile sahne çalışmalarını sürdüren Asan, sevilen şarkılara kattığı güçlü yorumu ve geniş sahne repertuvarı ile müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Boğaziçi Caz Korosu

20 Oct 2019
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Boğaziçi Caz Korosu, 20 Ekim akşamı Bostanlı Suat Taşer Tiyatro Sahnesi'nde İzmirli sevenleriyle buluşacak.


Boğaziçi Caz Korosu, geçtğimiz mart ayında gerçekleştirdiği Avrupa turnesi kapsamında 5 ülke ve 8 farklı şehirde izleyenleri büyüledi ve performansıyla ayakta alkışlandı. Gelenekselden çağdaşa uzanan zengin repertuvarı ile Boğaziçi Caz Korosu 4 yıl aradan sonra 20 Ekim'de İzmirli müzikseverlerle buluşacak.

Apocalyptica

25 Oct 2019
İzmir Arena

Apocalyptica, Plays Metallica By Four Cellos turnesi kapsamında 25 Ekim Cuma günü İzmir Arena'da sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak.


Finlandiyalı grup Apocalyptica, epik çıkış albümleri olan Plays Metallica By Four Cellos'u 19916'da yayınladı. Grup, albümün 20. yılı şerefine bu albümü ek olarak Battery, Nothing Else Matters ve Seek & Destroy'u kaydetti. Plays Metallica By Four Cellos, dünyanın en büyük metal grubunun hitlerine yeni bir bakış açısı getirdi.

Postmodern Jukebox

27 Oct 2019
Ooze Venue

27 Ekim'de Ooze Venue, Postmodern Jukebox’ın stil ve virtüözlüğü birleştiren benzersiz performansına ev sahipliği yapacak.

 

Cazın doğuşuna tanıklık eden 1920'lerden ilham alan Welcome to the Twenties 2.0 turnesi, dünya çapında 250 şehirde dinleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Koreograf Scott Bradlee'ye göre tam anlamıyla bir Great Gatsby yansıması olan bu turne, 1920'ler konseptli gelmiş geçmiş en büyük parti.