09 Kas 2016
Otuzbeşlik

Erturgut Sanat Merkezi

Murat Erturgut, Türkiye'nin en çok bilinen ve sevilen sanat merkezlerinden biri haline gelen Erturgut Sanat'ın başarı hikayesini bizlerle paylaşıyor. Klasik kurslardan çok sıkılıyorum, yok mu bir alternatif diyenler buraya bir dikkat lütfen! 
 
Erturgut Sanat nasıl kuruldu? Hikaye nasıl başladı, hedef neydi ve şu an nerede?

Erturgut Sanat 2007 yılında, İzmir Karşıyaka’da 15 m2’lik bir odada kuruldu. Sadece gitar dersleriyle başladığımız yolculukta hedef, sanatın bir çok dalında eğitimler veren büyük bir sanat merkezi olmaktı ve Erturgut Sanat şu an Türkiye’nin en büyük, en çok bilinen ve ilgi gören sanat merkezlerinden biri.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
erturgutsanatmerkezi.com
 
Erturgut Sanat'ı siz nasıl tanımlarsınız? Diğer sanat merkezlerinden farkınız nedir?

Erturgut Sanat’ı samimi ve eğlenceli olarak tanımlayabiliriz, bizi diğer sanat merkezlerinden ayıran en önemli özellik hep beraber, günden güne büyüyen bir aile olmamız.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
erturgutsanatmerkezi.com
Sanatı daha eğlenceli hale getirmek hedefleriniz arasında. Bunu gerçekleştirmek adına neler yapıyorsunuz?

Sürekli olan etkinlikler düzenliyoruz, dersler dışında aktivitelere önem verip, öğrencilerimizle sürekli keyifli vakit geçirmemizi sağlayacak şeyler yapıyoruz. Erturgut Sanat’ta neredeyse her gün bir etkinlik var!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
erturgutsanatmerkezi.com
Hangi sanat dalları ile ilgili dersler veriyorsunuz?

Erturgut Sanat’ta müzik, resim, fotoğraf, tiyatro, yazarlık, sinema alanlarında eğitimler veriliyor ve çeşitli sanat atölyeleri düzenleniyor.
 
Eğitmenlerinizi nasıl belirliyorsunuz? Dersleri kimler veriyor? 

Eğitmenlerimizi referansla alıyoruz, bizim için öncelikle samimiyet ve iletişim gücü önemli oluyor, bunun yanı sıra tabi ki alanında ne kadar iyi olduğu da dikkat ettiğimiz kriterlerin başında geliyor, eğitmenlerimiz uzun yıllar bizim birlikte çalışan, sanat merkezimizin kültürüne adapte olmuş kişiler oluyor.
 
Kurslarınız hangi yaş guruplarına hitap ediyor?

Kurslarımız için her hangi bir yaş sınırlaması bulunmuyor, her yaştan birey eğitimlerimize katılabiliyor.
 
Ücretsiz atölyeler düzenliyorsunuz. Katılımlar yoğun oluyor mu?

Ücretsiz atölyelere katılımlar yoğun olarak gerçekleşiyor, ücretsiz atölyelerimizi de sürekli olarak sürdürerek sanat sever kitlemizi büyütmeyi hedefliyoruz.
 
Online eğitim veriyorsunuz? Bize biraz anlatabilir misiniz, nasıl oluyor?

Online eğitimlerimize henüz tam olarak başlamadık, deneme sürecinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En sağlıklı eğitimleri verip Türkiye’de online sanat eğitiminin öncülerinden olmak, yerel bir sanat merkezi olmaktan öteye geçip evrensel şekilde eğitimlerimizi sürdürmeyi amaçlıyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
erturgutsanatmerkezi.com
Karşıyaka’da olmanız size avantaj sağlıyor mu?

Aslında konumumuzun bize pek bir etkisi olduğu söylenemez, eğer iyi bir iş çıkarıyorsanız size ulaşmak isteyenler mesafeleri sorun etmiyor, İzmir’in her noktasından öğrencilerimizin olması yanı sıra çevre illerden de ders almaya gelen öğrencilerimiz bulunuyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
erturgutsanatmerkezi.com
 
Son olarak otuzbeslik.com okurlarına neler söylemek istersiniz?

İzmir sanat konusunda Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri fakat sanata olan ilgili biraz daha artmalı diye düşünüyor ve herkesi en azından bir kahve içmek için sanat merkezimize bekliyoruz.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
erturgutsanatmerkezi.com