10 Eyl 2017
Seçil Şeker

Esinti Kafe'deki Tatlı Esintiyi Çok Seveceksiniz

 

Bizim çok severek kullandığımız bir kelime "organik"... Esinti'nin sahiplerinden Emirhan bu lafı kullanmayı pek sevmediğini belirtiyor ama nasıl bu kadar keyifli bir mekan haline geldiniz, nasıl büyüdünüz diye sorduğumuzda cevabında "organik" lafını kullanmak zorunda kalıyor. Urla'nın İskele Mahallesi'nde bulunan Esinti; salaşlığıyla gurur duyan, sakin, huzurlu bir kafe. Gittikçe gidesiniz, eşinizi dostunuzu götüresiniz, müdavimi olasınız geliyor. Hal böyle olunca da beş masalı bir kafe şu anki haline ulaşıyor. Gelen herkes mutlu ayrılıyor. Müşteri olarak giren, dost olup çıkıyor. Bu da onları özel yapıyor. Keyifli sohbeti için Emirhan Dağıstanlı'ya çok teşekkür ederiz...


Sizi biraz tanımak isteriz...
Meslek olarak peyzaj mimarıyım ama işlerin ve şehir yaşantısının sıkıcılığı sebebiyle - herkesin hayalı olan - kafe işletmeye karar verdim. Aslında abim ve annem açmıştı burayı ben onlara eklendim. Şu an abimle devam ediyoruz. 

Dekorasyonda sizin eliniz var o zaman?
Evet, her şeyi kendi elimizle yaptık. 

 

Menünüzden bahsedebilir misiniz?
Aperatif ağırlıklı bir menümüz var. Sigara börekleri, midye tavalar... Tabii kimseyi aç bırakmayız, hamburger, pizza çeşitlerimiz de var. 

Esinti ismi şu anda hissetiğimiz esintiden mi geliyor?
Evet, buranın ikliminden kaynaklı, rüzgarı eksik olmaz. (Gülüyor.) Üzerinde bulunduğumuz tepenin ismi Klimati. Yunanca esinti anlamına geliyor. 

 

 

 

Urla'ya olan göç hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aslında hoş değil tabii ki. Biz İstanbullulaşmadan kaçıyoruz ve İstanbullular buraya göç ediyorlar. Ne diyelim çok güzel bir yer burası!

Bu güzel ortamda yenilikçi etkinlikler düzenlemeyi düşünüyor musunuz?
Etkinlik düzenleme gibi bir fikrimiz yok. Sakinliğimizle tercih ediliyoruz. Gösterişsiziz, salaşız. Sürekli yeni insanların uğradığı bir mekan olmaktansa hep gelen müşterilerimiz, müdavimlerimiz olsun, bir aile olalım düşüncesindeyiz. 

Kaynak: Esinti
 

Urla'da nereler yapmayı seviyorsunuz?
Geceleri denize girmek... Demircili, Altınköy, Gelinkaya çok sık ziyaret ettiğimiz yerler. Bir de karavanımız var onunla seyahat etmeyi seviyoruz. Bizim dışarı çıkabileceğimiz zamanda her yer kapalı olduğundan ancak denize girebiliyoruz veya henüz mekanını kapatmamış arkadaşlarımız varsa hemen oraya girer kapatmalarını önleriz. (Gülüyor.)

Kaynak: Esinti


 

Özel bir yeteneğiniz var mı?
Skulent yapıyorum. Bir de kendi işimi kendim yapma hastalığım var. 

Son olarak söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?
Sizi seviyoruz Otuzbeşlik!