Evde Burger - Dışarıda Yeme Evde Ye

 

Sokak arasında bilindik lezzetli yerlerden olan Evde Gurme açılalı bir yıl olmuş bile! Adını Evde Burger ile güncelleyecek olan Evde Gurme, klasik bildiğimiz burger çizgisinden ayrılmadan gurme tariflerle süslenmiş burgerler sunuyor bizlere. Dükkan sahibi Evgin Bey, İstanbul'un yoruculuğundan kaçıp İzmir'e gelenlerden. Markanın çıkış noktası, lezzetli burgerlerin sırrı nedir gibi birçok sorunun cevabı röportajda gizli. Karşıyaka sahile yakın bu mekanı gelin bir de Evgin Bey'den dinleyelim, keyifli okumalar.

 

 

Daha önceki mesleğiniz metin yazarlığı idi. Metin yazarlığından bu mesleğe geçişiniz nasıl oldu?

Evde değişik tariflerle burgerler yapmak benim hobimdi. Uzun yıllardır evde burger ve tava tostları yapıyordum. Herkesin ¨Sen bu burgerleri, tostları satsana!¨ cümlesi gel zaman git zaman gerçek oldu. Senelerce marka direktörlüğü ve metin yazarlığı yaptım. Bu süreçte kendi şirketimi de kurdum. 7-8 sene iki iş birlikte yürüdü. Metin yazarlığı mesleği İzmir'de yok denecek kadar az. İzmir'e de taşınınca neden burgerci açmıyorum dedim ve işte buradayız. 

 

 

 Kaynak: Evde Gurme

 

İzmir'e gelişiniz nasıl oldu?

Kız arkadaşım İzmirli. (Gülüşmeler.) 7 senelik bir birlikteliğimiz var.

 

Hayalinizde kendi burger markanızı yaratma fikri var mıydı?

Hayalimde bir burgerci açmak vardı. Büyük markalaşma yerine sıcak, samimi, müşterisi belli bir kitle ile yola devam etmeyi tercih ediyorum.

 

 

 Kaynak: Evde Gurme

 

Evde Gurme isminde nasıl karar kıldınız?

Her şeyi evde yaptığım için buranında ismini Evde Gurme koydum. Sloganı da esprili ve mesajı içinde taşısın istedim ve ¨Dışarıda Yeme Evde Ye¨ oldu. Şimdi "Evde Burger" adını almaya çalışıyorum. "Gurme" denilince ev yemekleri de var zannediliyor. Daha çok burger ağırlıklı olduğumuz için Evde Burger'in daha doğru olabileceğini düşündük. 1-2 aya aksilik olmazsa ismimiz "Evde Burger" olarak değişecek.

 

 

 Kaynak: Evde Gurme

 

Evde Burger'de bizleri neler bekliyor?

Burası küçük samimi, karnınızı lezzetli ev yapımı burgerler ve eski usul tava tostları ile doyurabileceğiniz iddiasız fakat sunduğu lezzet ve hijyen ile iddialı bir mekan. Burger köftesi ve sosları benim özel tariflerim. Ekmeğimi özel yaptırıyorum. Tostlarımı da eski usul tavada yapıyorum. Tavada olunca ekmeğin içi daha yumuşak, dışı da çıtır kalıyor ve daha güzel tat alabiliyorsunuz. Ayrıca müşterilerim atmosferi ve çaldığım müzikleri çok beğendiklerini söylüyorlar.

 

 

Menüde çeşitliliğin belirgin olmasının özel bir sebebi var mı?

Çok çeşit olabilirdi ama akıl karıştırmaya ne gerek var. En iyi olduklarımız var menüde.

 

Girişteki tahtada burger ve tostun dışında filtre kahve yazısı dikkatimi çekti.

Sıcak bir mekan olduğu için bazen sadece filtre kahve içmeye gelenler oluyor ya da yemek sonrası kahve içmek isteyenler. Bu atmosfere filtre kahve koymasak haksızlık olurdu.

 

 Kaynak: Evde Gurme

 

Hizmet saatlerinizi öğrenebilir miyiz?

Pazar günü hariç her gün hizmet vermekteyim. 11:45-20:45 saatleri arasında açığız.

 

Paket servise geçişiniz nasıl oldu?

Bir işletmenin kaçınılmazı paket servis. Talepler üzerine paket servisimiz başladı. Açıkçası pek sıcak bakmıyordum paket servise; çünkü tost ve burgerin çıktığı gibi sıcak sıcak yenmesi gerekiyor. Yolda soğuma ihtimalini en minimal seviyeye indirmek için tostları ve burgerleri özel olarak sarıyorum ve extra sıcak tutan termal çantalarla servis ediyorum.

 

 Kaynak: Evde Gurme

 

Bir İstanbullu olarak Karşıyaka’yı nasıl buldun?

İstanbul’dayken kulağıma hep çalınırdı, Karşıyaka bir başkadır diye. Gerçekten de öyleymiş. İnsanları çok nezih ve kibar. Yaş ortalaması da biraz yüksek. Aslında tam benim hitap etmek istediğim kitle.

 

 Kaynak: Evde Gurme

 

Bu mekanı İstanbul’da açmış olsaydınız İzmir’e nazaran farkı ne olurdu sizce?

İstanbullu olduğum için çevrem orada o yüzden daha çok eş dost gelebilirdi. Nüfusa orantılı olarak müşteri potansiyelim artabilirdi. Diğer bir yandan bakarsak İstanbul’da deniz kıyısına yakın bir mekan açmak İzmir’deki gibi kolay değil. Belki de bu kadar içime sinen bir dükkan bulamazdım. Ayrıca İstanbul’da deniz kıyısında bir yere mekan açıldığında bir anda doluyor. Ben de kalabalık bir ortam yaratmak istemediğim için sanırım İzmir en iyi seçenekti benim için.

 

Sosyal medya kullanım sıklığınız nedir?

Terzi kendi söküğünü dikemez misali pek kullanmıyorum sosyal medyayı. Bazen İnstagram hesabına fotoğraf yüklüyorum.

 

 

 Kaynak: Evde Gurme

 

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Sokak arası, lezzeti güzel olan, aralarda herkesin duyup da geldiği güzel yerlerden biri oldu, Evde Gurme. Herkes de hayatında mutlu ve huzurlu olsun. Daha da önemli bir şey hayatta yok zaten.