30 Mar 2020
Gülay Güler

Evde Geçirdiğiniz Zamanı Zenginleştirecek Mobil Uygulamalar

Bu uygulamalar sayesinde zihninizi, bedeninizi ve el becerilerinizi geliştirebilir; evde geçirdiğiniz zamanı ve molalarınızı yeni şeyler öğrenerek zenginleştirebilirsiniz. 

Çevirim içi kurslarla istediğiniz alanda uzmanlaşın.

Udemy 

Udemy, uzman eğitmen kadrosuna sahip, 2.000'den fazla konuda, 130 binin üzerinde videolu eğitim içeren çevrim içi bir öğrenme platformu. Kodlamadan pazarlamaya, tasarımdan yazım tekniklerine, fotoğrafçılıktan yogaya kadar merak ettiğiniz her konuda kurs bulabileceğiniz Udemy, yapay zeka gibi yeni konularla sürekli kendini güncellemektedir. Udemy'de hem ücretsiz hem de ücretli kurslar bulunuyor. Türkçe ve İngilizce dahil altmıştan fazla dilde, istediğiniz konuyu istediğiniz yerde, çevrimdışı öğrenmek için uygulamayı indirin. Dersleri salt ses modunda da dinleyebilirsiniz.

App Store Puanı: 4.6 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.5 - Uygulamaya Git 

 

Coursera 

Coursera'da dünyanın en iyi üniversiteleri ve en iyi şirketleri tarafından geliştirilen; işletme, teknoloji, veri bilimi, dil öğrenimi ve daha birçok alanda ücretsiz ve ücretli kurslara ulaşabilirsiniz. Sertifika almak isterseniz kurslara ücret ödemeniz gerekiyor. Coursera uygulamasını indirirseniz çevirim dışıyken de öğrenmeye devam edebilirsiniz.

App Store Puanı: 4.8 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.3 - Uygulamaya Git

 

Edx 

Dünyanın en iyi üniversitelerinden ve kurumlarından çevrim içi kurslar sunan Edx ile istediğiniz zaman, istediğiniz yerde bilgisayar bilimi, veri bilimi, mühendislik, işletme yönetimi, pazarlama, finans, muhasebe, matematik, tasarım ve daha fazla konuda bilgi edinebilirsiniz. 

App Store Puanı: 4.7 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.7 Uygulamaya Git

 

Quizlet 

Quizlet öğrencilerin öğrenme araçları ve oyunlarla konuları daha kolay anlamalarını sağlayan mobil ve web tabanlı bir çalışma uygulaması. Quizlet'i her ay 50 milyon öğrenci kullanıyor. Uygulamayı kullanan öğrencilerin yüzde doksanı daha yüksek notlar alıyor. Uygulamayı indirerek çevrim dışı çalışma özelliğini kullanabilirsiniz.

App Store Puanı: 4.8 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 43 - Uygulamaya Git

 

Khan Academy 

Khan Academy herkese, her yerde, dünya standartlarında ve ücretsiz eğitim imkanı sunuyor. Uzmanlar tarafından oluşturulan Khan Academy kütüphanesi matematik, bilim, ekonomi, finans, dilbilgisi, tarih, fen bilimleri ve daha fazlasını içeriyor. 

App Store Puanı: 3.9 - Uygulamaya Git 

Google Play Puanı: 4.4 - Uygulamaya Git

 

 

Epic! Kid's Books and Videos 

Epic, 12 yaş ve altı çocuklar için 35 binden fazla kaliteli kitap, eğitici video, kısa sınav ve daha bir çok kaynak sunan dijital bir kütüphane. Tüm dünyada ilkokul öğretmenleri ve okul kütüphanecileri için ücretsiz olan uygulama bireysel kullanım için 30 günlük deneme süresi sunuyor.

App Store Puanı: 4.8 - Uygulamaya Git 

Google Play Puanı: 4.1 - Uygulamaya Git 

Dil öğrenin.

Duolingo

Dil eğitiminde en iyi ücretsiz uygulamalardan biri olan Duolingo, akıllı ChatBot yardımı ile dil öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Duolingo oyun oynuyor gibi hissettiriyor ve motivasyonunuzu artırıyor. Yabancı dil öğrenmeyi keyifli hale getiren uygulama ile okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiği yapabilirsiniz. 

Uygulamayı kullanarak öğrenebileceğiniz diller: İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça, Portekizce, Felemenkçe, İrlandaca, Danca, İsveççe, Ukraynaca, Esperanto, Lehçe, Yunanca, Macarca, Norveççe, İbranice, Galce ve İngilizce

App Store Puanı: 4.7 - Uygulamaya Git 

Google Play Puanı: 4.7 - Uygulamaya Git 

 

Busuu 

90 milyon kullanıcısı bulunan Busuu ile dil öğrenmek oldukça basit, eğlenceli ve etkili. Busuu web, iOS ve Android üzerinde yapay zeka destekli bir dil öğrenme platformu.

Uygulamayı kullanarak öğrenebileceğiniz diller: Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Lehçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca

App Store Puanı: 4.7 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.4 - Uygulamaya Git 

 

Memrise 

40 milyondan fazla kişinin dil öğrenmek için tercih ettiği Memrise, Google Play 2017 En İyi Uygulama Ödülü'ne sahip. Memrise'ın içeriğinde yerli konuşmacıların ana dillerini kendi ülkelerinde konuştukları binlerce video bulunuyor. Böylece konuşma dilini ve aksanlarını kolayca kavrayabiliyorsunuz. Ayrıca Memrise daha hızlı öğrenmeniz için çok sayıda eğlenceli ve geçerliliği kanıtlanmış hafıza teknikleri kullanıyor.

Uygulamayı kullanarak öğrenebileceğiniz diller: Meksika İspanyolcası, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Japonca (Kanji), İtalyanca, Korece, Çince, Portekizce, Rusça, Arapça, Felemenkçe, İsveççe, Norveççe, Lehçe, Danca, İngilizce

App Store Puanı: 4.8 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.6 - Uygulamaya Git

Sesli kitapları keşfedin.

Storytel 

Storytel uygulaması ile çok satanlardan polisiyelere, unutulmaz romanlardan ilgi çekici biyografilere kadar birçok konuda binlerce Türkçe ve İngilizce sesli kitaba ulaşabilirsiniz. 30 günlük deneme süresi sayesinde uygulamanın size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Uygulamayı indirerek çevrimdışı dinleme özelliğini kullanabilirsiniz. 

Dil seçenekleri: Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, İsveççe, Arapça, Bulgarca, Danca, Fince, İzlandaca, Korece, Felemenkçe, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Rusça

App Store Puanı: 4.5 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.2 - Uygulamaya Git

 

Audible

Audible birçok sesli kitap dışında dergi ve gazeteleri de dinleyebileceğiniz dünyanın en büyük sesli kitap kütüphanesi. Audible'daki birçok kitap ünlü yazarlar ve oyuncular tarafından seslendiriliyor. Uygulama kullanıcılarına uyku modu, bölümler arası geçiş, hız ayarı gibi özellikler sunuyor. Uygulamayı indirerek çevimdışı dinlemek üzere çeşitli kalite ve formatlarda kaydedip daha sonra dinleyebilirsiniz. Audible size 30 günlük deneme süresi tanıyor. 

Dil seçenekleri: İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Japonca

App Store Puanı: 4.9 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.6 - Uygulamaya Git

Zeka geliştiren uygulamaları deneyin.

NeuroNation - Memory Game 

NeuroNation'da bulunan 25'ten fazla hafıza ve konsantrasyon egzersiziyle günde sadece 15 dakikanızı ayırarak hafızanızı geliştirebilir, stresi ve ortaya çıkan depresyon riskini belirgin şekilde azaltabilir, düşünme hızınızı ve konsantrasyonunuzu artırabilirsiniz.

App Store Puanı: 4.5 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.5 - Uygulamaya Git

 

Clockwork Brain Training

Son yılların en iyi uygulamaları arasında gösterilen A Clockwork Brain bellek, dikkat, dil becerilerinizi test etmeniz için özel olarak tasarlanmış bir dizi eğlenceli ve zorlu oyun içeriyor. 

App Store Puanı: 4.6 - Uygulamaya Git 

Google Play Puanı: 4.6 - Uygulamaya Git

Hobilerinize odaklanın.

Creativebug 

Creativebug çizim, örgü, mücevher yapımı gibi birçok konuda dünyanın en iyi sanatçıları, tasarımcıları ve zanaatkarları tarafından verilen 1000'in üzerinde video dersi içeriyor. Creativebug eğitmenleri kullanıcılara sadece teknik öğretmiyor, ilham olacak fikirler de veriyor. Her hafta yeni sınıflar eklenen uygulamada her zaman öğreneceğiniz ve keşfedeceğiniz bir şeyler bulabilirsiniz. 

App Store Puanı: 4.5 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 2.7 - Uygulamaya Git

 

Music Maker JAM 

Ücretsiz beat ve loop uygulaması Music Maker JAM ile hip hop, dubstep, house, pop, rock, RnB ve daha birçok türde muhteşem parçalar oluşturabilir, hazırladığınız parçaları doğrudan sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

App Store Puanı: 4.6 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.6 - Uygulamaya Git

 

ArtFlow

ArtFlow hem çocuklar hem yetişkinler için uygun bir Android çizim uygulaması. 80'den fazla fırça, leke, dolgu ve silgi aracı ile cihazınızı dijital bir eskiz defterine dönüştürebilirsiniz. Uygulama ücretsiz ve reklam içermez.

Google Play Puanı: 3.8 - Uygulamaya Git

Sevdiklerinizle iletişimde kalın.

Marco Polo - Stay in Touch

Marco Polo mesajlaşma, sosyal medya ve görüntülü konuşma özelliklerini kullanımı kolay tek bir uygulamada birleştiriyor. 

App Store Puanı: 4.7 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.6 - Uygulamaya Git

Evde egzersiz yapın.

Wakeout

Wakeout yoğun insanlar için tasarlanmış egzersiz uygulaması. İçeriğinde evde, iş yerinde, uçakta, arabada yapabileceğiniz 300'den fazla egzersiz programı bulunuyor.

App Store Puanı: 4.4 - Uygulamaya Git

 

30 Günlük Zorunlu Fitness Görevi

Uygulama herkes için, evde, istenilen vakitte yapılabilecek egzersizler sunuyor. Profesyonel fitness koçu tarafından tasarlanan ücretsiz uygulamayı düzenli kullanırsanız formunuzu koruyabilir, fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

App Store Puanı: 5.0 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.8 - Uygulamaya Git

Yoga ve meditasyon yapın.

Asana Rebel: Get in Shape 

Asana Rebel, temel yoga tekniklerinin gücünü ve yüksek yoğunluklu kardiyo ve zorlu egzersizlerle birleştirerek, fiziksel ve zihinsel olarak formda kalmanızı sağlıyor. Uygulamada egzersizler dışında gün içinde beyin dalgalarınızı canlandırmanıza ve konsantrasyonunuzu geliştirmenize yardımcı olacak müziklere, günün yorgunluğunu üzerinizden atmanızı sağlayacak sakinleştirici seslere ve rehberli meditasyonlara yer veriliyor.

App Store Puanı: 4.6 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.3 - Uygulamaya Git

 

Relax Melodies: Sleep Sounds 

Relax Melodies uygulamasında bulunan yatıştırıcı sesler, yatma vakti hikayeleri, uyku öncesi meditasyonları ile dakikalar içinde uykuya dalacaksınız. Relax Melodies, önde gelen doktorlar ve nöropsikologlar tarafından önerilmektedir. 

App Store Puanı: 4.8 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.6 - Uygulamaya Git

 

Down Dog 

Down Dog uygulaması ile aynı egzersizleri tekrar tekrar yapmak zorunda kalmazsınız. 60 binden fazla pozisyonla Down Dog ile sevdiğiniz bir yoga pratiği oluşturabilirsiniz. Uygulama COVID-19 nedeniyle tamamen ücretsiz.

App Store Puanı: 4.9 - Uygulamaya Git 

Google Play Puanı: 4.8 - Uygulamaya Git

 

Shine: Calm Anxiety & Stress 

2019 Google Play Award yarışmasında En İyi Yaşam Tarzı Uygulaması Ödülü'nü alan, daha az stresli ve daha kaygısız bir hayat için tasarlanan Shine, 500'den fazla orijinal meditasyon, uyku zamanı hikayesi ve ortam müziği içeren bir ses kütüphanesi.

App Store Puanı: 4.7 - Uygulamaya Git 

Google Play Puanı: 4.7 - Uygulamaya Git 

Anksiyete ve depresyon ile mücadele edin.

Youper

Duygusal sağlık asistanınız Youper, zihinsel ve duygusal durumunuzu takip etmek için yapay zeka kullanıyor. Uygulamanın amacı daha iyi hissetmenizi sağlamak, stresi azaltmak, içinizde bulunan en iyi potansiyeli ortaya çıkarmak. Uzmanlar tarafından kendinizi geliştirmek için tasarlanan planı takip etmek için her gün Youper'ın sorularına cevap vermeniz gerekiyor.

App Store Puanı: 4.9 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.6 - Uygulamaya Git

 

Day One 

Zaman içinde ne kadar değiştiğinizi görmenin en iyi yollarından biri günlük tutmak. Yılın Apple Uygulaması ve Apple Tasarım Ödülü sahibi Day One’ın zarif arayüzü ile günlük tutmayı basit ve zevkli bir haline getiriyor. Ayrıca günlüğünüze fotoğraf, video, çizim veya ses kaydı da ekleyebiliyorsunuz.

App Store Puanı: 4.8 - Uygulamaya Git

Google Play Puanı: 4.2 - Uygulamaya Git