20 Haz 2018
Otuzbeşlik

FabCity Summit 2018 Sizi Paris’e Davet Ediyor

İş birliği (collaboration) ve yıkıcı teknoloji (disruptive innovation) ile yerelde üretken, küresel çapta birbirleri ile bağlantıdaki şehirlerin daha sürdürülebilir ve daha erişilebilir bir geleceğe doğru dönüşümünün parçası olmak ister misiniz?  

The Fab City Summit 2018 sizi Paris’e davet ediyor.  

 

Fab City, geleneksel bilgiyi ve ileri teknolojiyi kullanıp şehirlerde yerel üretimi ve küresel iş birliğini mümkün kılarak, tüketim ve üretim biçimlerimizi ve şehirlerdeki hemen her şeyi dönüştürmeyi amaçlayan bir hareket.  Fab City Summit’in üçüncüsü, döngüsel ekonomi çevresinde öbeklenmiş pek çok inisiyatif ile verimli bir bölge olması dolayısıyla Paris’te organize ediliyor.  

Fab Cirt Summit Programı ise şöyle:

Fab Cirt Summit, şehir liderlerinin katılacağı Paris Belediyesi’nde gerçekleşecek davetli bir etkinlikle 11 Temmuz’da başlıyor. Açılış töreninin yanında şehirlerin geleceğine dair atölye çalışmalarının da gerçekleşeceği etkinlik için bu mekânın seçilmiş olması, Paris şehir meclisi ile FabCity Grand Paris Association arasındaki sıkı iş birliğini de göstermeyi amaçlıyor.  

12 ve 13 Temmuz tarihlerinde profesyonellere yönelik konuşmalar, buluşmalar, ustalık sınıfları, atölye çalışmaları ve daha fazlası, Fab City Hareketine dair ortak vizyonun biçimleneceği iki günün programını oluşturuyor.  

14 Temmuz’da tüm kente açık Fab City Campus ile Fab City’nin yerel ve uluslararası deneyim ve prototiplerinin sergileneceği kısa süreli bir müdehale yaratılıyor. Sergi, atölye çalışmalarını içeren program, aynı zamanda Fab City Summit’in paydaşı FabLab ve makerspace’lere ziyaretleri içeren kentliler için özel tasarlanmış rehberli turları da içeriyor.  

FabCity Summit 2018’e katılanlar 12-13 Temmuz programında Neil Gershenfeld, Danielle Wood, Indy Johar, Sherry Lassiter, Dave Hakkens, Saskia Sassen, Gerardo Pisarello, Ron Eglash gibi alanında lider isimlerle buluşacak.  

İzmir ve İstanbul’a özel bir davet yollayan FabCity Grand Paris Association etkinliğe katılmak isteyenler FabCity Summit 2018 Connector ünvanlı H. Cenk Dereli’ye [email protected] adresinden ulaşabilir.  

 

 

English Media Pack 

https://drive.google.com/file/d/1aZBM0J8Y74Hhl8zIKJA7HyMDhqOV8ZPB/view?usp=sharing 

Web Sitesi 

https://summit.fabcity.paris/ 

FabCity Global Facebook 

https://www.facebook.com/fabcityglobal/ 

FabCity Summit 2018 Facebook Event 

https://www.facebook.com/events/1805548392811779/