15 Apr 2019
Otuzbeşlik

Festivallerle Dolu Bir Hafta Sizleri Bekliyor! (15-21 Nisan 2019)

Umarım hafta sonu uykunuzu iyi almışsınızdır çünkü bu hafta uyumak yok! Gençler ve her daim genç kalanlar için çok yoğun bir hafta bizleri bekiyor. Bakalım, bu hafta İzmir'de neler varmış...

 

Cinatı Jazz Günleri 2

Geçen yıl birincisi düzenlenen ve büyük beğeni toplayan etkinliğin ikincisi, Cinatı Jazz Günleri 2 geliyor! Üstelik bu sefer 7 gün boyunca 14 grup ve birbirinden değerli müzisyenler ile karşınıza çıkacaklar. Cinatı'nın temel amacı; caz müziğine olan ilgiyi büyütmek, birbirinden değerli caz müzisyenlerini sizlerle buluşturmak, haftalık programları ve sürdürülebilir etkinlikleri ile bir kültür alanı oluşturmak. 15 - 21 Nisan 2019 tarihleri arasında sizleri bekliyorlar.
Program
15 Nisan Pazartesi
20:00 Özge Merç Quintet
22:30 Tin Pan Türkiye
16 Nisan Salı
20:00 The Joyous ft. Dila Bahar
22:30 Önder Focan Trio ft. Cansu Nihal Akarsu
17 Nisan Çarşamba
20:00 Hani Caz ?!
22:30 Can Yapıcıoğlu Quintet
18 Nisan Perşembe
20:00 The Old Ramblers
22:30 Cosmos ft. Sibel Emek
19 Nisan Cuma
20:00 Tuğrul Gülenç Trio
22:30 Keep Rollin' Funk Band
20 Nisan Cumartesi
20:00 Cansu Nihal Akarsu Band
22:30 One Night Blues Band
21 Nisan Pazar
21:00 Doruk Çebi Trio
22:30 Canan Duran Quartet

 

1. İzmir Uluslararası Mülteci Film Festivali

 

Halkların Köprüsü Derneği, 17-20 Nisan 2019 tarihleri arasında, İzmir Fransız Kültür Merkezi'nde "İzmir Uluslararası Mülteci Film Festivali"nin ilkini düzenliyor. Bu dolu dolu etkinliği kaçırmayın!

 

“SENİNLE BAŞIM DERTTE” Karaca Sineması Gösterimi

 

Aksiyonu, kahkahası bol romantik komedi filmi “SENİNLE BAŞIM DERTTE” 17 Nisan Çarşamba 20:15 seansında Alsancak Karaca Sineması’nda.
Fransa’nın güneyinde bir sahil kasabasında geçen filmin başrolünde İlk Dövüşte Aşk ve Meçhul Kız’dan tanıdığımız Adèle Haenel yer alıyor. Yvonne, herkesin gözünde kahraman olan komiser eşinin ölümünden sonra onun aslında yoz bir polis olduğunu öğrenir. Dahası, Antoine adlı masum birinin 8 yıl hapis cezası almasına neden olmuştur. Yvonne, hapisten salıverilen Antoine’a kendini eskort olarak tanıtır ve bir şekilde hayatı mahvolmuş, biraz da ruhsal dengesini kaybetmiş bu adama yardımcı olmayı kendine görev edinir.

 

HÜSNÜ ARKAN // Ooze Venue İzmir Konseri

Sevilen sanatçı Hüsnü Arkan muhteşem şarkılarıyla 17 Nisan'da Ooze Venue sahnesinde.

 

İzmir Retro Festivali 2019 - Alsancak Gar

 

Türkiye'nin ilk ve tek geriye dönüş festivali geçtiğimiz ekim ayında Alsancak Gar'da yapılmış ve İzmirli 26 Bin ziyaretçinin büyük beğenisini toplamıştı. 2019'un ilk Retro Festivali yine İzmir'de 19-23 Nisan arasında bu defa çok daha büyük ve çok daha kapsamlı olacak. Birbirinden değerli sanatçıların sahne alacağı, atölye ve yarışmaların düzenleneceği, dans gösterileri ile renkli ve eğlenceli bir festivale hazır olun!
Antika ve plakçıların katılım sağlayacağı, tasarımcıların birbiriyle yarışacağı, kıyafet, çikolata, kahve, tatlı, şekerleme gibi birçok firmanın yer alacağı muhteşem bir 5 günde orada olmalısınız.

 

Ben Fero, 19 Nisan'da Ooze Venue'de!

Biladerlerimiz ve İzmirliler için Ben Fero, 19 Nisan'da Ooze Venue sah-ne-sin-de!

 

HoliFest İzmir'19

Son yılların en ses getiren “konsept festivali” olma özelliği taşıyan Holi festivali 20 Nisan 2019 Cumartesi günü yeniden İzmir’ de! Türkiye’deki dördüncü yılında baharın gelişini kutlamasının yanı sıra etkinliğin Hint kültüründe önemli bir misyonu olan “iyiliğin, kötülüğe karşı mücadelesi” fikrini de taçlandırmak amaçlanmıştır.

Misafirler, şehrin karmaşasından uzaklaşarak, etkinlik alanında Hint mutfağının birçok çeşidini bulacakları restoranlar, Hint kınası atölyeleri, Hint dans grupları, dünyaca ünlü Hintli DJ’ler, Hint giysi ve aksesuarlarının sergilendiği butikler ile Hint kültürünün tüm güzelliklerini tadacaklar ve baharın gelişini müjdeleyen müthiş bir Holi’nin coşkusunu yaşayacaklar. Sıradan bir cumartesi gününüzü rengarenk bir bahar festivaline çevirecek bu organizasyon kapılarını saat 12.00’da misafirlerine açıyor ve gecenin geç saatlerine kadar DJ programı, dans gösterileri, her saat başı boyalara bulanacağınız bir eğlenceyle size unutulmaz bir gün yaşatmayı vaat ediyor...

 

Shake İt İzmir

İzmir’in ilk tema festivali Shake It İzmir, yeni konsepti ile 20-21 Nisan 2019 da kapılarını Parc Ceremonie Güzelbahçe’de açmaya hazırlanıyor. Shake It hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okuyabilirsiniz.