R
GİRİŞ
TR
EN

Filmekimi İzmir'de Kaçırmamanız Gereken 10 Film

#SİNEMA
Kardelen Uysal
15 Oct 2019

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2002 yılından beri düzenlenen Filmekimi, 18-23 Ekim tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşecek. Filmekimi’nde izleyebileceğiniz filmlere karar vermek için listemize göz atabilirsiniz. Biz de en beğendiğimiz on filmi sizler için seçtik. İyi seyirler dileriz.

Deri Ceket / Le Daim

Psikopat Georges, yeni aldığı deri ceketle konuşmaktadır. Bu deri ceketin dünyada tek kalmasını istemektedir. Kara komedi gibi başlayan film, snuff cinayet filmine dönüşüyor. Quentin Dupieux, filmin ilk gösterimini Cannes’da, Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünün açılışında yaptı. 

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Quentin Dupieux

Oyuncular: Jean Dujardin, Adèle Haenel, Albert Delpy, Coralie Russier, Laurent Nicolas, Pierre Gommé

Gösterim: 22 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 16.00

 

 

Tehlikeli Oyun / Lan Xin Da Ju Yuan

Jean Yu, 1941 senesinde Japon işgali altında olan Şangay’a döner. Eski aşığının sahneye koyduğu oyunda rol almak gibi görünen bir amaç gibi görünse de amacı aslında Müttefikler’e bilgi sızdırmaktır.

Yönetmen: Lou Ye

Oyuncular: Gong Li, Mark Chao, Joe Odagiri, Pascal Greggory, Tom Wlaschiha, Huang Xiangli

Gösterim: 21 Ekim Pazartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 13.30

 

 

Alev Almış Bir Genç Kızın Portesi / Portrait De La Jeune Fille En Feu

Eleştirmenlerin bir başyapıt olarak değerlendirdiği, Cannes’da En İyi Senaryo, Kuir Palmiye’yi kazanan Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi, 18’inci yüzyılda bir ressamın modeliyle yaşadığı aşkı anlatıyor. Ressam Marianne’a, Héloise’in portresi sipariş edilir. Héloise, manastırdan yeni çıkmış ve evlenmek üzeredir. Ancak Marianne, bu portreyi Héloise’in haberi olmadan çizmek zorundadır. Bu yüzden Héloise’i gözlemler ve ardından onunla yakınlaşır. 

Yönetmen: Céline Sciamma

Oyuncular: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami, Valeria Golino

Gösterim: 18 Ekim Cuma, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 19.00 

 

Vivarium

Without Name ile adını duyuran reklam filmi yönetmeni Lorcan Finnegan, tüyler ürpertici bir hikayeyle beyazperdeye döndü. Gemma ve Tom, ilk kez ev sahibi olmak için bir emlakçıyla görüşürler. İlk baktıkları evde mahsur kalırlar. Onlara büyütmeleri için kendilerine sevimli ama tuhaf bir bebek teslim edilir. 

Yönetmen: Lorcan Finnegan

Oyuncular: Imogen Poots, Jesse Eisenberg, Eanna Hardwicke, Jonathan Aris, Senan Jennings

Gösterim: 18 Ekim Cuma, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 13.30

 

Tavşan Jojo / Jojo Rabbit

Nazi iktidarındaki Almanya’da geçen filmde filmin kahramanı Jojo’nun tek arkadaşı hayali bir Hitler’dir. Jojo bir gün annesinin tavan arasında bir Yahudi’yi sakladığını öğrenir. Jojo ırkçılığıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Yönetmen: Taika Waititi

Oyuncular: Roman Griffin Davis, Thomasin Harcourt Mckenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi, Rebel Wilson, Sam Rockwell

Gösterim:20 Ekim Pazar, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 11.00

 

Parazit / Gisaengchung

Okja ile tanıdığımız Bong Joon-ho, Parazit adlı filmde derin farklılıklarla birbirinden ayrılan iki aileyi ele alıyor. Fakir bir aile zenginlikte sınır tanımayan Parks ailesinin hizmetine giriyor ve trajikomik olaylar başlıyor. 

 Yönetmen: Bong Joon-Ho

Oyuncular: Song Kang-Ho, Lee Sun-Kyun, Yeo Jeong-Cho, Choi Wo-Shik , Park So-Dam, Lee Jeong-Eun, Jung Hyeon-Jun

Gösterim: 18 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 21.30

 

Güney İstasyonunda Randevu / Nan Fang Che Zhan De Ju Hui

Peşindeki polisten ve rakip çetelerden kaçan bir gangsterin hikayesine odaklanan Güney İstasyonnda Randevu, neonların ve parlak renklerin eksik olmadığı bir film. Yönetmeni Diao Yinan’ın anti-ütopya olarak tanımladığı film, Cannes’da yarışmada yer alan tek Çin filmi olma özelliğini taşıyor.

Yönetmen: Diao Yinan

Oyuncular: Ge Hu, Liao Fan, Dao Qi, Lun Mei Gwei, Qian Wan

Gösterim: 18 Ekim Cuma, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 11.00 

 

 

Matthias ve Maxime / Matthias and Maxime

Çocukluktan beri iyi arkadaş olan Matthias ve Maxime’in, rol aldıkları bir film için öpüşmeleri gerekir ve arkadaşlıkları sarsılır. Aralarına şüphe girer ve hayatları değişir. Film, genç yönetmen Xavier Dolan’ın en iyi yapıtları arasında sayılıyor.

Yönetmen: Xavier Dolan

Oyuncular: Gabriel D’Almeida Freitas, Xavier Dolan, Pier-Luc Funk, Anne Dorval

Seanslar: 19 Ekim Cumartesi, Cinemaximum Konar Pier, Salon 7, Saat: 21.30

 

Yeni Baştan / La Belle Epoque

Victor, bir firmanın desteğiyle hayatının en anlamlı dönemine döner. 40 yıl öncesine giden Victor, hayatının aşkıyla tanıştığı günlere döner. Nicolas Bodes’in ikinci filmi hem düşündürücü hem duygu dolu bu film.

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Nicolas Bedos

Oyuncular: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fanny Ardant, Pierre Arditi, Denis Podalydès

Gösterim: 19 Ekim Cumartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 16.00

 

Ve Sonra Dans Ettik / And Then We Danced

Dansçı Merab, yıllarını verdiği Gürcü devlet halk dansları ekibinde partneri Mary ile birlikte kendini kanıtlamaya çalışmaktadır. Süreç katı ve sıkıdır. Merab, ekibe yeni katılan yakışıklı ve karizmatik bir gence kapılınca aşkı keşfeder. 1980’lerin dans filmlerinden esinlenen Gürcü asıllı İsveçli Levan Akin’in yönettiği film dünya prömiyerini Cannes’da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde yaptı. 

Yönetmen: Levan Akin

Oyuncular: Levan Gelbakhiani, Ana Javakishvili, Anano Makharadze, Bachi Valishvili, Giorgi Tsereteli

Gösterim: 19 Ekim  Cumartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 13.30

 

Monos

2019 Sundance Jüri Özel Ödülü-Dünya Sineması Dramatik, 2019 Transilvanya En İyi Film, 2019 Odesa En İyi Yönetmen ödüllerine sahip Monos, savaşçı lakapları takınmış 8 çocuk askerin Amerikalı bir kadını rehin tutmasını anlatıyor. Sürpriz baskına uğrayan çocuk askerlerin birbirlerine duydukları sonsuz güven sarsılır. 

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Alejandro Landes

Oyuncular: Julianne Nicholson, Moisés Arias, Sofía Buenaventura, Julián Giraldo, Karen Quintero, Laura Castrillón

Gösterim 19 Ekim Cumartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 19.00

 

Gloria Mundi

Yönetmeninin karanlık bir masal olarak tanımladığı Gloria Mundi, Marsilya’da yaşayan çekirdek bir ailenin dramına odaklanıyor. Geçim sıkıntısıyla ayakta durmaya çalışan aile, yeni doğan bebeklerinin sevincini yaşarlar. Bebeğin hapisten çıkan büyükbabasının gelişiyle beklenmedik bir olayla karşılaşılır. Film, 2019 Venedik En İyi Kadın Oyuncu ödülüne sahip.

Yönetmen: Robert Guédiguian

Oyuncular: Ariane Ascaride, Jean-Pierre Darroussin, Gérard Meylan, Anaïs Demoustier, Robinson Stévenin, Lola Naymark

Gösterim:19 Ekim Cumartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat:11.00

 

Diego Maradona

Efsanevi futbolcu Diego Maradona’nın hayatını ve özel hayatını konu edinen belgesel, daha önce hiçbir yerde gösterilmeyen arşiv görüntülerine yer veriyor. Arjantin’de yoksul bir hayata başlayan Maradona’nın Napoli takımındaki yıllarına odaklanan film ilk gösterimini Cannes’da yaptı. 

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Asif Kapadia

Oyuncular: - 

Gösterim: 20 Ekim Pazar, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 19.00

 

Üzgünüz Size Ulaşamadık / Sorry We Missed You

Üzgünüz Size Ulaşamadık filminin yönetmen koltuğunda işçi sınıfının yönetmeni Ken Loach oturuyor. İki çocuklu bir ailenin hikayesini anlatan filmde hikayelerin iç içe geçişini izleyeceğiz. Film Mayıs ayında Cannes’da Altın Palmiye için yarıştı.

Yönetmen: Ken Loach

Oyuncular: Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone, Katie Proctor, Ross Brewster, Charlie Richmond

Gösterim: 20 Ekim Pazar, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 21.30

 

Mutlu Yıllar / Féte de Famille

“Bugün benim doğum günüm ve sadece neşeli şeyler konuşursak sevinirim” diye başlayan, bir doğum günü kutlamasından yola çıkarak bir ailenin sırlarla, kahkahalarla, gözyaşlarıyla dolu otoportresinin sunulduğu filmin yönetmen ve ortak senaristi Cédric Kahn. 

Yönetmen: Cédric Kahn

Oyuncular: Catherine Deneuve, Emmanuelle Bercot, Vincent Macaigne, Cédric Kahn, Luana Bajrami

Gösterim: 20 Ekim Pazar, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 13.30

 

 

Hain / Il Traditore

2019 Altın Küre (İtalya) En İyi Yönetmen, En İyi Müzik 2019 Gümüş Kurdele (İtalya) En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Kurgu, En İyi Müzik ödüllerine sahip Hain, Sicilya’nın en kötü şöhrete sahip mafya babalarından birinin gerçek hayat hikayesini anlatıyor. Tommaso Buscetta’nın kanlı bir hesaplaşma sırasında İtalya’dan Brezilya’ya kaçar ve yakalanarak sınır dışı edilme kararı verilmesiyle mafya tarihini kökünden değiştirecek bir karar verir. 

Yönetmen: Marco Bellocchio

Oyuncular: Pierfrancesco Favino, Maria Fernanda Cândido, Nicola Calí, Luigi Lo Cascio, Fabrizio Ferracane, Fausto Russo Alesi

Gösterim: 20 Ekim Pazar, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 16.00

 

Küçük Joe / Little Joe

Bilim-kurgu- dram-gerilim türleri arasında gezinen film, genetiğiyle oynanmış kırmızı bir bitkinin antidepresan etkisi göstermesini konu ediniyor. Ancak bu bitkinin tuhaf bir yan etkisi vardır ve tüm dünyaya yayılma riski de bulunmaktadır.  

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Jessica Hausner

Oyuncular: Emily Beecham, Ben Whishaw, Kerry Fox, Kit Connor, David Wilmot, Lindsay Duncan

Gösterim: 21 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat:11.00

 

Onur Konuğu/ Guest of Honour

Dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan Onur Konuğu, bir baba ile kızın karmaşık ilişkisine odaklanıyor. Lisede öğretmen olan Veronica bir suç işler, babası ise bu duruma kayıtsız kalır ancak yaşadığı hayal kırıklığını işine yansıtır.

Yönetmen: Atom Egoyan

Oyuncular: David Thewlis, Laysla De Oliveira, Luke Wilson, Rossif Sutherland, Arsinée Khanjian, Alexandre Bourgeois

Gösterim: 21 Ekim Pazartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon:7, Saat: 21.30

 

Saklı Gerçekler / La Vérité

Aile dinamiklerini gözlemleyen film, Catherine Denevue’nun performansıyla devleşiyor. Karakterlerin küçük dünyalarını gözlemleyen yönetmen Kore-Eda Hirozaku’nun filmi 2019 Venedik Film Festivali’nde açılışını yaptı.

Yönetmen: Kore-Eda Hirokazu

Oyuncular: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke, Clementine Grenier, Ludivine Sagnier

Gösterim: 21 Ekim Pazartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 19.00

 

Görünmez Yaşam/ The Invisible Life of Euridice Gusmao

Maço kültürün baskılı olduğu 1950’li yıllarda ön yargılarla mücadele etmeye çalışan iki dirayetli kadının hikatesine odaklanan film, 2019 Cannes En İyi Film-Belirli Bir Bakış 2019 Münih CineCoPro Ödülü’nün sahibi. Piyanist olmak isteyen Eurídice ile onun gerçek aşkı arayan Eurídice’nin öyküsünü izleyeceğiz.

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Karim Aïnouz

Oyuncular: Carol Duarte, Julia Stockler, Antônio Fonseca, Gregório Duvivier, Fernanda Montenegro

Gösterim: 21 Ekim Pazartesi, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 16.00

 

 

Elveda / The Farewell

2019 Sundance Londra İzleyici Ödülü’ne sahip Elveda’nın konusu şöyle: Amerika’da yaşayan Billi’nin Çin’deki babaannesinin az zamanı kaldığını öğrenir. Ailesinin karşı çıkmasına rağmen kuzeninin düğüne gidecek böylece babaannesini görebilecektir. Yönetmen Lulu Wang’ın kendi babaannesinin hastalığından esinlenerek çektiği film kahkaha atmayı ve duygusallığı seven bünyelere ilaç gibi gelecek.

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Lulu Wang

Oyuncular: Diana Lin, Zhao Shuzhen, Lu Hong, Jiang Yongbo

Gösterim: 22 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 19.00

 

Genç Ahmet / Le Jeune Ahmed

Daha önce iki kez Altın Palmiye’yi kazanan yönetmen Dardenne Kardeşler, sinemada sosyal gerçekliğin öncülerinden sayılıyorlar. 2019 Cannes En İyi Yönetmen ödülü alan film, Avrupa toplumuna 13 yaşındaki bir Müslüman gözünden bakıyor. Radikal görüş ve davranışlarından vazgeçmeyen Ahmet’in hikayesini izleyeceğiz.

Film, görme engelli izleyiciler için sesli olarak betimlenmiştir. Hayal Ortağım adlı uygulama üzerinden ihtiyaç duyan kişiler filme ücretsiz olarak ulaşabilirler. 

Yönetmen: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

Oyuncular: Idir Ben Addi, Myriem Akheddiou, Claire Bodson, Olivier Bonnaud, Victoria Bluck, Othmane Moumen

Gösterim 22 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 11.00

 

Gizli Bir Yaşam / A Hidden Life

İkinci Dünya Savaşı’nda Naziler için savaşmayı reddeden çifti Franz Jägerstätter’in hayatını anlatan film 2019 Cannes François Chalet ve Ekümenik Jüri Ödülü’nün de sahibi. Film aynı zamanda Michael Nyqvist’in ve Bruno Ganz’ın rol aldığı son film olma özelliğini taşıyor.

Yönetmen: Terrence Malik 

Oyuncular: August Diehl, Valerie Pachner, Bruno Ganz, Matthias Schoenaerts, Michael Niqvyst, Maria Simon

Gösterim: 22 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 21.30

 

İlk Aşk / Hatsukoi

Sinemanın en tartışmalı yaratıcılarından Takashi Miike’in 90. yapıtı olan İlk Aşk, beyin tümörü teşhisi konulan boksörün masum bir telekıza aşık oluşunu anlatıyor. Çok eğlenceli, çok kanlı, çok hareketli film Cannes’da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde gösterildi.

Yönetmen: Takashi Miike

Oyuncular: Masataka Kubota, Nao Omori, Shota Sometani, Sakurako Konishi, Becky, Jun Murakami

Gösterim 22 Ekim Salı, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 13.30

 

Bacurau

Yeni filmi için Brezilya’ya giden film yapımcısını konu edinen Bacurau’nun yönetmenleri Mendonça Filho ve Dornelles, ülkelerindeki gelir eşitsizliğinden esinlenerek bu filmi çekmişler. Türler arasında gezinen, western ile bilim kurguya öykünen film 2019 Cannes Jüri Ödülü, 2019 Lima En İyi Film, En İyi Yönetmen, Eleştirmenler Ödülü ve 2019 Münih En İyi Uluslarası Film ödüllerine sahip.

Yönetmenler: Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles

Oyuncular: Barbara Colen, Sonia Braga, Udo Kier, Silvero Pereira, Jonny Mars

Gösterim: 18 Ekim Cuma, Cinemaximum Konak Pier, Salon 7, Saat: 16.00

 

Benzer yazılar
#TİYATRO
Tiyatro Kalemi ötekinin derdinin, hikayesinin üzerine titizlikle eğilen bir tiyatro grubu. Çok katmanlı metinleri, başar...
Kardelen Uysal
12 Nov 2019
#GEZİ
Şehir sizi bastıysa, hafta sonu için huzurlu bir tatil düşlüyorsanız Urla’ya 9 km uzaklıktaki Özbek Köyü keşfedilmeyi be...
Gülay Güler
9 Nov 2019
#YEMEK
#DİYET
Öğle yemeklerini Mistral Çarşı’da yiyor, sağlıklı beslenmek istiyorum ama çalışırken nasıl yapabilirim bilmiyorum diyors...
Gülşen Sarı
8 Nov 2019
#MÜZİK
Adnan Girgin (davul), Atahan Gökdel (gitar) ve Mert Deliktaşlıdan (gitar, vokal) tarafından 2018 yılında hayata geçirile...
Kardelen Uysal
7 Nov 2019
#TEKNOLOJİ
Ege bölgesinin en büyük yazılım teknolojileri konferansı 23 Kasım, Cumartesi günü Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde G...
Editör
6 Nov 2019
#EDEBİYAT
Berna Kumaş Sipahi, Arkas Holding Kurumsal İletişim Direktörü. Aynı zamanda da bir yazar. Daha önce Gökten Üç Elma Düşmü...
Editör
5 Nov 2019
#SİNEMA
İzmir kentinin tek sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, 4 Kasım günü başladı ve 10 Kasım'a kadar devam edece...
Editör
5 Nov 2019
#TİYATRO
Will Eno'nun yazdığı 2005 Pulitzer Ödülleri Dram Finalisti Thom Pain oyunu dün, çocukluk, bugün, gösterinin doğası ve do...
Seçil Şeker
4 Nov 2019
#KONSER
#TİYATRO
#SÖYLEŞİ
#ATÖLYE
Bu haftanın göze çarpan etkinlikleri neler? İzmir bu hafta hangi tiyatroya gidecek, hangi konserde eğlenecek bu listede!
Editör
4 Nov 2019
#VEGAN
#VEJETERYAN
Dünyanın her yerinde veganlığın yükselişe geçmesiyle birlikte işletmeler bu konuya daha duyarlı olmaya başladı. İzmir’de...
Gülay Güler
2 Nov 2019
#KOŞU
#SOSYAL SORUMLULUK
Ayrık veya açık omurga anlamına gelen spina bifida, dünyada en sık görülen doğuştan olma hastalıklardan birisi. 3 Kasım’...
Öykü Nur Akkol Avcı
1 Nov 2019
#YEMEK
Hani bir söz vardır muhtemelen aşinasınızdır; "Tekrarı yoktur bazı şeylerin hayat gibi, aşk gibi, ömür gibi…"
Zeren Tuğçe Erbil
31 Oct 2019
#KONSER
#MÜZİK
Kış yavaş yavaş kendini gösterip bizi üşütürken konser konser gezip içinizi ısıtmaya hazır mısınız?
Seçil Şeker
30 Oct 2019
#TİYATRO
#OPERA
Annie müzikali geçen sene Mozart Akademi tarafından İstanbul’da Zorlu’da sahnelenmişti. Bu sene Kasım ayında üç kez sahn...
Kardelen Uysal
29 Oct 2019
#TİYATRO
#STAND-UP
Kasım ayında İzmir'i birbirinden değerli oyunlar, performanslar ve stand-up gösterileri bekliyor. Sizi eğlenceli, komik,...
Kardelen Uysal
28 Oct 2019
#ATÖLYE
Hafta sonunu renklendirip hem eğlenmek hem de öğrenmek isteyenler için İzmir bu ay dopdolu!
Seçil Şeker
27 Oct 2019
#TİYATRO
Arthur Schnitzler’in La Ronde adlı eserinden Haluk Işık’ın uyarladığı, 1890’lu yıllarda Viyana’da geçen Atlıkarınca Hika...
Editör
27 Oct 2019
#EDEBİYAT
Deniz Kuyumcu, 22 yaşında genç bir yazar. Kuyumcu, kitabı Efsaneler Yıldırım Kuşu’nda gerçek efsanelerle kurmacayı birle...
Gülay Güler
26 Oct 2019
#PUB
Urla’nın ilk Irish Pub'ı açıldı. The Harp dekorasyonu, sıcak ortamı, bira çeşitliliği, uygun fiyatları ile tamamen Irish...
Gülay Güler
25 Oct 2019
#BALE
#OPERA
#ÇOCUK
Çocuklara opera, bale, klasik müziği sevdirmek ve çocukların okuma alışkanlığı kazanmaları için yazılan Şekeronya’da sol...
Editör
22 Oct 2019
#MÜZİK
#SANAT
#FESTİVAL
#YOGA
Yeşim Özbirinci, www.wearethehippies.com sitesinin kurucusu ve editörü. Site, sürdürülebilir yaşam, psychedelic kültür, ...
Kardelen Uysal
22 Oct 2019
#KUTLAMA
#MÜZİK
Yılın en eğlenceli günlerinden biri olan Cadılar Bayramı'na çok az kaldı. Her yıl dünyada rengarenk ve eğlenceli görüntü...
Gülay Güler
21 Oct 2019
#YOGA
Bu röportajı okurken siz de görünenin özüne yolculuk etmek isteyeceksiniz. Biz dinlerken Özlem Özülker hikayelerinden ve...
Editör
20 Oct 2019
#ÇOCUK
#ETKİNLİK ALANI
Ebeveyn olunca öncelik hep çocuklarımızın oluyor değil mi? Sizi de bunaltmadan, İzmir'in tadını çocuklarınızla hangi mek...
Gülay Güler
19 Oct 2019
#SEMİNER
5 Kasım tarihinde İzmir'in gelecek vadeden girişimleriyle yatırımcıları bir araya getirmek için düzenlenen Startup, Türk...
Editör
15 Oct 2019
#SİNEMA
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2002 yılından beri düzenlenen Filmekimi, 18-23 Ekim tarihleri arasında İzmir’de g...
Kardelen Uysal
15 Oct 2019
#SANAT
#TASARIM
Bulduğu her türlü malzemenin üzerine çizim yapan Sadi Tekin leblebileri karakterleştirmesiyle, New York sokaklarına muzi...
Kardelen Uysal
14 Oct 2019
#MÜZİK
#KONSER
Scott Bradlee önderliğinde kurulan Postmodern Jukebox müzik grubu, Welcome to the Twenties 2.0 turnesi kapsamında 27 Eki...
Editör
12 Oct 2019
#SİNEMA
Otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği Alternatif Kısa film etkinliğimizin 16’ncısıyla karşınızdayız. Bu seç...
Gülay Güler
11 Oct 2019
#TİYATRO
Oyun Hamuru Tiyatrosu sahne üzerinde doğaçlama performans yapan, seyirciyi de seyirci-oyuncu olarak oyuna interaktif bir...
Kardelen Uysal
11 Oct 2019
#MEYHANE
İzmir'de içkili pek çok restoran var ama siz o eski meyhane ruhunu mu arıyorsunuz? Samimi bir ortamda, fonda hafiften fa...
Gülay Güler
10 Oct 2019
#TİYATRO
#SANAT
Devlet Tiyatrosu sanatçısı Rüçhan Gürel tarafından 2007 yılında İzmir’de kurulan Han Tiyatrosu her yaştan öğrenciye üst ...
Seçil Şeker
8 Oct 2019
#SANAT
#ŞİİR
#FOTOĞRAF
#EDEBİYAT
İnanç Avadit’in Buradan Kurtulmak Bize Kaldı adlı şiir kitabı içinde yaşadığımız dünyanın gerçeklerini, gerçekleştiremed...
Kardelen Uysal
6 Oct 2019
#ATÖLYE
İzmir'in en çok sevilen atölyesi Atölyemiz Canımız'da sadece birbirinden güzel takılar ve seramikten objeler üretilmiyor...
Gülay Güler
5 Oct 2019
#SİNEMA
Film tutkunları, beyaz perde aşıkları buraya! Ekim ayında vizyona girecek filmleri listeledik.
Editör
4 Oct 2019
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade