GelGit - İste Gelsin, Bin Gitsin!

 

Tek tuşla araç çağırabileceğiniz İzmir'e özel bir akıllı ulaşım uygulaması var desek?

Bu durum sizi heyecanlandırdıysa okumaya devam...

 

Yerli yatırımcılardan oluşan bir grup girişimci ve Uber Türkiye’nin kurucuları arasında yer alan Güney Koreli Austin Kim; İzmir'de ulaşım alanında harika bir oluşumun yaratıcıları. ¨İste Gelsin, Bin Gitsin!¨ mottosu ile yola çıkan GelGit sizi belirli bir adresten alıp gideceğiniz yere kadar bırakıyor. App Store ve Google Play’de yayınlanan GelGit uygulaması üzerinden araç çağırılabiliyor ya da “hemen gel veya sonra gel” seçeneklerinden birisini de seçebiliyorsunuz. Özellikle yılbaşı akşamı işinize fazla yarayacak bu uygulama da ödeme ise şu şekilde oluyor: Yolculuk sonrası hizmet bedelini kredi kartınızdan çekiyor ve e-faturanızı adresinize gönderiliyor. Yasal düzenlemelere uygun hizmet veren hayatımızı kolaylaştıran bir uygulama hakkında gelin biraz daha bilgi edinelim.

 

GelGit uygulamasının çıkış noktası neydi?
Ortalama bir aracın zamanının %90'ından fazlasını boş durarak geçirdiği günümüzde, dijital teknolojilerin ve paylaşım ekonomisinin avantajlarından yararlanarak şehirlerimizin ulaşım ekosistemindeki boşlukları doldurarak ulaşımı daha verimli hale getirmeye ve daha iyi bir yolcu deneyimi sunmaya yardımcı olacak bir çözüm platformu sunmak için yola çıktık. Yerli turizm potansiyeli ile tüm Türkiye'ye dokunabileceğimiz bir pazar olan Çeşme'de yaptığımız başarılı pilotun ardından, İzmir gibi yenilikçi ve girişimlere açık bir kentten başlayarak hizmetlerimizi tüm Türkiye'ye ve uluslararası pazarlara yaymak hedefiyle ilerliyoruz.


Neden Gel-Git?
Daha güvenilir, daha rahat, daha verimli, daha akıllı ve daha hesaplı ulaşım alternatifleri yerel pazarın ve müşterinin ihtiyaçlarını merkeze koyan bir anlayışla sunabilmek için GelGit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gel-Git nasıl kullanılır?
Kullanım gayet kolay. GelGit'i Google Play veya App Store üzerinden indirdikten sonra mobil cihazınızla kayıt oluşturup, ödeme yöntemi girişinin ardından "Hemen Gel" ile anlık "Sonra Gel" ile rezervasyonlu olarak araç çağırabilirsiniz. Uygulamamız üzerinden sizi almaya gelecek aracın o an nerede olduğunu, size kaç dakika mesafede olduğunu anlık takip etmeniz veya ihtiyaç duyarsanız şoförünüzü arayarak iletişime geçmeniz mümkündür. Size özel, şoförlü ve 8 yolcu kapasiteli araçlarımız sizi alınmak istediğiniz konumdan alır ve istediğiniz güzergah üzerinden gitmek istediğiniz konuma bırakır. Ücretlendirme katedilen mesafe ve yolculuk süresine bağlı olarak hesaplanır, tanımlı ödeme yönteminiz üzerinden tahsil edilir. Araç içinde ödemeyle, yol tarifiyle uğraşmazsınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kullanım koşulları var mı? Varsa neler?

Koşullarımı son derece az, online tahsilat için geçerli bir ödeme aracınız bulunması ve uygulamayı indirmiş olmanız araç çağırıp ulaşım hizmeti alabilmeniz için yeterlidir. "Hemen Gel" anlık çağrılarında, çağrıyı yaptıktan sonra 5 dakika içinde "Sonra Gel" rezervasyonlarınızda ise yolculuk saatinden 3 saat önceye kadar ücretsiz yolculuk iptal hakkınız bulunmaktadır. Herhangi bir soru veya destek ihtiyacınızda uygulama üzerinden canlı destek alabilirsiniz.


Ödemeler nasıl oluyor?
Ödemeler uygulama üzerinde tanımlı banka kartı veya kredi kartınız üzerinden, yolculuk bitiminde otomatik olarak gerçekleşir. Araç içinde para alışverişiyle uğraşmazsınız. (Yeni ürünümüz GelGit Koltuk'un lansmanı ile birlikte yeni ödeme yöntemimiz GelGit Cüzdan'ı da tanıtıyor olacağız.)

 

GelGit uygulamasında bizleri yenilikler bekliyor mu? Uygulamayı başka illerde de görebilecek miyiz?
Evet. Yeni ürünümüz GelGit Koltuk, 2018 yılı başında GelGit platformu üzerinde İzmir müşterilerimizin beğenisine sunulacaktır. GelGit Koltuk'ta mevcut hizmetimizden farklı olarak araç başına değil koltuk başına fiyatlanacak biçimde, belirli hatlar üzerinde uygun fiyatlarla koltuk ayırtarak yolculuk etme imkanı sunulacaktır. Mevcut ürünümüz Özel Transfer hizmetinin dijitalleşmesini sağlarken, yeni ürünümüz GelGit Koltuk ise Shuttle/Servis hizmetlerini dijitalleşmesine yardım eden bir platform sağlayacak diyebiliriz. Müşterilerimizin talebine göre "Crowdsourcing" yöntemiyle oluşturulacak ve ilk kullanımı ücretsiz olacak hatlarımız için www.gelgit.com/koltuk adresi üzerinden ön talep toplamaya başladık bile. Mevcut hizmetlerimizi İzmir'den başlayarak Türkiye ve uluslararası pazarlardaki şehirlere yaymak da planlarımız arasında yer almaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GelGit kullanıcılarının yorumlar yapabildiği, sürücüleri ya da hizmeti değerlendirebildikleri bir platform söz konusu mu? (Değilse, olacak mı?)
GelGit kullanıcıları uygulamanın "Destek" bölümünden ihtiyaç duydukları her konuda canlı yardım alabilirler. Ayrıca her yolculuk bitiminde yaptıkları yolculuk deneyimini 1 ile 5 yıldız arasında puanlama seçeneği sunulmaktadır. GelGit sistemi içinde yer alan sürücülerin ortalama hizmet puanı 5 üzerinden 4.9 yıldızdır.


Müşteri memnuniyetini nasıl sağlıyorsunuz?
Sistemimize sadece yurt içi turizm taşımacılığı yapmaya yetkili araç ve şoförler, gerekli güvenlik ve müşteri hizmetleri standardı tarama ve eğitimlerinden geçirilerek bizzat tarafımızdan kayıt edilmektedir. Şoför ve araçlarımız müşteri puanlamalarına göre sürekli denetlenmekte ve düşük puan alan sürücüler uyarılmakta, tekrarlaması halinde sistem dışına çıkarılmaktadır. Bu şekilde müşterilerimizin anlık geri bildirimleri doğrultusunda hizmet standardının korunması sağlanmaktadır.

 

Ayrıca Otuzbeşlik, yılbaşına özel çekilişleri için üçüncü adımı GelGit ile attı.

Mobil uygulama üzerinden araç çağırma ile İzmir'e özel yerel bir ulaşım çözümü sunan GelGit, size 30 TL tutarında yolcululuk hediye ediyor.

Bu durum sizi heyecanlandırdıysa çekilişe katılmak için acele edin!

Çekilişe katılım koşulları ve daha fazlası için tıklayınız.