Gerçek Aşk Zep’s Pizza

Kaynak: smosh.com
 
Mısır, Roma ve Yunan uygarlıklarına dayanan pizzanın tarihi ve popülerleşmesinin ilginç bir hikayesi olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız bu yazı ve Karşıyaka'da keşfedilmeyi bekleyen Zep's Pizza'nın hikayesi tam size göre! Keyifli okumalar.
 
Bir yoksul yiyeceği olan pizza Kraliçe Margherita'nın pizzayı keşfetmesiyle popüler hale gelip, soyluların masasının vazgeçilmezlerinden oluyor. İtalya dışında Amerika'nın pizza ile tanışması ise 1800'lü yıllara dayanıyor. Kendi kültürlerini Amerika'da devam ettirmek isteyen İtalyanlar, küçük pizzalar pişiriyorlar ve bu pizzalar oldukça ilgi görüyor. Amerikalı girişimciler de pizzayı bir sektör haline getiriyorlar ve yüzyıllar önce yoksulların yediği pizza günümüzün vazgeçilmez tadı haline geliyor. Şimdi gelelim Zep's Pizza'ya....


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karşıyaka’da sizleri küçücük bir alanda ağırlayan Zep’s Pizza'nın kuruluşu daha birkaç aya dayanıyor ama buna rağmen pizza sevenler sayesinde ilgi oldukça büyük. Bir adet pizzayı 3,5 dakikada açıyorlar ve dondurulmuş malzeme kullanmıyorlar. 

Pizza malzemeleri ise özel olarak belirli yerlerden getiriliyor. Mesela peynirler Zonguldak’tan geliyor. Tek tek ürünlerin nereden geldiğini tabii ki de anlatıp başınızı şişirmeyeceğim ama Zep’se yolunuz düşerse sizlere verilen menüde bütün bilgileri ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Belirli sabitleşmiş menülerinin dışında o güne özel sizleri bekleyen sürpriz lezzetler de olabiliyor. İsmi neden Zep’s kısmına geldiğimde ise Z harfinin hızı temsil ettiğini ve hızlarını temsilen böyle bir isim koyduklarını öğreniyorum. Zaten mottoları da "Hızlı ve Öfkeli" daha doğrusu "Taze ve Hızlı". Üstelik ev ve ofislere servis hizmetleri de var. 

Ücretler ise gayet uygun; bir dilim pizza ile karnınız gerçekten doyabiliyor ama zevkine bir tane daha yemek istiyorsanız o ayrı. Ne anlatıyordum ben? Hah, fiyatlar… Bir dilim pizza 4,5 TL. Öğrencilere özel iki dilim pizza ve 300 ml. kola 10 TL. Ben mozeralla peynirli, patlıcanlı ve ıspanaklı olan pizzayı denemiştim, barbekü sosa bayıldığım için bir dahaki sefere kesinlikle Galaxy Pizza’yı deneyeceğim.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
¨Ben çok kararsız birisiyim onu mu yesem, bu mu yesem?¨ diye düşünürüm diyorsanız burası tam sana göre; çünkü kendi lezzetinizi yaratmak sizin elinizde. Ne istediğini söyle ve Zep’s Pizza sana özel lezzeti ortaya çıkarsın. Bir bakarsın senin yaptığın pizza çok beğenilir ve menüye girer, havan olur fena mı?  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zep's Pizza'ya yolunuz düşerse bu yazıyı hatırlayın. Geri dönüşünüzü bekliyor olacağım...